Author Topic: C1/D i B2 viza  (Read 72321 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline strazar

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 91
    • View Profile
Re: C1/D i B2 viza
« Reply #45 on: 18/August/2015 »
Hvala ti Prince na odgovoru.Ja sam vec i napisao da idem kod prijatelja.Samo cekam da mi obrade zahtjev oko uplate takse,pa da ugovorim datum odlaska u ambasadu.Ali usput sam citao na ovom forumu sve ove postove forumasa oko trazenja turisticke vize.I vidio sam da neki od njih imaju sumnje oko toga dali ce dobiti turisticku vizu.Pa sam pomislio da je ipak bolje da pitam vas koji bolje znate.

I prijatelj mi je jucer rekao da slobodno napisem njegovu adresu,jer ne ne bi trebalo biti nikakvih problema da dobijem vizu.Jeste,gadjao sam na odgovore koji i nisu toliko bitni.

Ali za davanje otisaka 10 prstiju sam zaboravio dali sam ih davao.Znam da jesam po terminalima kod sluzbenika iz imigration and border protection.Sto se tice DHL-a,zadnji put su mi tako DHL-om vracali pasos.Ali sam isao u ambasadu predati zahtjev za vizu.Valjda zato sto sam i tad u prijavi napisao da nisam davao otiske svih 10 prstiju.A posto se toga ne mogu sa sigurnoscu sjetiti,napisacu da nisam.Pa cu otici opet u ambasadu.Jer najvaznije mi je da dobijem vizu.

I jos jednom hvala ti na odgovoru.Posebno na onom dijelu gdje si napisao da je sad ta viza samo formalnost jer sam se dosad dokazao da sam osoba koja nece ostati u americi.Jer mi to stvarno i ne pada na pamet.Ali zelim posjetiti prijatelja i njegovu porodicu.






Offline Brane86

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 67
    • View Profile
Re: C1/D i B2 viza
« Reply #46 on: 07/December/2015 »
Evo da dodam i ja nesto u ovu temu.U cetvrtak idem u Sarajevo da vadim moju 4 po redu C1/D vizu pa sam odlucio da podnesem zahtev i za B1/B2 vizu.Neplaniram da ostajem u Americi posle ugovora nego imam planove da malo putujem posle ugovora.Nadam se da ce da je odobre.Javim posle razgovora sta se izdesavalo.

Offline Brane86

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 67
    • View Profile
Re: C1/D i B2 viza
« Reply #47 on: 17/December/2015 »
Obe vize uspesno dobijene C1/D na 1god a B1/B2 na 10god.Nisam imao nikakvih problema nisu me cak nesto ni puno pitali.Jedan momak pre mene je isao i bio je u istoj situaci kao i ja i isao je po cetvrtu C1/D vizu po redu i usput trazio i B1/B2 ali nije je dobio dobio je samo C1/D vizu.Ja sam mislio da ce i mene da odbiju ali nisu.Na pitanje koliko jos misli da radi na brodu on je odgovorio da mu je ovo najverovatnije zadnji ugovor dok sam ja rekao da cuja odraditi naj manje jos 3.Mozda je to razlog sto su meni dali vizu a njemu ne.

Offline Flavius

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
    • View Profile
Re: C1/D i B2 viza
« Reply #48 on: 26/February/2016 »
Da sad ne otvaram temu ili trosim vrijeme na češljanje foruma, da pitam nešto, da li je potrebno dati na uvid za Vizu pomorsku knjizicu?


Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: C1/D i B2 viza
« Reply #49 on: 26/February/2016 »
ili trosim vrijeme na češljanje foruma

Kakav si ti gospodin, strasno!

Nije ti palo na pamet da odes na stranice Americke ambasade i da kliknes i vidis sto je sve potrebno od papirologije za izvadit vizu?

Pronalazenje korisnih informacija na ovom forumu ti je trosenje vremena?

Ti prijatelju imas ozbiljnih problema, sretno ti bilo na brodu, trebat ce ti !

I da, ne treba ti pomorska knjizica za vizu!

Offline Flavius

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
    • View Profile
Re: C1/D i B2 viza
« Reply #50 on: 27/February/2016 »
Kakav si ti gospodin, strasno!

Nije ti palo na pamet da odes na stranice Americke ambasade i da kliknes i vidis sto je sve potrebno od papirologije za izvadit vizu?

Pronalazenje korisnih informacija na ovom forumu ti je trosenje vremena?

Ti prijatelju imas ozbiljnih problema, sretno ti bilo na brodu, trebat ce ti !

I da, ne treba ti pomorska knjizica za vizu!

Daj nemoj izvlacit moje rijeci iz konteksta i tumacit ih tako da me vrijeđaš, kad ne znaš o čemu se radi. Netko je naveo i to u pdf (onako službeno) da treba pomorska knjižica. Ja sam bio dovoljno skroman da to upitam na ovoj opširnijoj temi a ne da otvorim topic i onda se nađeš ti da me vrijeđaš.

