Author Topic: Koji posao bi mi odgovarao ?  (Read 5100 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline zeenmc

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Re: Koji posao bi mi odgovarao ?
« Reply #15 on: 25/March/2013 »
Moj odgovor na boldovane delove kvotea = ROFL !!!!111oneone
Ti druze ocigledno nisi imao dodira sa telekomunikacijama i ISPovima u Srbiji...

Sta sam lose napisao, raditi MPLS na brodu pa preko toga pustati VPN site to site, to se radi kada 2 poslovnice spajas, jedna je u Beogradu, a druga u Nisu, glavni razlog uvodjenja MPLS je jednostavnost, jeftino resenje, i veoma lako dodavanje novih nodova, anyway, postavljao sam mreze po nekim Vladinim agencijama, komorama, ministarstvima....tamo smo negde stavljali vpn site to site, jedna zgrada, doduse velika, zasto bi ja tu trebao da postavim mpls, jedino sto vpn site to site ipsec nepodrzava dinamicka rutiranja, tj ni multicast adrese, pa mora statika, ali kad mora dinamicko, onda se koristi GRE tuneli, nebitno, stvarno dugo nisam u mrezama, radio sam vise linux/openbsd, sta sam tamo lose napisao, princ je negde spomenuo da ima dozvolu samo za show komandu na cisco uredjajima, mozda je uvelicavao stvar, ako stvarno te tehnologije poznajes, 800,900 evra u bgd bez problema uzmes, + ako imas cisco sertifikate, ma .....skorije su bili konkursi za neke cisco partnere, traze sertifikate, doduse ja ih imam ali nisam konkurisao, MPLS ne znam da beknem znam nesto teorije, podesavao sam kod sebe na opremi par put, nebitno, princ je spominjao da su za brod bitna znanja iz ACS verovatno verzije 5.x, koja je mnogo komplikovana u odnosu na ACS 4.x, i naravno CUCM, ja sam uzeo intel i5 sa 32GB rama i instalirao Esxi sa spomenutim sistemima, odlicno radi.
CCNA R&S, CCNA Security, CCNP Switching

Prodajem 2 Cisco Switcha 2950, 40 evra po komadu, funkcionalni 100%, vezbao sam na njima pripremu ispita za sertifikate