Author Topic: Starboard final interview  (Read 15534 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline NoraNora

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 269
  • Sailing through life!
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Starboard - Celebrity Cruises
  • Recruitment Agency: RIV
  • Job Title: Sales associate
Starboard final interview
« on: 11/March/2013 »
Uglavno, željela bih samo reći svoje dojmove o finalnom intervjuu za Starboard.
Kao što je već pisano na forumu, to nije bio klasični intervju, ono 10-15min i to je to. Pa tako mislim da ni priprema za njega ne bi trebala bili ona klasična - smišljanje odgovora na pitanja.
Daleko najvažnija stvar od svega - ENGLESKI!!
On naravno ne mora biti savršen, ali agentica svima pošalje što će se otprilike raditi (a ima i na forumu opisano u detalje) tako da mislim da nema opravdanja za NEvježbanje.
Svi koji iole ozbiljno shvate intervju, znaju da je engleski veoma bitan za ovu poziciju, kao i stav i prezentacija pred gostima.

Prva aktivnost je jednostavna - ime, prezime, mjesto rođenja, što ste do sada prodavali, i nešto neobično o sebi - no big deal.
Btw sve aktivnosti smo sami birali kada ćemo izlagati, ustaneš se kada želiš.

Druga aktivnost - rad u grupi, pronađete nešto zajedničko (ili izmislite, jel), izaberete predstavnika koji će to sve reći.
Poslije pita ostale zašto su izabrali baš tu osobu.
Meni je svakako u cilju bilo da budem predstavnik i dobila sam grupu cura koje su mi prepustile ulogu, nijedna nije htjela to odraditi.
Sva sreća, inače bi se morala potući tamo s nekim!  :neceici:

Treća aktivnost - igra prodavač-kupac.
Svatko dobije jednu stvar za prodati, kad vas spoji s parom birate koju od te dvije ćete prodavati, a još bolje ako možete spojiti da prodate obje (add on sale).
Netom prije je sve objašnjeno kako to treba izgledati na brodu, tako da treba primijeniti što više detalja (dočekivanje kupca, komunikacija, postavljanje pitanja, što je add on sale, guranje stvari na popustu, etc.). Malo je zeznuto što možete dobiti krivu osobu koja će vam otežati stvar, ali onda to naravno iskoristite da sebe stavite u prvi plan...jelte.
Znate što se na brodu prodaje pa to vježbajte - sat, nakit, majica, šešir, parfem, to su većinom svi dobivali.

Četvrta aktivnost - promocija.
Po izboru, nije obavezna. Ali Mr. Greg je rekao da ponekad ako se za nekoga dvoumi može biti odlučujući čimbenik, tako da dobro razmislite.
Moja filozofija je bila da mi je to jedinstvena prilika, sad ili nikada (u smislu da ne želim na drugi intervju, želim proći na ovom!!). A da ju nisam napravila, a slučajno ne dobila posao, živa bi se pojela od muke, ne bih si to nikada oprostila!! Možete birati što ćete prezentirati, čak i nešto što se ne prodaje na brodu, nebitno. Poanta je da ako odradite dobro - super za vas, a ako ne - neće vam se uzeti za zlo, nego se gleda hrabrost što ste stali tamo ispred svih i odradili to, pa kako god bilo. Još jedna bitna stavka - snimaju vas dok promovirate, Greg kaže da voli imati snimljeno da kasnije može još jednom pogledati...

Neću ići u prevelike detalje, ali reći ću samo ovo - nitko niti jednu aktivnost nije odradio savršeno i bez greške!!!
Svi smo imali tremu, svi smo se tresli, ponekad zapeli, zaboravili što smo htjeli reći, zapeli u izgovoru neke riječi, smuvali se, itd, itd.
Čak i ja koja sam provela 8mj u USA i engleski mi je skoro kao hrvatski. Dakle nema razloga za strah i nelagodu!!
Mene je pomalo utješilo kada sam vidjela ostale, jer nitko se nikome nije zlobno smijao, svi smo se razumjeli - da smo u istom sosu i da nam nije svejedno.
Nije bilo nekog natjecanja tko će što bolje napraviti, nije se osjećala napetost, više nekakvo međusobno suosjećanje. Ja sam prezadovoljna svojim nastupom, očekivala sam iskreno i veću konkurenciju!

