Author Topic: Cruise po sredozemlju, da li ?u morati vaditi vizu?  (Read 3764 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline sejkara

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Pozdrav,
Idem 18 maja iz Venecije sa Splendour of the seas (RCI) na put po sredozemlju kao ass waiter :)
Gledao sam rutu tog broda, neće maketi iz sredozemlja u toku mog ugovora od 6 mjeseci (LOE još čekam).
Sad me zanima da li ću morati vaditi vizu ili neki drugi dokument?

Offline JohnGalt

  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
Koliko sam ja razumeo, moze se putovati evropskim vodama i americkom pomorskom vizom?

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Negdje ćeš morati platiti izlazak sa broda, negdje nećeš, ovisi o luci, gradu, državi ..

Koliko sam ja razumeo, moze se putovati evropskim vodama i americkom pomorskom vizom?

Možeš i sa Kineskom, ali jedno je putovati a drugo izaći sa broda.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline JohnGalt

  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
Negdje ćeš morati platiti izlazak sa broda, negdje nećeš, ovisi o luci, gradu, državi ..

Možeš i sa Kineskom, ali jedno je putovati a drugo izaći sa broda.

Jasno, ali recimo pri ukrcaju u Veneciju, jel ti udare pecat da si napustio EU? I onda isto pri svakog iskrcaja/ukrcaja? Jer mi iz "Zapadnog Balkana" mozemo u Schengen drzave bez vize 90 dana u roku od 6 meseci... 

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Mozes bez vize na kruz po sreozemlju bez problema. Neke kompanije zahtevaju da imas USA C1D vizu za svaki slucaj da odluce da te transhipuju, al ako ti nisu to trazili, onda super.

Sa nasim pasosem mozes ulaziti mislim u sve zemlje bez problema. Proveri jos za Tursku, al trebalo bi da moze...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Popay

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Tema je stara, ali za nas Balkance nazalost jos uvijek aktuelna, pa da ne otvaram novu temu, uputicu pitanje ovdje pa ako ima iko da je siguran 100%, zamolio bih najljepse za pomoc.
Naime treba da se ukrcam hitno na brod koji trenutno plovi Evropom najvjerovatnije do polovine septembra, a to je duze od dozvoljenih 90 dana koliko je meni dozvoljeno da sa BiH pasosem ostanem u schengen zoni. Za crossing preko atlantika nisam siguran da cu ostati na brodu, jer nemam C1D vizu, a kompaniji hitno treba covjek, tako da predpostavljam da je ovaj ugovor do kraja sezone po Evropi, mada jos uvijek cekam vise detalja u vezi toga. Dakle, da li cu imati problema po zavrsetku evropske sezone, ako probijem limit od tih dozvoljenih 90 dana? I ima li veze ako sam se ukrcao u jednoj drzavi a iskrcao u drugoj?
Iko da zna sigurno u vezi ovoga?
Mirno more nikad nije napravilo pravog mornara.

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile

Iko da zna sigurno u vezi ovoga?

Jedino tvoja komapnija  :neceici:

Disney ima pravilo: dok vam traje ugovor morate imati važeću c1d vizu bez obzira gdje se brod nalazi.

Ovo je novo, od 2015. svi zaloslenici ( na Magicu ) moraju imati shengen vizu za vrijeme trajanja ugovora.


Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
Tema je stara, ali za nas Balkance nazalost jos uvijek aktuelna, pa da ne otvaram novu temu, uputicu pitanje ovdje pa ako ima iko da je siguran 100%, zamolio bih najljepse za pomoc.
Naime treba da se ukrcam hitno na brod koji trenutno plovi Evropom najvjerovatnije do polovine septembra, a to je duze od dozvoljenih 90 dana koliko je meni dozvoljeno da sa BiH pasosem ostanem u schengen zoni. Za crossing preko atlantika nisam siguran da cu ostati na brodu, jer nemam C1D vizu, a kompaniji hitno treba covjek, tako da predpostavljam da je ovaj ugovor do kraja sezone po Evropi, mada jos uvijek cekam vise detalja u vezi toga. Dakle, da li cu imati problema po zavrsetku evropske sezone, ako probijem limit od tih dozvoljenih 90 dana? I ima li veze ako sam se ukrcao u jednoj drzavi a iskrcao u drugoj?
Iko da zna sigurno u vezi ovoga?

neces imat problema europa nema vize tipa C1/D. Jedino u italiji moras biti na brodu do 10 navecer ako je overnight
 

Offline Popay

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
neces imat problema europa nema vize tipa C1/D. Jedino u italiji moras biti na brodu do 10 navecer ako je overnight

I ja mislim da je tako, ali nisam 100% siguran. Nadam se da je tako. I HR iz kompanije predpostavlja da mi za Evropu ne treba nikakva specijalna viza jer sam kao clan posade na brodu svaki dan fakticki u drugoj drzavi, sto ima logike. Al opet rece da ce da provjeri.
Za Italiju znam. Kad sam radio na MSC, 2010, trazili su mi italijansku vizu i dobio sam je na 6 mjeseci koliko mi je ugovor trajao. Nisam imao overnajtove tako da nisam znao za to pravilo do 22.00h.
u svakom slucaju hvala puno na odvojenom vremenu i volji za pomoc. :)
Mirno more nikad nije napravilo pravog mornara.

Offline Popay

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 155
    • View Profile
Jedino tvoja komapnija  :neceici:

Disney ima pravilo: dok vam traje ugovor morate imati važeću c1d vizu bez obzira gdje se brod nalazi.

Ovo je novo, od 2015. svi zaloslenici ( na Magicu ) moraju imati shengen vizu za vrijeme trajanja ugovora.



Poslao sam upit HR-u, pa cekam odgovor. U pitanju je Oceania Cruises, pa vidjecemo kakva su pravila kod njih. Imam i problem sa pasosem, istice krajem novembra, pa sad i ta peripetija. Ako bude ugovor 4 mjeseca, bice ok, ali ako bude duzi, koliko vidim jedina opcija mi je izdavanje pasosa po hitnom postupku, a to je 100 evra extra trosak na redovnu cijenu.
Ranicu se. Ali ajde, da bar ne treba ta schengen viza, da mi vrijeme ne oduzima. Yebes 100evra, zaradicu.

Gledao sam itinerary za Magic.. vidim da radi Evropu, pa onda ima smisla schengen viza. Disney ima druga pravila vidis, tako da, sto kazes, samo kompaniju pitati, sto sam vec uradio. Hvala na odgovoru barba :) 
Mirno more nikad nije napravilo pravog mornara.

Offline rajkela

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Dragi moji pomorci,
Odradih prvi ugovor za MSC i pogledah ovu temu pa da vam postavim jedno pitanje. Radio sam 7 meseci na Mediteranu nisam imao vizu vec sam isao samo sa pasosem jer je Srbija deo Sengena ( da ne poverujes ) :) Dosao sam pre 15 dana sa broda i 03.08 trebam ici do italije na 15 dana da se opustim malo. Pitanje glasi: Ako brod plovi pod zastavom Paname u Sredozemlju i ako mi je luka ukrcaja i luka iskrcaja bila u Italiji da li se ovih 7 meseci racuna kao boravak u sengenu ili ne?
Hvala unapred i mirno more!

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
Re: Cruise po sredozemlju, da li ?u morati vaditi vizu?
« Reply #11 on: 08/August/2015 »
Ne, ako pogledas putovnicu vidjet ces da imas pecat za izlaz I ulaz u EU