Samo da znaš da nemam neograničen pristup internetu nego se spajam na hotspot preko megabajta koji su mi ograniceni. Trebaš to znati, prije nego počneš vrijeđati.

Ti vjerovatno misliš da imam flat rate i da za*****em ljude okolo. Ne prijatelju, i ako ne želiš pomoci, zaobidji me, ne spustaj se na nisku razinu vrijedjanja. Time govoris o sebi.

Offline Mujka

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 119
    • View Profile
Re: C1/D i B2 viza
« Reply #51 on: 27/February/2016 »
Postovanje.
Evo da se i ja pohvalim,dobio sam  i C1/D i B1 . Naime,ds-160 sam ispunjavao za cetvrti ugovor i C1/D gdje sam samo dodao i B1 . Znaci moze na isti formular.
Konzularka me je pitala razlog odlaska u U.S.A ,rekao sam joj da bih volio posjetiti NY na 4 sedmice . Pozelila mi je ugodno putovanje i odmah mi je rekla da je B1 odobrena .
Da fak I am doinn" on this place ?

Offline Flavius

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
    • View Profile
Re: C1/D i B2 viza
« Reply #52 on: 10/May/2016 »
Ja sam dobio C1/D na 10 godina! Očekivao sam na godinu ili tri, ovo me ugodno iznenadilo. Ne znam zašto svi ne dobiju na isto godina. Ja kao da sam se doimao poput nekoga tko želi desetljeće ploviti/raditi po brodovima.

Mlada teta plavuša na šalteru na engleskom me pitala (uz predočenje LOE-a) formalna pitanja tipa 'ikad prije bio u Americi?/imate li rodbine/kažnjavani itd., sve odgovorim niječno i upitam onako usputno bili mogao dobiti i tu turističku B1, na što je ona rekla 'morat ćete aplicirati ponovno' ili 'nakon isteka ugovora' (znao sam ishod ali opet upitah).

Meni je agencija sve online ispunjavala i pogodila termin (bez mog zahtjeva) tako da sam nisam ništa sastavljao, osim što sam printao hrpu papira od kojih su samo LOE usputno pogledali.

Mislim, sve je to zbrzano nekako, poput uplačivanja u banci (obična formalnost), očekivao sam nešto duži i kvalitetniji razgovor.

I nisu mi jasni ovi šta govore da su odmah na prvom ugovoru dobili i turističku, meni je agentica (EP)rekla da to još nikome nije odobreno.

Offline Flavius

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
    • View Profile
Re: C1/D i B2 viza
« Reply #53 on: 11/May/2016 »
   Ja sam skoro dobio obe vize,i C1D i B1/B2. Razgovarao sam sa ženom iz ambasade telefonom pošto sam obnavljao C1D vizu i ona mi je rekla da treba da popunim samo jedan formular DS-160 i platim samo za C1D(14400 din.). Zakazala mi je termin i rekla samo da im javim telefonom seriski broj formulara da potvrdim termin.Otišao sam tamo i Amerikanac službenik ambasade me je dobro ispitao zbog te B1/B2 vize. Eventualna pitanja na koja treba obratiti pažnju su:Zašto želite ovu turističku vizu,Imate li rodbine u SAD,Imate li prijatelje u SAD,Kako ćete da putujete u SAD kad nemate prijatelje tamo,Šta ćete kad završite sa brodovima(ja rekao da se vraćam u Srbiju) i kad ćete da završite sa brodovima,A gde bi ste drugde išli(posle brodova)?(trik pitanje).Možda sam ja izgledao sumnjivo,pa me toliko ispitivao,ali sam odgovarao kao iz topa,i hvala Bogu dobio obe vize. Malo ironično,greškom su mi nalepili samo B1/B2 vizu,pa me zvali da kad pokupim pasoš iz DHL-a,odem ponovo na zakazan sastanak u ambasadi,koji su mi odmah zakazali da mi stave u pasoš i ovu C1D vizu od koje živim.Samo pazite kad popunjavate DS-160, da navedete ispod C1D i odgovarajuću opciju za B1/B2, ja sam stavio kao specifičnu vizu ''B2 medical care,tourist travel'',ako se dobro sećam,ali bolje pitajte telefonom ambasadu.Znači ako vam stave samo B1/B2 zovite ih,iako će verovatno oni zvati vas. Amerikanci su jako profesionalni i ljubazni,ali nema šale.Srećno!

Čekaj, napisao si na početku posta da si SKORO dobio obadvije vize pa nešto da si dobije OBJE??? Prvi ugovor ti je? Raspisao si se a nisi napisao bitnije stavke. