Author Topic: Idem na razgovor u Budimpešti. Sutra kre?em. Strah me..  (Read 9637 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Mina Harker

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
Slažem se Marti  :run:

Mischka za tebe mi je žao da si tako odlučila, ali ti znaš najbolje :(

Offline seapanda

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Ja ipak ne idem ali sretno svima.
5 godina na brodu, ipak dosta.. s obzirom da mi je 31 i samo sss, ako brod ne uspije mogu se vratiti..nigdje.
Tako da.. ipak za ove novce ne idem.

kad te nazovu i jave ti da si prošla, slobodno ti predloži Marti ili mene da idemo umjesto tebe ;)

djelomično se slažem s tobom što se tiče zarade, ali mene ne vuče toliko zarada koliko samo putovanje i pustolovina ;)
Estas murallas por fuertes que sean, no retienen,
ni retendran nuestros sueños

Offline Mischka

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Prosla sam, danas dobila mail.. sto mi malo cudno s obzirom da sam prije dva dana poslala mail da ne zelim ici  :nokti:

Svima koji su prosli, cestitam, a oni koji nisu savjet da ne odustaju. Idite opet i opet i opet sve dok ne dobijete a onda  :party:

Offline NoraNora

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 269
  • Sailing through life!
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Starboard - Celebrity Cruises
  • Recruitment Agency: RIV
  • Job Title: Sales associate
Čestitaaaaaaaam!! Još uvijek si pri odluci da ne ideš, ili??
Ja još uvijek čekam....  :waiting:

Offline Mischka

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Da, ja sam stavila brojke na papir i nikako mi se ne isplati za 1,200 dolara. Jednostavno ne bih nista pokrila od troskova kjoe imam trenutno.

Sretno s dobivanjem maila. Javi cim saznas!  :run:

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Da, ja sam stavila brojke na papir i nikako mi se ne isplati za 1,200 dolara. Jednostavno ne bih nista pokrila od troskova kjoe imam trenutno.

 .. krediti krediti ...  +U+
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Uff, moj izlazi u 5 misec. Nemogu docekat. Bas mi tlaka bio. Svaki 5/6 miseci 1000 evra na banku za qrac. xD.
Jos mi kamate digli bili, uzas...nebi ga digo vise da mi plati neko. :D

Ma 1200 US za RH je nako. Moze se to u ZG zaradit, na jadranu itd...doduse na brodu nemas di trosit tak da ono...neam poima.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
$1200=6.966.24kn

Zaokružimo na 7.000kn. Da platiš komunalije ti treba nekih 500-700kn max.

E sad, tko potroši više nego što ima, to je sasvim jedna druga priča tj. filozofija.
To je život na kredit.
Postaješ rob posla na kojem ne smiješ podići glavu i izraziti mišljenje.
Ako šef sazna da imaš kredit, nerijetko će se iživljavati, jer zna da tko da otkaz a ima kredit, banka mu sjeda na kuću/stan.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Mischka

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Budimpešta 09.03.2013 - Starboard
« Reply #23 on: 13/March/2013 »
$1200=6.966.24kn

Zaokružimo na 7.000kn. Da platiš komunalije ti treba nekih 500-700kn max.

E sad, tko potroši više nego što ima, to je sasvim jedna druga priča tj. filozofija.
To je život na kredit.
Postaješ rob posla na kojem ne smiješ podići glavu i izraziti mišljenje.
Ako šef sazna da imaš kredit, nerijetko će se iživljavati, jer zna da tko da otkaz a ima kredit, banka mu sjeda na kuću/stan.


Moj kredit je oko 2,400 mjesečno + plin, telefon + dopunsko zdravstveno znači oko 3000 kn.. Sjeda mi na račun 5,200 -5,300, zavisno od radnih dana. Imam zdravstveno, radim od 7,30 do 15,30. Znači ostaje mi 2,100 - 2,200 kn mjesečno za hranu i gorivo. Vozim na plin i to mi je oko 700 kn mjesečno + hrana max 500 kn ( na poslu imamo ručak za 10 kn  :nokti: ). Radim u uredu, šefica sam, imam 4 tjedna godišnjeg i mogu uzeti slobodne dane kad poželim. Nisam udana, nemam djece, mjesečno mi ostaje 1000 kn za staviti na stranu.

Jednostavno za novac koji oni nude, od 7 tisuća kuna.. ne isplati mi se. Da nude 14 -15,000 kn tada bih definitivno išla. Bila sam 5 godina na brodu i svijeta sam vidjela.. zanima me karijera ne putovanja.

Tako da, vjerujem da možete shvatiti. I meni je trebalo da sve stavim na papir i od mog prvog posta dođem na ovo..  b00/

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Postaješ rob posla na kojem ne smiješ podići glavu i izraziti mišljenje.
Ako šef sazna da imaš kredit, nerijetko će se iživljavati, jer zna da tko da otkaz a ima kredit, banka mu sjeda na kuću/stan.

Kak si ovo dobro rekao. Pazi poruke neki dan sto sam dobio od frenda sto radi u ZG ko konobar, isto ima kredit kao i njegovih dvoje kolega.

"U subotu netko vratio dvije kole u frizider a u nedelju ujutro sam ja radio i nisam uspio prodat kao ni kolegica a brojalo se pod robu i gazda popi***o i kolegicu poslo na hladenje do petka doma i sad ti radimo ja i kolega sami i onda je on reko da netko od nas troje mora otici kao da se dogovorimo sami......kaj je on lud reko pa vi znate tko kako radi i sta radi pa dajte nam onda vi otkaz a ne mi.....tako da je reko da cemo u petak svi razgovarat i ugl netko mora otic kao!?sad nitko nezna na cemu smo tko leti a nismo nasli nista drugo......sje*ano u p.m"

Ja sam imo slican problem u ZG isto, 2010 kad sam radio u jednom nocnom klubu gazda mafijas doso i kao pokupit ce on sve mobitele u neku vrecu, dajte mobitele, ccc, ja gledam i ne vjerujem, svi daju mobitel. Gledam ja sta se desava, kazu meni daj mobitel, dam mu reko q.... a ne mobitel. Pitam ja gazdu u cem je problem a on meni daj mobitel, reko nedam, kaze on pazi da ti ga ja nebi uzo, reko uzmi ak mozes, uglavnom potezali se mi minut dva oko toga i on ti meni slobodan si na kraju cijele te price kao mozes ici. Reko pozdrav. :D. Zvali me drugi dan da se vratim al reko ne bu islo. :) Placu mi dao mjesec dana kasnije i nije me ni za kunu zaj***, konto sam da bi moglo biti problema al na kraju fer i korektan ispo.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Dali bi oni i više od mobitela. Tko jednom uđe u taj krug straha, ucjena i ponižavanja, teško iz njega izlazi.

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)