Author Topic: Starboard final interview  (Read 15533 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline NoraNora

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 269
  • Sailing through life!
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Starboard - Celebrity Cruises
  • Recruitment Agency: RIV
  • Job Title: Sales associate
Re: Starboard final interview
« Reply #15 on: 13/November/2013 »
Hvala NoraNora. Procitala sam post , poslusala tvoj savjet i pripremila se i naravno prosla. Zato ljudi ipak se pripremite i prolazite 100% ...... Hvala jos jednom NoraNora

Čestitam, welcome to Starboard!  :-))))'

Offline renee

  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
Re: Starboard final interview
« Reply #16 on: 13/November/2013 »
Hvala NoraNora. Procitala sam post , poslusala tvoj savjet i pripremila se i naravno prosla. Zato ljudi ipak se pripremite i prolazite 100% ...... Hvala jos jednom NoraNora

Kada si imala preliminarni? Mislim koliko je vremena proslo od preliminarnog do finalnog? Koliko ranije jave za finalni? Pozzz

Offline NoraNora

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 269
  • Sailing through life!
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Starboard - Celebrity Cruises
  • Recruitment Agency: RIV
  • Job Title: Sales associate
Re: Starboard final interview
« Reply #17 on: 13/November/2013 »
RIV cesto ima preliminarne intervjue, ali s obzirom da je finalni bio prosli vikend, vjerojatno nece biti sljedecih nekoliko mjeseci (za Starboard)...ali znam i neke koji nisu morali na finalni nego su imali skype intervju s predstavnikom Starboarda...pa posalji mail svakako, nikad ne znas kako ce tebi biti...

Offline Ema Emily

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: Starboard final interview
« Reply #18 on: 14/November/2013 »
@NoraNora hvala na čestitkama. Sada još samo čekam datum ukrcaja i brod.  :yeah:

@renee preeliminarni je bio 13.10. u Zagrebu, a finalni 10.11. u Budimpešti. Evo upravo sam vidjela post na faceu da Za koji dan krecu opet preeliminarni za to šalji CV .

Offline Mina Harker

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
Re: Starboard final interview
« Reply #19 on: 15/November/2013 »
Eto da i ja javim da sam i ja prošla!!! Sad slijede slatke muke, iscekivanje, hoce li me staviti na brod na kojem mi je i muz... :)

Offline renee

  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
Re: Starboard final interview
« Reply #20 on: 15/November/2013 »
@NoraNora hvala na čestitkama. Sada još samo čekam datum ukrcaja i brod.  :yeah:

@renee preeliminarni je bio 13.10. u Zagrebu, a finalni 10.11. u Budimpešti. Evo upravo sam vidjela post na faceu da Za koji dan krecu opet preeliminarni za to šalji CV .

Nije za mene. Znam neke koji su prosli preliminarni ali nisu pozvani na ovaj finalni. Cisto pitam jer neznam koja je procedura. :) Mozda ce ih zvati na finalni, mozda nece ...  oT

Offline NoraNora

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 269
  • Sailing through life!
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Starboard - Celebrity Cruises
  • Recruitment Agency: RIV
  • Job Title: Sales associate
Re: Starboard final interview
« Reply #21 on: 15/November/2013 »
Pa jedino moze biti zato sto Starboard trazi 2 strana jezika, a ako znaju samo engleski misli ih slati za Harding, ili je kvota ljudi već bila ispunjena...  -()-

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Re: Starboard final interview
« Reply #22 on: 15/November/2013 »
Vaooo time is going fast evo mene idem kuci,prvi ugovor sam zavrsio! Ljudi sretno!  :yahoo:

Offline renee

  • Registered
  • *
  • Posts: 101
    • View Profile
Re: Starboard final interview
« Reply #23 on: 15/November/2013 »
Pa jedino moze biti zato sto Starboard trazi 2 strana jezika, a ako znaju samo engleski misli ih slati za Harding, ili je kvota ljudi već bila ispunjena...  -()-

Naravno. A zar vas agencija ne pita za koju bi kompaniju radili. Ja da idem za shop ja bih trazio bih Starbord jer poznajem ljude koji su radili za obe kompanije pa znam kakv su iskustva. Drugo koliko sam ukapirao na Satarboard se na basic salary dodaje team commission. Sto je mnogo bolje nego individualni targeti jer se sa kolegama bukvalno svadjate ko je cija musterija i stvara se losa radna atmosfera, ljudi se bez veze mrze zbog par dolara a targete morate ispunjavati da vas sefovi ne drndaju i ucenjuju za dalje promocije.

Interesuje me koliko ljudi bude na finalnom to niko nije pomenuo.