Na kraju je bio intervju 1 na 1, koji je trajao doslovno 15-30 sekundi.
Pitanja su bila samo - kada smo slobodni za ići, koje jezike znamo. Meni je još samo rekao 'You know your tattoo has to be covered all the time?'.
Na što sam ja rekla da znam, već sam našla puder za prekrivanje, ali nažalost nema ga za kupiti u HR, samo u USA, pa moram naručiti online, zove se tako i tako.
Vidite opet - dobra priprema život znači!!! Ili u ovom slučaju posao, bumo vidli!

Long story short - imate sve materijale - pripremite se!!!!
Vježbajte promociju i prodaju pred curom, dečkom, prijateljima, starcima, nebitno. Jer sve to divno i krasno zvuči u glavi, a puno je teže izgovoriti na glas. I to pred Amerikancem koji odlučuje o tvojoj budućnosti. Dok se ti treseš, imaš knedlu u grlu i srce ti hoće iskočiti!! Btw koliko sam shvatila, najveći je problem što 95% ljudi tamo nije pričalo nikada pred amerikancem, pa ih je bilo sram ako pogriješe slučajno. Meni je puno pomoglo i to što poznajem američki mentalitet - oni traže energične, glasne ljude, mora vas biti posvuda, morate biti znatiželjni, ispitivati goste, zbijati šale i pošalice, i usput naravno prodati. Remember - ABC - always be closing!!!!!  :money:  Kod nas kad dođeš kupiti cipele nitko te neće pitati za što ti trebaju, a Ameri će te izdaviti pitanjima dok se saznaju sve o tebi do pradjeda i prababe. Nešto na što mi nikako nismo navikli. To govorim jer je Mr. Greg amerikanac i Starboard američka firma, ne mora značiti da će vam gosti biti ameri, ali svejedno se to traži.

Mislim da bi to bilo sve, ako se još nečega sjetim, napisat ću. Pitanja su dobrodošla, ofkors.
Sutra/prekosutra su rekli javiti rezultate, i odmah nam dodijeliti kompaniju. Ja sam zaboravila spomenuti da bih željela Royal zbog brata, ali svejedno se nadam da ću dobiti njih.
Jako sam sretna što je intervju bio na ovaj način, a ne klasični bullsh*t od 15 min, jer se ovdje uspiješ pokazati u pravom svjetlu.
Mr. Greg je bio odličan i maksimalno nam je pomogao da se opustimo! Istina da je neke pojela trema, možda su inače super radnici, ali svi smo imali jednaku priliku da pokažemo što znamo, tako da...life's a bi*ch, nobody cares.  +U+

Ili kako bi naš dragi Eminem rekao:
"You only get one shot, do not miss your chance to blow
This opportunity comes once in a lifetime, yo!"

Pozz ljudovi!!  :nokti:

Offline Mirem

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 191
    • View Profile
Re: Starboard final interview
« Reply #1 on: 11/March/2013 »
Svaka čast Nora!  :)

Offline NoraNora

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 269
  • Sailing through life!
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Starboard - Celebrity Cruises
  • Recruitment Agency: RIV
  • Job Title: Sales associate
Re: Starboard final interview
« Reply #2 on: 13/March/2013 »
Dobila mail danas - prošlaaaaaaaaaaaaaaa saaaaaaaaaaaaaaaaam aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa   :run: :run: :run: :yahoo:

Offline Kuguar

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
Re: Starboard final interview
« Reply #3 on: 13/March/2013 »
Dobila mail danas - prošlaaaaaaaaaaaaaaa saaaaaaaaaaaaaaaaam aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa   :run: :run: :run: :yahoo:

Neka je sa srećom, danas sve lepe vesti!!!!

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Re: Starboard final interview
« Reply #4 on: 13/March/2013 »
The mission is accomplished >Posao je naboden <"Over and Out" :yeah:

Offline NoraNora

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 269
  • Sailing through life!
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Starboard - Celebrity Cruises
  • Recruitment Agency: RIV
  • Job Title: Sales associate
Re: Starboard final interview
« Reply #5 on: 13/March/2013 »
Čestitke i tebi Dubica!!!!  :-))))'

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Re: Starboard final interview
« Reply #6 on: 13/March/2013 »
Kao sto rece Kuguar, danas je dan za dobijanje poslova :D Sa srecom :D
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Starboard final interview
« Reply #7 on: 13/March/2013 »
Čestitam Nora-Nora i mali remorker, držim fige da što prije dobijete datume ukrcaja  :uzdravlje:
Once a sailor, always a sailor.

