Author Topic: Odlazak iz Bosne i Hercegovine na Kouzon intervju Mart 2013.  (Read 12285 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Inkognito

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 147
    • View Profile
Idem i ja u Skoplje,iz Kikinde busom najverovatnije.Meni je receno da je intervju 4. aprila,ja sam tamo 3. rezervisao sam hostel Urban,povoljan je i odlicno uredjen i sredjen,ako jos neko ide tamo vidimo se.
Karma is a bitch,don't be an ass !

Offline barbosa

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
poz ekipa
ev da se javi tati, pajdo evo ti moj broj mob pa me nazovi kako čemo za taj prijevoz
ovo preko poruka sporo
061 173 503

Offline NoNameTata

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Vazi zovem te uskoro, svi koji idu u Skoplje javi te se da se povezemo. Ako ima neko auto, kombi prijatelja koji vozi na crno na bijelo kako god molim da se javi.

Offline markus

  • Registered
  • *
  • Posts: 23
    • View Profile
E Inkognito..jel to imas bus iz kikinde ili iz bg-a? I kolko je povratna karta? Ja sam nesto kontao vozom,al nemam pojma...Za koje pozicije idete..ja sam za bar waitera..

Offline Sparrow

  • Registered
  • *
  • Posts: 47
    • View Profile
Da li je neko zvanicno dobio potvrdu od agencije o tacnom datumu za Skoplje? Meni su jos pre 20ak dana rekli da ce intervju biti oko 5. aprila...
Pre par dana im posaljem mail i dobijem odgvor da nemaju jos uvek raspored i da ce nam javiti kada dobiju. pozicija: Ass Stateroom Attendant
Ja i jos jedan drug planiramo da idemo vozom, dan ranije (jos uvek ne znamo kada je to :) ), mislim da je povratna iz Bg-a oko 25e.

Offline NoNameTata

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Sparrow meni su poslali mail da moram doci 3 u Skoplje, jer imamo kao neku prezentaciju, trening koji traje dva dana pa onda intervju. Inkognito i ja idem kao bar server/waiter na Royal sta si spremao imas li nekih informacija sta se trazi, sta pitaju, osim onog standardog koktele  :D

Offline Sparrow

  • Registered
  • *
  • Posts: 47
    • View Profile
Sparrow meni su poslali mail da moram doci 3 u Skoplje, jer imamo kao neku prezentaciju, trening koji traje dva dana pa onda intervju. Inkognito i ja idem kao bar server/waiter na Royal sta si spremao imas li nekih informacija sta se trazi, sta pitaju, osim onog standardog koktele  :D

Tu prezentaciju ili ti trening smo mi imali u Bg-u nakon preliminarnog ( za konobare 2 dana 120e, za ostale pozicije 1 dan 60e), tu cete dobiti neke skripte sa detaljnim opisom posla, mogucim pitanjima, kako da se ponasate...
Korisno ali ne vredi 120e... A sto se tice samog finalnog, moras da budes tip top sredjen, da ne skidas osmeh sa lica i da lazes u superlativu o sebi kao ovi nasi politicari pred izbore... :)
A sto se tice mogucih pitanja mogu da ti postave pitanje: Situacija na poslu ta i ta sta bi ti uradio? Koji bi koktel preporucio gostu a da preovladjuje taj sastojak? Razlike izmedju viskija? Od cega se pravi vodka? Predhodno radno
iskustvo? Opisi kafic, restoran u kome si radio? Nabroj neka piva i zemlju porekla?...

Offline markus

  • Registered
  • *
  • Posts: 23
    • View Profile
Otprilike to sto je Sparrow rekao to pitaju...ali presudan je stav,osmeh i foliranje ,sto bi rek'o nas narod :) Cak i ako ne znas nesto samo nabaci osmeh i bice sve ok..tako su nama bar rekli iz agencije...Uglavnom nauci neke bitnije stvari iz one skripte sto smo dobili i bice sve ok..daj da se skontamo da idemo zajedno vozom..danas su mi rekli da je intervju za kandidate iz Srbije 4. ..tako da sam kontao da krenem 3. uvece..

