Author Topic: Velika dioptrija i rad na brodu  (Read 3647 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Mare85

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Velika dioptrija i rad na brodu
« on: 04/March/2013 »
Zdravo drustvo,vec duze vreme planiram da se udjem u proceduru za rad na brodu.ali me brine velika dioptija koju imam(-11)Nosim sociva,kod ocnog lekara ne citam ona zadnja 2 reda naj sitnijih slova,ali u sustini "super" vidim,vozim,radim...pa me zanima kolike su mi sanse da prodjem lekarski pregled,jer ako su sanse male nebi da se bacam u nepotreban trosak za za prijave,treninge i lekarski...

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Velika dioptrija i rad na brodu
« Reply #1 on: 04/March/2013 »
To jeste velika dioptrija, ali se za brod ne traže ni piloti, ni astronauti. Ako se ne javi neko ko 100% zna odgovor na tvoje pitanje, najsigurnije i najbezbolnije je da lepo odeš u medicinsku ustanovu gde ćeš raditi pregled (ili pozoveš telefonom ako živiš u drugom gradu) i pitaš. Mi na forumu ipak ne lupamo pečate "fit for duty". ;D

EDIT:
Moje mišljenje je da nećeš imati problema. Npr. moj pregled kod oftalmologa se sveo na razgovor (ja sam diktirao dioptriju) i na pregledanje onih sličica sa tačkastim brojevima u boji. Ne deluje kao baba-roga koja jedva čeka da obori ljude na medical-u. Mislim, ako si dovoljno sposoban da voziš, šta više pričati.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Velika dioptrija i rad na brodu
« Reply #2 on: 04/March/2013 »
Ako prelistaš ovu kategoriju, naći ćeš izjavu dečka koji ima naočale sa staklima debelim kao pepeljare, i nema problema ..
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline karlak

  • Registered
  • *
  • Posts: 119
    • View Profile
Re: Velika dioptrija i rad na brodu
« Reply #3 on: 04/March/2013 »
Hoj! Ja imam -11 i -9, prošla liječnički za fotografa  :rofl: ne vidim isto zadnja 2 reda, što znači da imam između 0.7 i 0.8 vidne oštrine. Prema zakonu i pravilnicima, 0.8 je donja granica za prolazak za vozačku, a 0.7 za oficire na brodu. Dakle, staff i crew sigurno ne maltretiraju s tim. Pregled je bezvezan, ne rade ga uz pomoć aparata za mjerenje, nego na brzinu pročitaš s table znakovlje, te čitaš tablice sa sitnim tekstom i provjeravaju daltonizam. Nemoj spominjati leće (sočiva) nego ako ti skuže dioptriju, kaži da upravo nabaljaš naočale i to je to. Liječnik ti upiše da imaš korektan vid, meni piše 20/20  :rofl: Provjeravala sam kakvi su kriteriji za prolaz kod minimalno 2 liječnika koji rade te preglede za brod i potvrdili su mi da je 0.8 dovoljno. Al u praksi, jedva te pregledaju, barem u ZG  ;)
I used to lie in bed in my flat and imagine what would happen if there was a zombie attack.