Author Topic: kolike su šanse da oboje skupa radimo u Duty Free shopu?  (Read 2641 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline cvr?ak0112

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Bok,

evo ovako, imam 24 godine, završila sam ekonomski fakultet i decko i ja planiramo ici na kruzer, on je isto završio fakultet, i kako nam za posao u našoj zemlji treba debela veza , a i ako se nade plaće su minimalne za zapoceti pristojan zivot odlucili  smo se na ovo. Ne kao nesto dugoročno, ali ako nam se svidi bili bi par ugovora...

dosta smo proucavali sve pozicije za rad i odlucili smo da bi nam najviše odgovarao rad u Duty free shopu, jer nam je super sto se ne radi kad je brod u luci, pa da usput vidimo i svijeta...

oboje odlicno govorimo engleski, a ja nešto francuskog i španjolskog... ono što je nama zapravo jedino bitno je to da budemo skupa na kruzeru, odnosno da ne dodemo npr. u miami i onda nas tamo posalju na različite kruzeve...

što se tiče radnog iskustva, oboje smo sezonski radili, uglavnom konobarili, a ja sam radila i jedno ljeto u suvenirnici...sve skupa, iza sebe imamo 4-5 sezona rada..što se tice ostalih aktivnosti, ja plesem dugo godina (balet i suvremeni), a decko se bavi ronjenjem..

moje pitanje zapravo je, kolike su šanse da oboje skupa radimo u Duty free shopu i koji bi nam Cruise line najviše odgovarao, odnosno da li njima znači ako se ima završen fakultet, da li je to prednost, i ostale navedene aktivnosti?  Nama nije bitno koliko cemo cekati do ukrcaja, samo da skupa odemo...

tnx;)

Offline direktor

  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Sad ću ja malo da menjam Šefa Foruma pa da preporučim čitanje dela "Gift shop department"  na navedenom linku :)

http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?board=21.0

Ima tamo svih potrebnih informacija o shop-u..

Gnothi Seauton

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Ma sve to okej, imate sanse samo nemoj agencijama spominjat da ste konobarili, radje reci da ste odradili 4/5 sezona u trgovini, suvenirnici itd. Jer cim recete da ste konobarili odma ce vas sj**** i samo ce vam ponudit asst waiter i nist od gift shopa.

Sretno.

Offline Chef_Nikola

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
šanse su vam male.

Offline cvr?ak0112

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
šanse su vam male.


mozes malo pojasniti zasto to mislis?:/

Offline gotom

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
10%

Do sada sam upoznao samo dva para u Shopu ali oni su to nastali na brodu, tako da ne znam da se netko "zajedno" ukrcao na brod u shop.
Makar ima teoretske mogucnosti, dvoje "novih" u 2 razlicita shopa na istom brodu, jer ducan je mala radna jedinica, kompanija mora biti u deficitu s radnicima da bi vas zajedno (a neznalice ste sta se tice ganjanja gostiju) stavila u isti ducan, vi se morate nauciti kako se radi. A dok se vas uci netko mora napraviti target.

Moguce je, ja igram i lotto i bingo, a kakve su mi sanse?!

 Sretno oT

gotom

Offline Chef_Nikola

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile

mozes malo pojasniti zasto to mislis?:/
ne mislim nego znam.

Šanse su vam kao što je gore navedeno,10%.ja bih dao možda 15.
mnogu su pokušavali i to niko nije uspeo.znam za jedan par koji je imao (lažnu) potvrdu o braku.živeli su zajedno u istoj kabini i bili na istoj poziciji.