Offline Sparrow

  • Registered
  • *
  • Posts: 47
    • View Profile
daj da se skontamo da idemo zajedno vozom..danas su mi rekli da je intervju za kandidate iz Srbije 4. ..tako da sam kontao da krenem 3. uvece..

Za Skoplje iz Beograda ide jutarnji 07:50 stize oko 17:30 u S. i vecernji 21:50 stize 07:30 u Skoplje. E sad tu moras da uracunas par sati kasnjenja nasih ultra brzih vozova. Pa velim da je pametnije da se krene sa ovim jutarnjim i da se 3. uvece prespava u nekom hostelu, gde cemo onako svazakani iz voza na noge Mr. Raviju :)

Offline NoNameTata

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Imam iskustva sa foliranjem  :rolleyes: Prosao sam jedan intervju na Carnivalu i uspjesno ga zavrsio  :yeah: Nego sad bih okusao srecu na malo boljoj poziciji i kompaniji, a valjda ce sve biti uredu naucio sam koktele, opremu, case, garnich, samo ne znam kako cu ako me bude pitao nesta na njemackom  :pad:
Ne znam jeste li radili Marlin test na tom intervju Bg-u, ja sam ga vec radio za carnival pa ne znam dali ponovo moram raditi ili cemi priznati?

Offline Sparrow

  • Registered
  • *
  • Posts: 47
    • View Profile

Ne znam jeste li radili Marlin test na tom intervju Bg-u, ja sam ga vec radio za carnival pa ne znam dali ponovo moram raditi ili cemi priznati?

Nismo radili Marlin u Beogradu, a mislim da ge necemo raditi ni u Skoplju...e sad da li se to razlikuje od kompanije do kompanije...videcemo.

Offline CRNOGORAC

  • Registered
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
mislim da se za royal ne radi marlin test

Offline Inkognito

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 147
    • View Profile
E Inkognito..jel to imas bus iz kikinde ili iz bg-a? I kolko je povratna karta? Ja sam nesto kontao vozom,al nemam pojma...Za koje pozicije idete..ja sam za bar waitera..
Iz Bgda je bus,4000 je povratna karta.koliko kosta taj voz od Bga do Skoplja,povratna karta?
Karma is a bitch,don't be an ass !

Offline barbosa

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
ev da se javim sa novim informacijama,
provjerio sam ovdje u vitezu u auto kuči buba rentanje auta,
vw  polo novi košta 225 maraka za tri dana plus naši troškovi goriva i putarina,
e sad bi računica ovako izgledala, treba nas iči petero, i svi po 100 maraka,
neka polo troši 6 litara to je 15 maraka, na 1000 kilometara to je 150 maraka plus minus,
plus nekih 100 maraka putarina izađe nas sve 225+150+100=475, da zaokružimo 500 maraka ili 260 eura,
auto je kasko osigurano, dobije se ta potvrda za preko granice i trebalo bi kopije ličnih karti od dvojice koji
bi vozili auto, ima i golf petica on je 260 maraka za tri dana plus ovo ostalo,
provjerio sam i u centrotransu polazak je iz sarajeva u utorak u 18.30, a povratak tek u nedjelju kreču iz skoplja u 18.30
tako da se na jednu ruku ni ova agencija ne isplati jer valja platit još i dodatna nočenja,
et raja, hajde dajte javljajte se, šta kako skim itd
ako neko ima negdje jeftinije rentanje neka provjeri i javi
pozdrav

Offline NoNameTata

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Manje-vise cijene rentanja su iste u cijeloj BiH, mozda bi i rentanje bilo jeftinije za odlazak ali mislim da bi se smorio u putu, drugacije je kad spavas u busu a drugacije kad vozis na nepoznat put koji traje 12h a mozda i vise  ??? A velike su ti sanse da pokupis neki skriven radar za prekoracenje brzine  :D. Danas sam zvao step-tours i oni idu u utorak iz Sarajeva dolaze treceg a vracaju se 7. A po ovima iz Kouzona trebao bih sve zavrsiti 6 pa je i nekako prihvatljivo. Mene povratna izadje oko 90e, ali barbosa ako ima jos troje da ide sa nama mozes mene racunati za sve, stim ili samo nas dvojica idemo iz BiH ili su drugi odustali  :facepalm: