Author Topic: Carnival ti uzima prvu placu ?!?  (Read 1329 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline tornado

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Carnival ti uzima prvu placu ?!?
« on: 12/March/2013 »
Neznam zasto se stalno govori o tome da ti Carnival uzima prvu placu ili dio prve place. Istina je da ti nitko na brodu ne objasni skoro nista kad se prvi put ukrcas, samo potpises neke papire, i za par sati pocnes raditi. Svaki put kad cujem ovo, kazem samo da da to ce ti vratiti kad se budes iskrcavao, jer samo toliko puta isao objasnjavati ljudima, ali skoro nitko ne kuzi o cemu je rijec, pa sam odustao.

Naime placa je svakih 14 dana, odnosno svake druge subote. I ti tu placu zaradjenu za 2 tjedna dobijes 7 dana nakon sto zavrsi obracunsko razdoblje.
Jednostavnije receno, ako na kopnu radis mjesec dana, i dobivas placu npr. 10-og u mjesecu, to znaci da je obracunsko razdoblje od 1. do 30. a placu dobivas 10 dana kasnije za tih 30 dana. Da li onda isto pricas kako ti je sef uzeo trecinu place kao neki depozit i da ce ti vratiti kad dobijes/dades otkaz?
Znaci npr. placa ti je 500 dolara za 2 tjedna, dosao si na brod 7. u mjesecu, obracunsko razdoblje je od 1.-14og, dobivas placu 21.og, i dobit ces 250 dolara, za razdoblje od 7. do 14og, i onda ces kukati okolo kako su ti uzeli 250 dolara koje ce ti tek vratiti kad napravis sign off??
Kad se radi sign off onda dobijes pare od pocetka obracunskog razdoblja do zadnjeg dana, tako da ti zadnja placa moze biti za 14 ili vise dana, do 21, i onda se zacudis kako to da si dobio vise nego obicno i onda se sjetis i kazes da da to su mi vratili one pare sta su mi uzeli od prve place :)

Nadam se da je sad malo jasnije kako Carnival isplacuje place.

PoZDrav!