Author Topic: Tužba i va?enje vize  (Read 2369 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline remaaz

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Tužba i va?enje vize
« on: 05/March/2013 »
Pozdrav narode , imam jedno pitanje situacija deluje glupo ali isto tako moze biti veoma ozbiljna. Dakle radi se o tome da me telekom tuzi za neki internet i prerano raskinut ugovor i to je vec utuzeno. Sad mene interesuje da li to moze imati bilo kakvog uticaja na dobijanje vize (vec sam izvadio uverenje da nisam osudjivan)?

Offline karlak

  • Registered
  • *
  • Posts: 119
    • View Profile
Re: Tuzba i vadjenje vize
« Reply #1 on: 05/March/2013 »
Tu je riječ o klasičnoj ovrsi, ne o kaznenom postupku, dakle, nema veze s potvrdom o nekažnjavanju. Nećeš imati dosje zbog toga niti završiti u zatvoru, samo će ti sjesti na tekući račun i pokušavati naplatiti dug ukoliko ima para na njemu  :tuctuc: stoga, ne vidim problem za vizu, samo nikom ne spominji da imaš dugove (isključivo zato jer to nije ničija stvar)
EDIT - nisam vidjela da si iz Srbije, provjeri za svaki slučaj s nekim pravnikom, al takvi predmeti nigdje ne spadaju u kazneno pravo. Uostalom, imaš potvrdu o nekažnjavanju, pa zbilja nema načina da oni dobiju uvid u ostalo
I used to lie in bed in my flat and imagine what would happen if there was a zombie attack.

Offline gotom

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
Re: Tuzba i vadjenje vize
« Reply #2 on: 05/March/2013 »
@remaaz - isplati ih sto prije po zaposlenju, jer se ne mozes boriti protiv telekomunikacija koje su dirigirane iz bliskih nam zemalja zapadne europe. Iz vlastitog iskustva ti mogu reci da kamate na glavnicu rast prilicno brzo  :neee: , tako ako bi malo duze cekao mogao bi se naci u povecem neplacenom racunu iz kojeg se nikako ne mozes izvuci nego platiti ono sto dugujes. Najprije plati glavnicu u cjelosti  :neceici: (ili ratama ako bas nemas love) pa onda kamatu, jer ti ne smiju naplatiti kamatu na kamatu (tako je bar u HR).

I to sve nema veze s kriminalnom prosloscu, tj s dobivanjem usa vize. Ima veze s time da ce te opeljesiti za jos najmanje toliko koliko dugujes po cekanju .

good luck  oT

gotom

Offline remaaz

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: Tuzba i vadjenje vize
« Reply #3 on: 05/March/2013 »
Hvala puno na odgovorima, videcu da sredim to na rate ako je moguce nekako, mene samo brine da ne bude dobijem posao, uradim lekarski itd i ne mogu da izvadim vizu zbog glupe tuzbe... Ili jos gore ne mogu da se ukrcam u avion zbog toga. Ovo kazem zato sto je drugar imao problema na aerodromu kada se vracao za Ameriku zbog neke slicne gluposti.

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Tužba i va?enje vize
« Reply #4 on: 05/March/2013 »
Probleme sa putovanjem možeš imati isključivo u slučaju krivične tužbe. Inače bi i ljubomorni Pera iz komšiluka mogao da te tuži što mu nisi vratio bicikl, pa da te spreči da putuješ. A i sama tužba ne znači ništa bez presude (u smislu da neki službenik može da te spreči da putuješ) - za sada nijedan sud nije rekao da ti telekomu išta duguješ.

Sa druge strane, kao što si već i dobio savet - isplati to što pre, jer ono što najmanje želiš (i što ne možeš izbeći) je plaćanje zatezne kamate... svaki dan koji prođe, ti duguješ još više.

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Tužba i va?enje vize
« Reply #5 on: 06/March/2013 »
Mene su tuzile sve moguce telefonske kompanije u Srbiji, a eto jos uvek putujem bez problema. Da ne pominjem da me ganja i poreska, saobracajni sud i GSP Novi Sad i Bus Plus Beograd i ko vec sve ne...vise ni sam ne znam kakve sve kazne nisam platio...  opusteno sto se toga tice.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline ivaninho

  • Registered
  • *
  • Posts: 170
    • View Profile
Re: Tužba i va?enje vize
« Reply #6 on: 06/March/2013 »
Probleme sa putovanjem možeš imati isključivo u slučaju krivične tužbe. Inače bi i ljubomorni Pera iz komšiluka mogao da te tuži što mu nisi vratio bicikl, pa da te spreči da putuješ. A i sama tužba ne znači ništa bez presude (u smislu da neki službenik može da te spreči da putuješ) - za sada nijedan sud nije rekao da ti telekomu išta duguješ.

Sa druge strane, kao što si već i dobio savet - isplati to što pre, jer ono što najmanje želiš (i što ne možeš izbeći) je plaćanje zatezne kamate... svaki dan koji prođe, ti duguješ još više.

Potpis na Princev post.Samo krivicni postupak je taj koji te moze sprijeciti u dobijanju vize.