Author Topic: Skype intervju se nigde nije pominjao u standardnom razvojnom toku  (Read 4550 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Istarii

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Pozdrav svima! Nadovezao bih se sa po nekim pitanjem na koje ne mogu da pronađem odgovor među postojećim temama, ako se kojim slučajem nalazi negde nadam se ljubaznosti članova da me upute linkom :)

Elem, stigao mail sa obaveštenjem da sam prošao preliminarni intervju u Safe Cruise agenciji sa opštim informacijama da su naredni koraci trening i finalni intervju. No u malo ličnijem mailu kasnijem kao odgovor na pitanje šta mi dalje činiti jeste da za koji dan treba da dođem na skype intervju, pa me zanima koja je svrha istog, odnosno ima li odlučujuću ulogu u budućim koracima? Jednostavnijim jezikom upitano može li se to omanuti i da li bi to značilo da ne važi prilika za trening i dalji sled?

Konkurisao sam za poziciju fotografa, ako treba još kakva informacija I'll be happy to share.

Hvala veliko unapred!

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Preko skajpa mogu da te propitaju jos par stvari vezanih za tvoju poziciju za koju konkurises ali nisam cuo da je neko pao preko skajpa.

Sam preliminarni pre pocetka treninga zna da bude tricky za neke, kada sam ja bio na istom, nekolicina je pala i samim tim nije bila u uzem krugu za finalni intervju. A trening kao trening je nebuloza.
Dobices svakako skriptu iz koje treba da ucis za test koji ce biti poslednji dan treninga.

Svi ti rezultati (marlins, test posle treninga, psiho test) se spajaju i daju agentima kompanije i kada dodjes na finalni videces da za tebe postoji poprilicna dokumentacija :D
U svakom slucaju, smatram da ne treba da te plasi taj skajp razgovor.
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline Istarii

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Preko skajpa mogu da te propitaju jos par stvari vezanih za tvoju poziciju za koju konkurises ali nisam cuo da je neko pao preko skajpa. Sam preliminarni pre pocetka treninga zna da bude tricky za neke, kada sam ja bio na istom, nekolicina je pala i samim tim nije bila u uzem krugu za finalni intervju. A trening kao trening je nebuloza. Dobices svakako skriptu iz koje treba da ucis za test koji ce biti poslednji dan treninga. Svi ti rezultati (marlins, test posle treninga, psiho test) se spajaju i daju agentima kompanije i kada dodjes na finalni videces da za tebe postoji poprilicna dokumentacija :D U svakom slucaju, smatram da ne treba da te plasi taj skajp razgovor.

Tako i ja kapiram, čini mi se da mi je najveći teret pao sa jako finom prođom na preliminarnom. Jedino što se taj skype intervju nigde nije pominjao u standardnom razvojnom toku, nego obavest iskočila posle preliminarnog, pa me povlači onaj impuls da sve moguće rupe popunim da ne brigam brige. Nemam sumnji u sopstvene sposobnosti, ali volim da budem spreman, jako mi je stalo da otplovim pa gledam svaku meru opreza da preduzmem, zlo da ne čuje :) Da ne pominjem što je sve usko povezano sa dokumentacijom, hiljadu puta prepravljane sitne greške u cv-ju, redovi na šalterima i ostali fazoni pa ne bih da me neki sitan previd košta novih zdravorazumno provedenih sati života. Koga srpska birokratska ringla oprži i u strani jogurt duva :D

Hvala veliko, već sam daleko opušteniji. Nije da mi je mnogo trebalo :D :D

I još jedna sitnica, kad smo već kod toga. Navodno na preliminarnom se prave okvirne ocene o konkretnoj poziciji, što bi (makar hipotetički) značilo da ocena može da donese bolje pozicioniranje u startu?

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Kada je SC u pitanju neka te ne cudi nista. Kod njih je sve moguce :D
Sam preliminarni ti ne moze preterano pomoci, ili ga prolazis ili ne.
Ne postoji konkretna ocena, bar nije kada sam ja bio kod njih na razgovorima (ja sam imao i dva dodatna telefonska preliminarna intervjua), koja bi ti nesto mnogo pomogla.
Ti svakako dolazis na finalni sa rezultatima Marlins testa, testa nakon treninga i psiho testa (pismeni i usmeni).
Sve je to sastavljeno sa ostatkom tvoje dokumentacije tako da iznova odgovaras na skoro pa ista pitanja kao i tokom celog procesa, jedino ovaj put se odlucuje da li dobijas posao ili ne.
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline Kuguar

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
Skype interview je u poslednje vreme vrlo rasprostranjen, pogotovo za tehničke pozicije. Prvo iz razloga zato što sa našeg područja, ljudi idu jako mladi, praktične bez iskustva, tako da svi počinju kao konobari, ili slično, tako da ih jako puno ima. Ljudi na tehničkim pozicijama je jako malo, stoga glupo je, tačnije neisplativo da taj neko dolazi iz belog sveta, zbog 10 kandidata. Onda se primenjuje Skype intervju koji ima istu važnost/jačinu kao finalni. Jedino je problem što uglavnom ne vidiš tu osobobu sa kojom pričaš, pa je to onda malo teže nego face to face.
Dakle sve je regularno, a možda ti štede vreme i novac za odlazak na finalni...

