Author Topic: Kuvari, da li ste nosili-nosite sa sobom noževe i koliko komada?  (Read 3348 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Chef_Nikola

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
pitanje za kuvare (nadam se da ima ):
Noževi,da li ste nosili-nosite sa sobom i koliko komada?

Offline ledeni6

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 471
    • View Profile
nisam kuhar ali da...svaki kuhar nosi svoje nozeve...koliko..stvarno nesznam..to ovisi o tebi,neki su imali dva..neki 5-6
Potrudi se da dobiješ što želiš ili češ morati zavoljeti to što dobiješ/b]

Offline sanja80

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
jedan za hljeb, jedan regular kuharski noz (veliki), jedan mali za povrce. To je prioritet ostalo ces vidjeti na licu mjesta sta ti treba uvijek imas gdje kupiti. Ponesi svoje nozeve ono sta nadjes  na brodu je jako lose. I nikola imas pozdrav od mog muza bice te kolege

Offline blazzoni

  • Registered
  • *
  • Posts: 97
    • View Profile
kuvare nisam vidjao da nose svoje nozeve...dok kod nas mesara je to sasvim druga prica...ne svi ali dobar deo mesara nosi svoje nozeve...

naravno da je uvek bolje raditi sa svojim alatom, istim onim na koji si navikao i koji je mnogo bolji i kvalitetniji od onoga sto na brodu mozes da dobijes.ipak bas iz razloga sto je to tvoje bolje i kvalitetnije uvek ce se nekome svideti i vrlo je verovatno da ces ostati bez tog alata...razmisli sam vredi li da ga nosis, gde bi te nozeve cuvao. veruj mi da je dovoljan samo jedan mali momenat tvoje nepaznje i ostaces bez noza...vidjao sam to gomilu puta...
Nista vise nije isto
Nikad nece biti kao sto je bilo ranije

Offline sanja80

  • River Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 49
    • View Profile
kuvare nisam vidjao da nose svoje nozeve...dok kod nas mesara je to sasvim druga prica...ne svi ali dobar deo mesara nosi svoje nozeve...

naravno da je uvek bolje raditi sa svojim alatom, istim onim na koji si navikao i koji je mnogo bolji i kvalitetniji od onoga sto na brodu mozes da dobijes.ipak bas iz razloga sto je to tvoje bolje i kvalitetnije uvek ce se nekome svideti i vrlo je verovatno da ces ostati bez tog alata...razmisli sam vredi li da ga nosis, gde bi te nozeve cuvao. veruj mi da je dovoljan samo jedan mali momenat tvoje nepaznje i ostaces bez noza...vidjao sam to gomilu puta...
Mislim da si pogresio mjesto radnje! Ovo nije Princess Cruises, moj muz je radio 7 ugovora za pomenutu kompaniju i kaze da si upravu nozevi nestaju tamo! Ali ovde pricamo o Uniworldu i brodu koji ima 5 kuhara i ugovoru koji zahtjeva da poneses svoje nozeve. Ukoliko ih nemas nemas s cim raditi i niko ti nece pomoci ili obezbjediti alat. Ukoliko izmedju 5 kuhara i ostalih 30 clanova posade nestane noz zna se sta to znaci, a to se vjeruj mi ovdje nece dogoditi. Dakle, iz prve ruke radimo vec cetvrtu godinu za ovu kompaniju i bas nikada se nije desilo da neciji licni nozevi nestanu a svi ih drze u kuhinji na svojoj radnoj poziciji.

Offline Chef_Nikola

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
E!
hvala vam na odgovorima!
naime imam 2 kuvarska noža,(zwilling i WMF),vidim da u svakom papiru navode da moram da imam noževe te sam se ovim putem malo informisao ,svakako hvala.I uputio šta treba da se ima.
Srdačni pozdravi!