Offline Silber Mann

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 116
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Photo-Video Manager
Re: Starboard final interview
« Reply #8 on: 13/March/2013 »
Čestitke ljudi, lepo je videti da u ovim vremenima ljudi dobijaju poslove, a ne otkaze.  :)
Put a smile upon your face
Being alive is no disgrace
You can make it a better place,
By havin' yourself a good mornin'...

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Re: Starboard final interview
« Reply #9 on: 13/March/2013 »
Čestitam Nora-Nora i mali remorker, držim fige da što prije dobijete datume ukrcaja  :uzdravlje:

Hvala! Nadamo se da ce ubrzo doci i taj datum kako nama tako i ostalima :D
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline Mina Harker

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
Re: Starboard final interview
« Reply #10 on: 13/March/2013 »
Ja nisam prošla intervju, ali ono što me boli više od svega je da imam 10 god iskustva u prodaji, što kao prodavač, što kao voditelj, a imala sam i svoju firmu i to sve im uopće nije bilo bitno... Dakle odradila sam sve aktivnosti, i promo koji nije bio nužan i svejedno nisam prošla. Da, imala sam tremu, a imala sam i partnera koji je šutio dok smo dobili vrijeme da se pripremimo za priču prodavač-kupac i samo mi je rekao - improvizirat ćemo.. WTF? Kaj ćemo improvizirat, ajmo uvježbat par rečenica dok imamo vremena...
Dakle, nije bitno iskustvo, nije bitan ni engleski (bilo je ljudi koji govore jako loše), bitna je prezentacija... tj. kako je netko negdje već napisao, oni ne traže prodavače, oni traže animatore za svoje kupce...  :smack:

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Re: Starboard final interview
« Reply #11 on: 13/March/2013 »
Ja nisam prošla intervju, ali ono što me boli više od svega je da imam 10 god iskustva u prodaji, što kao prodavač, što kao voditelj, a imala sam i svoju firmu i to sve im uopće nije bilo bitno... Dakle odradila sam sve aktivnosti, i promo koji nije bio nužan i svejedno nisam prošla. Da, imala sam tremu, a imala sam i partnera koji je šutio dok smo dobili vrijeme da se pripremimo za priču prodavač-kupac i samo mi je rekao - improvizirat ćemo.. WTF? Kaj ćemo improvizirat, ajmo uvježbat par rečenica dok imamo vremena...
Dakle, nije bitno iskustvo, nije bitan ni engleski (bilo je ljudi koji govore jako loše), bitna je prezentacija... tj. kako je netko negdje već napisao, oni ne traže prodavače, oni traže animatore za svoje kupce...  :smack:

Ima mnogo primera na forumu koji su zivi dokazi da ne treba odustati ako zaista zelis da odes na brod. Dakle, nemoj odustati i kad tad ce se isplatiti i strpljenje i izdrzljivost. :D
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline Mina Harker

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
Re: Starboard final interview
« Reply #12 on: 13/March/2013 »
Naravno da neću odustati.  :uzdravlje:

Offline NoraNora

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 269
  • Sailing through life!
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Starboard - Celebrity Cruises
  • Recruitment Agency: RIV
  • Job Title: Sales associate
Re: Starboard final interview
« Reply #13 on: 25/March/2013 »
Evo troje se danas javilo s intervjua da su dobili Costu! Ja još ništa, ali rekla sam da sam slobodna tek od 6.mj, pa i očekujem da će prvo riješiti one koji su rekli da mogu ići ASAP. U svakom slučaju - čestitke ljudi!  :uzdravlje:

Offline Ema Emily

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: Starboard final interview
« Reply #14 on: 13/November/2013 »
Hvala NoraNora. Procitala sam post , poslusala tvoj savjet i pripremila se i naravno prosla. Zato ljudi ipak se pripremite i prolazite 100% ...... Hvala jos jednom NoraNora