Offline Mina Harker

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
Re: Starboard final interview
« Reply #24 on: 16/November/2013 »
Na finalnom bude oko 30 ljudi...

Offline NoraNora

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 269
  • Sailing through life!
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Starboard - Celebrity Cruises
  • Recruitment Agency: RIV
  • Job Title: Sales associate
Re: Starboard final interview
« Reply #25 on: 16/November/2013 »
Naravno. A zar vas agencija ne pita za koju bi kompaniju radili. Ja da idem za shop ja bih trazio bih Starbord jer poznajem ljude koji su radili za obe kompanije pa znam kakv su iskustva. Drugo koliko sam ukapirao na Satarboard se na basic salary dodaje team commission. Sto je mnogo bolje nego individualni targeti jer se sa kolegama bukvalno svadjate ko je cija musterija i stvara se losa radna atmosfera, ljudi se bez veze mrze zbog par dolara a targete morate ispunjavati da vas sefovi ne drndaju i ucenjuju za dalje promocije.

Interesuje me koliko ljudi bude na finalnom to niko nije pomenuo.

Naravno da možeš tražiti, ali ako ne znaš 2 strana jezika, neće te pustiti. Meni španjolski nitko nije provjeravao, dok recimo talijanski nekima jesu...
Na finalnom bude 30 ljudi u jednoj grupi, a obično budu dvije, raspoređene u 2 dana.

@Dubica - welcome back!  :uzdravlje:

Offline Newcomer86

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: Starboard final interview
« Reply #26 on: 12/October/2014 »
Zdravo svima ovog Topic-a  :)

Danas sam prošao preliminarni intervju u Sarajevu za Starboard. Poslije intervjua na engleskom i njemačkom jeziku bilo je "see you on the final interview in Ljubljana at the 09.11.2014." i naravno obostrani kez od uha do uha  :run: 
Sada vjerovatno očekujem neki detaljniji mail od agentice ili?

Online pinkemerald

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 62
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Starboard
  • Recruitment Agency: Riv
  • Job Title: Shop
Re: Starboard final interview
« Reply #27 on: 12/October/2014 »
Cestitam na prolasku.  :-))))'
Ja planiram da odem kad bude sledeci preliminarni za nekoliko meseci. Brine me koliko cu tecno govoriti italijanski, cula sam da mora taj drugi jezik bas dobro da se zna. Za sad spremam detaljne odgovore na pitanja: zasto zelis da radis na brodu; gde si do sada radila; gde si naucila jezik...
Sta su tebe pitali na nemackom?

Offline Bruck

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Re: Starboard final interview
« Reply #28 on: 13/October/2014 »
Cestitam na prolasku.  :-))))'
Ja planiram da odem kad bude sledeci preliminarni za nekoliko meseci. Brine me koliko cu tecno govoriti italijanski, cula sam da mora taj drugi jezik bas dobro da se zna. Za sad spremam detaljne odgovore na pitanja: zasto zelis da radis na brodu; gde si do sada radila; gde si naucila jezik...
Sta su tebe pitali na nemackom?


Evo da se javim tu da kazem da sam i ja bio prosao preliminarni (u Beogradu) sa drugim jezikom nemackim , mada znam i spanski ali taj jezik ne traze.
Treba da budes u stanju da vodis konverzaciju ( ne da bude tecno ali da znas da se snadjes ako te nesto pitaju), a koliko znam gospodja Helena dobro zna italijanski tako da ti ne preporucujem da ucis napamet odgovore na ocekivana pitanja jer samo jedno ne vezano pitanje kakvo je vreme napolju moze da ti razbije koncepciju  :neceici:

Moj savet ti je da probas da poboljsas jezik najbolje sto mozes pre tog intervjua , probaj da odes na sajtove kao sto su memrise i duolingo i krenes da vezbas ;) . Meni je pomoglo dosta , ako ti treba neka pomoc slobodno se javi.

Offline Newcomer86

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Re: Starboard final interview
« Reply #29 on: 13/October/2014 »
Iskreno nismo mnogo razgovarali na preliminarnom intervjuu. Počeli smo na engleskom standardno sa pitanjima ko sam, koliko imam godina, zašto želim raditi na brodu, na kojim sam poslovima do sada radio i zašto sam napustio prethodne poslodavce. Negdje pri kraju razgovora je vidjela da mi je drugi jezik njemački, radi čega mi je na engleskom rekla da na njemačkom opišem šta radim trenutno. Možda nakon treće rečenice i kad sam uzeo zamaha u priči, ona je pružila ruku i rekla da se vidimo u Ljubljani.

Hvala na ovom mjestu NoraNora na opširnom opisu finalnog itervjua koji će uskoro da slijedi :clapping: