Author Topic: Laptop u ru?nu prtljagu?  (Read 4442 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline epstrong

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Laptop u ru?nu prtljagu?
« on: 12/March/2013 »
Evo imam pitanje u petak putujem za Miami preko Frankfurt i New Yorka pa me zanima da li mogu nositi laptop posebno ili ga moram staviti u ručnu prtljagu, ako ga stavim u ručnoj onda mi kilaža prelazi onih zadanih 8 kg hoće li to biti problem ili ga mogu nositi posebno u svojoj torbici dodatno uz ručnu, ajde iskusni letači
Seize the day, because life is too short to be wasted

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Laptop u ru?nu prtljagu?
« Reply #1 on: 12/March/2013 »
U XXI veku - posebno. ::yes::

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Laptop Sleeve Bag
« Reply #2 on: 12/March/2013 »
Ja sam ga nosio odvojeno u sleeve-bag-u, + ruksak, i to je bio kao hand lugagge.
Kombinirana težina je prelazila je 8kg, ali nitko nikada mi nije vagao.

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Laptop u ru?nu prtljagu?
« Reply #3 on: 12/March/2013 »
Tako je, ako se nosi odvojeno, laptop se ne meri i njegova težina ne ulazi u limit za hand luggage. I kod svakog skeniranja se mora vaditi iz torbe i puštati kroz skener samostalno, bez ikakvih drugih predmeta/materije oko sebe, da bi se videlo da su unutra isključivo kompjuterski delovi... zbog ovog zahteva je i praktičnije nositi ga u posebnoj torbi, a ne svaki put otvarati kofer zbog laptopa.

Offline LilyD

  • Registered
  • *
  • Posts: 251
    • View Profile
Re: Laptop u ru?nu prtljagu?
« Reply #4 on: 12/March/2013 »
Mozes kako zelis, kao sto su ti rekli, svejedno ces morati svaki put da ga vadis iz torbe :) I da, niko ti ne meri taj rucni prtljag, ja uvek vukljam jos 15kg tu xD Oprostite mi, zensko sam, I don't travel light  :rofl:
Though she be but little, she is fierce!

Offline epstrong

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
Re: Laptop u ru?nu prtljagu?
« Reply #5 on: 12/March/2013 »
Hvala na odgovorima, znači posebno ok, a  šta onda da radim sa prjenosnim hardom da ga isto stavim u ručnu ili njega mogu staviti u kofer, hoče li tražiti da i njega posebno skenira i da li aparat za šišanje isto može u kofer
Seize the day, because life is too short to be wasted

Offline blazzoni

  • Registered
  • *
  • Posts: 97
    • View Profile
Re: Laptop u ru?nu prtljagu?
« Reply #6 on: 12/March/2013 »
Hvala na odgovorima, znači posebno ok, a  šta onda da radim sa prjenosnim hardom da ga isto stavim u ručnu ili njega mogu staviti u kofer, hoče li tražiti da i njega posebno skenira i da li aparat za šišanje isto može u kofer

ja ti uglavnom svu elektroniku nosim u torbi za laptop...tamo ubacujem sem laptopa, hdd, foto aparat, telefone i tome slicno...pa jos zasebni rucni prtljag...
Nista vise nije isto
Nikad nece biti kao sto je bilo ranije

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
Re: Laptop u ru?nu prtljagu?
« Reply #7 on: 12/March/2013 »
Evo imam pitanje u petak putujem za Miami preko Frankfurt i New Yorka pa me zanima da li mogu nositi laptop posebno ili ga moram staviti u ručnu prtljagu, ako ga stavim u ručnoj onda mi kilaža prelazi onih zadanih 8 kg hoće li to biti problem ili ga mogu nositi posebno u svojoj torbici dodatno uz ručnu, ajde iskusni letači

meni sada vagali rucnu prtljagu u ljubljani, i nista nisu rekli a bilo oko 10 kg  :neee:
 

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Laptop u ru?nu prtljagu?
« Reply #8 on: 12/March/2013 »
za vaganje rucnog prtljaga... hm, zavisi od aerodroma i od kompanije koja te cekira. Mene su u Brizbejnu terali da se prepakujem i morao sam gomilu stvari jos staviti dole posto je limit za hand luggage bio 7kg+ laptop torba koja se ne meri.
Resenje je da nosis ranac ili torbu za laptop i da tu natrpas sta god da je tesko pored laptopa.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced