Author Topic: Koji posao bi mi odgovarao ?  (Read 5164 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Vuk123

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Koji posao bi mi odgovarao ?
« on: 11/March/2013 »
Pozdrav,

Odlučio sam da potražim posao na kruzeru tehničke prirode zato što imam radnog iskustva u tom područiju.
Prva stvar koja me muči je velika razlika u sistematizaciji poslova na kruzeru, dosta se razlikuje od ove naše kopnene
Čisto bih nabrojao iskustvo i veštine pa ako bi neko bio ljubazan da mi preporuči koju poziciju da jurim.

Fiber optički kablovi mreža, merenje planiranje, sanacija itd
Fiber optički transmisioni sistemi (carrier grade) planiranje konfiguracija implementiranje
IP Rutiranje, MPLS OSPF BGP itd...
Linux  i serveri (LAPM, dhcp, dns itd.) all around
HFC (kablovska mreža) od konektora do cmtsa
WIFI (aktiva i pasiva) antene, ruteri, p2p linkovi
LAN kabliranje i ostalu pasivnu kozmetiku za sve navedeno poznajem, 4 godine iskustva u dve velike firme ukupno 3 pozicije sam prošo.

Unapred zahvalan,
Vuk


Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Koji posao bi mi odgovarao ?
« Reply #1 on: 11/March/2013 »
Kakva sistematizacija? Samo jedan department i samo jedna ulazna pozicija su ti na raspolaganju. Možda se nazivi razlikuju od kompanije do kompanije, ali je to to. U slučaju Carnival-a: Info Systems, Assistant IS Manager.

Offline Vuk123

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Koji posao bi mi odgovarao ?
« Reply #2 on: 11/March/2013 »
Mozda sam se pogresno izrazio ali meni su te titule poslova skroz nebulozne s`obzirom da dolazim iz ISP okruženja gde Information System neštonešto ne postoji.
Pogledao sam šta ta titula zapravo znači i u suštini izgleda ko 3 radna mesta nekog provajdera, ali svakako se to poklapa sa mojim iskustvom.
btw još jedno pitanje, koliko često nailaze poslovi ove prirode i kod kog rekrutera bi mi bilo najbolje da odem

Hvala na odgovoru


Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Koji posao bi mi odgovarao ?
« Reply #3 on: 11/March/2013 »
Za te pozicije se ne aplicira preko agencija (bar ne agencija sa naših prostora), nego direktnim kontaktom sa kompanijom. Opet u slučaju Carnival-a, otprilike se jednom godišnje prima po 5-7 ljudi, ali to sve varira u zavisnosti od eventualnih novih brodova u floti. A Carnival je najveća kompanija, tako da pretpostavljam da se u drugim prima još manje/ređe.

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Koji posao bi mi odgovarao ?
« Reply #4 on: 11/March/2013 »
U krajnjem slucaju, ako ne nadjes IT posao, mozes probati za MTN-SAT kao internet menadzer. Posao je lagan a plata je oko 2000$ . Znam da primaju ljude posto sam ja prosao intervju i trebao da predjem kod njih pre nesto jace od mesec dana.
  jobs@mtnsat.com
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Koji posao bi mi odgovarao ?
« Reply #5 on: 11/March/2013 »
Taj posao je toliko prelagan i prenepotreban da više nema budućnost - na Carnivalu se jedan po jedan Internet Café gasi (kao poseban department), Internet Café Manageri gube posao, a njihove dužnosti preuzimaju Guest Services (korisnički deo) i Info Systems (tehnički deo).

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Koji posao bi mi odgovarao ?
« Reply #6 on: 11/March/2013 »
Taj posao je toliko prelagan i prenepotreban da više nema budućnost - na Carnivalu se jedan po jedan Internet Café gasi (kao poseban department), Internet Café Manageri gube posao, a njihove dužnosti preuzimaju Guest Services (korisnički deo) i Info Systems (tehnički deo).

tacno, tu se u potpunosti slazem. Samo sam pomenuo kao mogucnost za jedan/dva ugovora, cisto da se stekne iskustvo na brodu, posle je sve nekako lakse.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Koji posao bi mi odgovarao ?
« Reply #7 on: 11/March/2013 »
Pretpostavljam da će sada biti teško da neko nov upadne na tu poziciju, pošto će ovi iskusniji da "grebu" za preostale brodove kojih će biti sve manje.

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Koji posao bi mi odgovarao ?
« Reply #8 on: 11/March/2013 »
Pa ne znam bas.. cuo sam da ih je dosta napustilo MTN i da traze ljude... Tako sam nacuo samo, nije pouzano. Kontam cim su oni mene hteli zaposliti, zanci da ima mesta.
Kazem, to je cisto za pocetak opcija, kontam da njihovi ljudi isto ganjaju nesto bolje...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Koji posao bi mi odgovarao ?
« Reply #9 on: 11/March/2013 »
Ima i u tome logike, možda ovi iskusniji gledaju da se što pre prebace negde drugde, a ne da čekaju da dobiju otkaz. :hmm:

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Koji posao bi mi odgovarao ?
« Reply #10 on: 11/March/2013 »
Pa cini mi se da je tako... Ne bih znao...odustao sam od njih... 
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Silber Mann

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 116
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Photo-Video Manager
Re: Koji posao bi mi odgovarao ?
« Reply #11 on: 11/March/2013 »
cuo sam da ih je dosta napustilo MTN i da traze ljude...   

Potpisujem, Internet mgr koji je skoro zavrsio ugovor na istom brodu gde sam ja bio,
dao mi je istu informaciju (Inace iz Srb, NS), njegova zamena(New Hire) takodje, naš čovek.
Obojica došli preko MTN.
Put a smile upon your face
Being alive is no disgrace
You can make it a better place,
By havin' yourself a good mornin'...

Offline Vuk123

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Koji posao bi mi odgovarao ?
« Reply #12 on: 12/March/2013 »
Hvala na infu i savetima poslao sam na nekoliko adresa direktno kompanijama.
Taj Internet mgr mi deluje kao posao koji zaglupljuje, realtivno sam mlad mislim da moje znanje treba da se produbljuje i poboljšava, svakako za CV mi ne bi značilo da idem nekoliko koraka unazad makar to bilo i na brodu.
Šaljem na šta stignem pa javljam ako išta bude ikada...

Offline zeenmc

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: Koji posao bi mi odgovarao ?
« Reply #13 on: 18/March/2013 »
Ali prvo tamo treba upasti, takvom sam i ja isao logikoim, ali sve se zavrsavalo samo slanjem CV, imam jos neke obaveze da skinem s glave pa cu mozda krajem godine ozbiljnije tome da se posvetim, ovako mi zao da prekidam ovo sto sam poceo.

Od MPLS-a tesko da ces ista na brodu videti, realno kakav crni MPLS (s obzirom da je to L2 i L3 tehnologija, a brod je dovoljno mali da se provuce kroz svaku supljinu optika, te se sve moze uraditi s obicnim VPN (kapiram da znas da je glavni razlog uvodjenja MPLS na trziste jednostavnija i jeftinija full mash topologija, uz mogucnost L2 i L3 VPN )), ako znas to da radis, lako ces i u Srbiji naci dobro placen posao, tesko da cete iko pustiti da cackas oko optike, prvo sto je brutalno skup alat, a eto Telekom ima samo jednog coveka koji rad sa optikom, i to je to, znaci nije bas posao za svakoga (splajsuje opticka vlakna) BGP ne znam zasto bi brod imao svoj BGP AS, samo po sebi veoma skupo, a imaju snj internet, Kao Wifi AP sigurno koristi Cisco uredjaje, HFC, ne znam zasto bi na brodu radli hibridno kabliranje, a Linux ko Lunux rulez :) anyway, pogledaj malo Turske oglase, uglavnom oni sad ko blesavi traze MPLS inzinjere, skorije sam imao neku zanimlivu kombinaciju ali kao sto rekoh sad mi se iz Srbije neide, pa mozda kasnije :)


Fiber optički kablovi mreža, merenje planiranje, sanacija itd
Fiber optički transmisioni sistemi (carrier grade) planiranje konfiguracija implementiranje
IP Rutiranje, MPLS OSPF BGP itd...
Linux  i serveri (LAPM, dhcp, dns itd.) all around
HFC (kablovska mreža) od konektora do cmtsa
WIFI (aktiva i pasiva) antene, ruteri, p2p linkovi
LAN kabliranje i ostalu pasivnu kozmetiku za sve navedeno poznajem, 4 godine iskustva u dve velike firme ukupno 3 pozicije sam prošo.
CCNA R&S, CCNA Security, CCNP Switching

Prodajem 2 Cisco Switcha 2950, 40 evra po komadu, funkcionalni 100%, vezbao sam na njima pripremu ispita za sertifikate

Offline Vuk123

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: Koji posao bi mi odgovarao ?
« Reply #14 on: 20/March/2013 »
Ali prvo tamo treba upasti, takvom sam i ja isao logikoim, ali sve se zavrsavalo samo slanjem CV, imam jos neke obaveze da skinem s glave pa cu mozda krajem godine ozbiljnije tome da se posvetim, ovako mi zao da prekidam ovo sto sam poceo.

Od MPLS-a tesko da ces ista na brodu videti, realno kakav crni MPLS (s obzirom da je to L2 i L3 tehnologija, a brod je dovoljno mali da se provuce kroz svaku supljinu optika, te se sve moze uraditi s obicnim VPN (kapiram da znas da je glavni razlog uvodjenja MPLS na trziste jednostavnija i jeftinija full mash topologija, uz mogucnost L2 i L3 VPN )), ako znas to da radis, lako ces i u Srbiji naci dobro placen posao, tesko da cete iko pustiti da cackas oko optike, prvo sto je brutalno skup alat, a eto Telekom ima samo jednog coveka koji rad sa optikom, i to je to, znaci nije bas posao za svakoga (splajsuje opticka vlakna) BGP ne znam zasto bi brod imao svoj BGP AS, samo po sebi veoma skupo, a imaju snj internet, Kao Wifi AP sigurno koristi Cisco uredjaje, HFC, ne znam zasto bi na brodu radli hibridno kabliranje, a Linux ko Lunux rulez :) anyway, pogledaj malo Turske oglase, uglavnom oni sad ko blesavi traze MPLS inzinjere, skorije sam imao neku zanimlivu kombinaciju ali kao sto rekoh sad mi se iz Srbije neide, pa mozda kasnije :)

Moj odgovor na boldovane delove kvotea = ROFL !!!!111oneone
Ti druze ocigledno nisi imao dodira sa telekomunikacijama i ISPovima u Srbiji...