Author Topic: MSC Obrt za Savjetovanje - Ugovor o provo?enju savjetovanja za rad (400kn)  (Read 14992 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
400kn za savjetovanje.

Ja imam na forumu + FB + PM ... cca 8.000 savjeta, 8.000x400kn=3.200.000kn=€426.666  :hmm:

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Mirem

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Romeo i njegova Julija

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
:D. Nece niko da radi svi bi pare al da ne rade. Sefe kad nisi tarifu stavio. :D


Offline seapanda

  • Registered
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Estas murallas por fuertes que sean, no retienen,
ni retendran nuestros sueños

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Sto je najgore ima panjeva jer nebi to stajalo da se ne isplati toj osobi. :)

Offline taja27

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 100
    • View Profile
kome to prijaviti ?

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
nažalost nikome, uvjeren sam da on ne čini ništa ilegalno, osim što navede ljude da misle kako on ima utjecaja na njihovo zaposlenje (za što nema dokaza) a ustvari plaćaju samo informaciju - svi potpišu ovaj njegov "ugovor" i on se osigurao... ovakve stvari se ne rješavaju pravnim putevima, postoje bolji načini  :pp:
Once a sailor, always a sailor.

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
hahaha.. super! Uplatite mi 50EUR na ziro racun i ja cu vam poslati link Foruma na mail... :) :) :)
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
:pp:
hi hi hi, svidja mi se nacin na koi razmisljas, :D

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
javi se na ovaj mail i dobices moj broj ziro racuna:

  info@porezzabudale.com
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
hi hi hi, svidja mi se nacin na koi razmisljas, :D

samo razmisljam  :nokti: osobno nemam veze s doticnim Romeom - iako mi nije odgovorio na mail, ocito sam mu djelovao preinformirano... ali to je upravo sto wolfns kaze, porez za "budale", naravno da mi je zao tih ljudi koji nasjednu ali... proziran je  :pad:
Once a sailor, always a sailor.

Offline taja27

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 100
    • View Profile
žalosno, ali njemu se zaista pravno ništa ne može. ogradio se čovjek lijepo pravovaljanim ugovorim i sve 4 u zrak
kad sam prvi puta vidjela taj oglas, nisam se javila iz jednostavnog razloga - Svibovec Podravski? wtf

Offline Zdebeli

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Evo mislio sam da neću srat po liku ali već mi je pun kufer prevaranata koji zarađuju na ljudima koji jedva spajaju kraj s krajem.

Dakle, stanoviti g. Romeo Matušin, bivši vlasnik tvrtke Mediator (koju je zbog nekih razloga morao zatvoriti), sada zaposlenik, direktor, blagajnik, te voditelj firme MSC obrta za savjetovanje (samo je vl. njegova žena), zarađuje na naivcima obećajući im brda i doline i naravno nov uzbudljiv posao. Jedan od tih naivaca bio sam i ja.
Činjenica jest da je g. Romeo otpremio par ljudi koje osobno poznajem na brod ali na kraju dogovora, kandidati su dovedeni pred gotov čin, te su morali isplatiti Romeu na ruke cca 1300 eura, koji naravno bez ikakve potvrde trpa novac u džep.
Pošto sam vidio da je zaposlio par osoba koje poznajem i njega isto poznajem kad je živio u Varaždinu, nisam imao razloga da sumnjam u njega.
Stvar ide dalje s tim da je on povezan sa nekom fantomskom tvrtkom iz Slovenije koja se bavi posredništvom pri zapošljavanju pomoraca.
Spomenuta firma također nema dozvolu za obavljanje te djelatnosti.
Kada sam polagao STCW na pomorskom učilištu u Zagrebu, čovjek iz ministarstva koji mi je bio ispitivač na ispitu, pitao me za Romea i rekao mi da mu ne vjerujem jer ministarstvo ispituje njegovu i slične "agencije za zapošljavanje". Jedino što mu zasad ništa ne mogu jer je Romeo dobio naputak od svog slovenskog kolege da otvori firmu za KONZALTING, a ne za zapošljavanje.
Pošto im posao i ne ide baš, i ne mogu baš toliko ljudi smjestit na brod + nema baš svaka budala 1300 eura (jedan od razloga i svađe sa kompanijama za koje pokušavaju posredovati), Romeo uglavnom sam "operira" po Hrvatskoj, obećavajući ljudima brda i doline, te od svakog uzima 400 kn, kao "osiguranje" da si ozbiljan kandidat za radno mjesto.
Puno ljudi iz okolice Varaždina prijavilo se na njegov oglas.
Da se razumijemo Romeo nije baš najinteligentniji i ove malverzacije smislio je njegov kolega iz Slovenije. Dokaz tome su njegove konstantne laži u koje se sam upliće pa cijela priča izgleda totalno nevjerovatno, njegovi e-mailovi koji su pisani svi velikim slovima, često bez padeža i hrpetinom pravopisnih pogrešaka.
Prilikom naše korespodencije poslao mi je i hrpu skeniranih povjerljivih dokumenata koji bi dokazali kako je on poslao par ljudi na brod.
Momentalno sam u kontaktu sa čovjekom iz ministarstva kojem sam proslijedio dokumente, pregledava se da li se navedeni mogu iskoristiti protiv njega.  
Neću ulaziti u sve laži koje je sve izgovorio meni i ljudima oko mene, jer mislim da bi ovaj post bio na 300 stranica najmanje.
Sa njim sam se "natezao" više od godinu dana.
Jedna smiješna situacija je bila, kada me na ulici ugledao moj bivši kolega i rekao - "Pa ti nisi na brodu? Vidio sam sve tvoje papire i rekao mi je Romeo jučer da se čuo s tobom da si sad momentalno u luci Dubai."
Možete zamisliti moje iznenađenje.
Jedino je što je dobro iz svega toga izišlo da sam položio STCW i da posjedujem pomorsku knjižicu, pa mi je lakše aplicirati na razne poslove, ali žalosno je to da bez iskustva je jako teško doći na brod, tako da sam i dalje mornar na suhom.  

Da skratim priču, ispao sam budala, zato ako je itko tko ovo čita namjeravao se javiti MSC - Romeu Matušinu - neka odustane, jer ja jesam ostao bez 400kn (3500 kn, stcw -lječnički i pomorska ne računam,) i bez hrpe živaca koji vrijede puno više od 400kn. Ne pišem ja ovaj post zbog tih 400kn jer mi novac nije najvažniji u životu, nego pišem jer se je jedno go**o imenom i prezimenom Romeo Matušin, okoristilo mojom teškom financijskom situacijom i mojom lakovjernošću i ne želim da se to događa i drugima.
Uglavnom, bilo je opcija da ga posjetim i sa dva tri šamara "spustim" na zemlju, ali za sada odustajem od toga, jer se nadam da će ministarstvo pomorstva ipak se odlučiti reagirati.
Hvala na pažnji i nadam se da se ovaj post neće previše cenzurirati.

Offline hastalavistaa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 208
    • View Profile
dobra informacija zlata vredna.....

 ja bih iskreno u ovom momentu dala nekom pare kad bi mi dao valjane informacije o upisivanju masters studija u Spaniji.
Trazim kao k****n mesecima I stalno sam izgubljena u moru informacija.


samo se bojim da ovaj lik nema dobre namere..... oT

Offline Marin

  • Registered
  • *
  • Posts: 36
    • View Profile
Ozbiljne agencije ne traže novac unaprijed nego tek kad je u rukama LOE i Avio karta onda traže svoje.
Sve ovo ostalo mi izgleda jako neozbiljno.
If luck turns back on you just kick it in the ass!