Author Topic: kolika je mogu?nost da dobijem posao bar waitera?  (Read 2426 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline idebrod

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 359
    • View Profile
Lijep pozdrav svima prije svega :uzdravlje:
Neka vam se ne dize kosa na glavi, nece bit previse glupih pitanja
buduci da vec par dana visim na forumu.
Dakle zavrsio sam hoteljersku skolu, 4 godine i trenutno idem na fax, 2 godina, dakle 21 punim u 4 mjesecu.
Dosta mi je zivotarenja od sezone do sezone i zicana roditelja za kavu nakon sta taj novac nestane.
Radim uredno po ugostiteljskim objektima vec 5 godina ( pod tim mislim od prcvarnica i kafana do restorana u bijelim rukavicama)
Iskustva imam na pretek, tecno govorim engleski i talijanski,francuski solidno a njemacki znam kad kazu callen bitte  :rofl:
Citajuci forum shvatio sam da bih najradije radio u Bar departmentu zbog omjera zaradjenog i slobodnog vremena.
Takodjer volio bih odradit godinu faxa do kraja, sezonu pa se probat ukrcat.
CV je spreman za slanje u Ep i A priori.
Tako da me zanima kolika je mogucnost da dobijem posao bar waitera(sudeci po upisima na forumu odlicna),
barmena(znam rad s vinima i koktelima, dakle soldina ?) ili steakhouse servera( cini mi se nemoguca, buduci da vecinom tamo rade zene, a i prvi mi je ugovor)
Volio bih cuti vasa misljenja i savjete :)
P.S. forum je stvarno odlican i upisi u dojmovima veterana su me dodatno motivirali da odem na brod.
Lijep pozdrav iz Rijeke  :uzdravlje:
Doslo vijeme majko stara da ispratis svog mornara...

Offline Kuguar

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
Re: Novi
« Reply #1 on: 09/March/2013 »
Ako apliciraš za Royal Caribbean, odmah ćeš proći u drugi krug, jer oni UPRAVO traže te pozicije, i uslov je znanje još jednog stranog jezika. Tako da, koliko sam video u mojoj agenciji, opušteno se prođe preselecting sa iskustvom i znanjem jezika, a na tebi je da to pokažeš i na finalnom! Samo napred!

P.S. Ovo što sam naveo za RCI, to znam zato što sam ja aplicirao kod njih, ali svakako, sa znanjem više od jednog stranog jezika, vrata su ti otvorena gde god poželiš, samo je na tebi da odlučiš gde i šta hoćeš.

Offline idebrod

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 359
    • View Profile
Re: Novi
« Reply #2 on: 09/March/2013 »
Hvala ti na odgovoru  :run:
Pa gledao sam malo po forumu, i nekako mi se cini da mi je royal bolji izbor od carnivala,
iako je carnival mozda bolji za prvi ugovor zbog malo opustenijeg sistema.
Ako nije problem, za koje si pozicije ti aplicirao ?
Bartender pozicija mi se cini nekako najbolja, placen si uredno ako radis kako treba,vrijedan si,i savjestan u poslu od 3000-5000 mjesecno,
ako naravno ubodes pravi cruise goste i manje portova ako se ne varam.  :money:
Doslo vijeme majko stara da ispratis svog mornara...

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Ma ak ces u bar drz se Carnivala, tam su ti alkici sve. Dolaze da cugaju svi i da se zezaju. Nije za qrac Carnival "fun ship".
Neznam kaki je royal al sumnjam da je bolji od Carnival posto na Carnival imas bartender i SR brt. i svi dijele pare i imaju isto dok na royalu cujem drugi sistem. Imaju neki pooling sistem, znaci ovisi ko radi u kojem baru tolko zaradjuje. Ko radi na royalu moze to bolje objasnit, al znam da imaju Head Bartendera sto znaci vise supervision itd, hard time tebi uglavnom.

Offline idebrod

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 359
    • View Profile
Natal hvala na savjetu.
Sutra cu zvat agencija pa cemo vidjeti na koju kompaniju bi se dalo ukrcati  :plovim:
Doslo vijeme majko stara da ispratis svog mornara...

Offline Kuguar

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
Natal hvala na savjetu.
Sutra cu zvat agencija pa cemo vidjeti na koju kompaniju bi se dalo ukrcati  :plovim:

Ti si agentu (agenciji) samo još jedan u nizu kandidata - što će reći zarada! Ti njima moraš da tražiš i da predložiš gde i šta hoćeš, a na njima je da ti kažu da li to trenutno ima. Dakle raspitaj se prvo gde su najbolji uslovi, a onda će agencija lako da ti posreduje u tvom zaposlenju...

Offline idebrod

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 359
    • View Profile
Odradjeni razgovori. Kako stvari stoje sutra idem lagano do Zga do EP-a.
Kratko me telefonski ispitao, prvo hrvatski onda na engleski o poslu koji sam radio, i sitnice na talijanski.
Rekao je da je valjda Royal sad u igri.
Hvala svima na savjetima i svakako dajem update nakon razgovara s njima  :D  :uzdravlje:
Doslo vijeme majko stara da ispratis svog mornara...