Author Topic: Iskustva iz Housekeeping-a na Princess-u (pozicije, zarade...) ??  (Read 4483 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline boki84

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
  • Country: BIH
  • Company: GCCL, Uniworld
Molim vas ako može neko da ispiše pozicije, dužnosti, radno vrijeme, zarade vezano za Housekeeping na Princess-u, posebno cabin stw.. Hvala..  :pop:

Offline mlw

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 206
  • I am what I am.
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: CMV, Ex MSC, Ex Princess
  • Recruitment Agency: Internet, Safe Cruise
  • Job Title: Shop Seller
Sta te zanima? Na poziciju cabin steward se tesko dolazi, ne direktno nego kroz promocije, veoma tesko. Zaradjuju (uglavnom) puno, nemaju day off niti neke posebne privilegije...

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
zeznuta je to pozicija... gledaj nesto drugo

Offline Argonaut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 371
  • Sa svakim djeli sve,tugu ?uvaj za sebe.
    • View Profile
Dođe se kao Utility Steward koji zarađuje 610$ mesečno,kroz par ugovora postaje se ACAT koji zarađuje 820$,onda kroz par godina(5+ugovora na poziciji ACAT) se dođe do Cabin Stewarda koji ima oko +$3500 mesečno.Ima preko 20 putničkih soba koje čisti,menja posteljinu,etc,svaki dan i koje me na kraju kruza (7,10,14,28 dana) ostavljaju bakšiš.Vrlo grbav posao,uglavnom Fikusi i Meksikanci na tim pozicijama,mada sam video i par Rumuna.
U suštini,da budem grub (unapred se izvinjavam):Moraš puno govana očistiti,da počneš da čistiš ta ista go**a samo za ozbiljniju kintu.
Dobiće te razglednicu iz Afričke zemlje Safari,zbogom žohari . . .

Offline Pezo$

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 157
    • View Profile
utility cleaner - 600$, ne vidis public area citav ugovor....mogucnost promocije vec na prvom ugovoru u acat, mada znam i slucajeve koji po nekoliko ugovora rade kao utility, znaci sve zavisi od spleta okolnosti...
-na ovoj poziciji moze biti prednost sto oni dobijaju da budu officer steward, znaci da ciste kabine oficirima i staffu, i tu od zavisnosti od sekcije moze lepo da se zaradi, ako dobijes densere na konju si, oni svi dobar tips ostavljaju, dok na primer dobijes sekciju sa zabarima oficirima pozdravi se od bilo kakvog tipsa...

ACAT - 866$...mada sam ja na royal klasi imao skoro 1000$...radno vreme isto kao i utility, od 6 ili 7 zavisi gde radis pa do 20-21 sa 3h pauze u komadu i dva puta po pola sata za obrok.
Promocija ovde ide skoro nikako, ja licno nisam upoznao nikog da je pre 5og ugovora postao srs...a mnogi ne postanu nikad....(ovde ne racunam devojke i gay acate koji iz nekog razloga brze dobijaju promociju)