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Skype interview je u poslednje vreme vrlo rasprostranjen, pogotovo za tehničke pozicije. Prvo iz razloga zato što sa našeg područja, ljudi idu jako mladi, praktične bez iskustva, tako da svi počinju kao konobari, ili slično, tako da ih jako puno ima. Ljudi na tehničkim pozicijama je jako malo, stoga glupo je, tačnije neisplativo da taj neko dolazi iz belog sveta, zbog 10 kandidata. Onda se primenjuje Skype intervju koji ima istu važnost/jačinu kao finalni. Jedino je problem što uglavnom ne vidiš tu osobobu sa kojom pričaš, pa je to onda malo teže nego face to face.
Dakle sve je regularno, a možda ti štede vreme i novac za odlazak na finalni...

Novac se svakako stedi.
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline Istarii

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Skype interview je u poslednje vreme vrlo rasprostranjen, pogotovo za tehničke pozicije. Prvo iz razloga zato što sa našeg područja, ljudi idu jako mladi, praktične bez iskustva, tako da svi počinju kao konobari, ili slično, tako da ih jako puno ima. Ljudi na tehničkim pozicijama je jako malo, stoga glupo je, tačnije neisplativo da taj neko dolazi iz belog sveta, zbog 10 kandidata. Onda se primenjuje Skype intervju koji ima istu važnost/jačinu kao finalni. Jedino je problem što uglavnom ne vidiš tu osobobu sa kojom pričaš, pa je to onda malo teže nego face to face.
Dakle sve je regularno, a možda ti štede vreme i novac za odlazak na finalni...

Takvoj vrsti razmišljanja sam i ja sklon, odatle i svako eventualno frksiranje :D Iskren da budem tek sad nemam pojma šta da mislim, tako da valja poslušati sopstveni savet - manje rekla-kazala, više go with the flow. S obzirom da nema zacrtanih pravila. Pa nek mi je sa srećom da svaka vrsta "testa" bude dočekana kako treba i na nju adekvatno odgovoreno.
Kako bilo, kad prođe cela frka i nadam se sa pozitivnim ishodom, podeliću iskustvo ovde, nadam se da će biti od pomoći onome ko bude nabasao na svedočanstvo :) Hvala svima veliko u pomoći oko razjašnjavanja, poštedeli ste me dobrane doze nerealne projekcije :D

Offline Kuguar

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
MA šta ti je, ja sam tenhinčka pozicija, i odmah je rečeno da će prvi finalni verovatno biti preko Skype-a (pošto imam dva finalna, za drugi se zna da će biti preko skypea). To je najnormalnije u poslednje vreme kod nas, manje ljudi, i zašto bi se izlagali trošku. Zato i postoje preselecting intervjui od strane kompanije, i tu pada prva procena ličnosti, radne sposobnosti, nivoa engleskog i sve što od njih zahteva kompanija. Neće sigurno za nekog ko ne zna grama italijanskog ili nemačkog na napišu da osrednje zna, jer tako urušavaju sebi kredibilitet.
Dakle sasvim normalna procedura, da se ima finalni intervju za tehničke pozicije, putem skajpa.

Offline Istarii

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Još jednom obojici da se zahvalim, juče je završena procedura. Skype razgovor jeste bio finalni, što me s početka malo zentalo, već pri samom pristupu razgovoru sva trema otišla. Sve prošlo glatko, fotografi čekaju zvanično odobrenje i do tad konačno malo da odmorim oči od kojekakvih izjava i ruku od potpisa :D

Kad sve prođe javljam se sa novim obaveštenjima i podelama, do tad - dršte nam palčeve da se ode lagano kako je i trajalo.

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Još jednom obojici da se zahvalim, juče je završena procedura. Skype razgovor jeste bio finalni, što me s početka malo zentalo, već pri samom pristupu razgovoru sva trema otišla. Sve prošlo glatko, fotografi čekaju zvanično odobrenje i do tad konačno malo da odmorim oči od kojekakvih izjava i ruku od potpisa :D

Kad sve prođe javljam se sa novim obaveštenjima i podelama, do tad - dršte nam palčeve da se ode lagano kako je i trajalo.

Cestitam! Pa da stigne datum ukrcaja sto pre :D  :uzdravlje:
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.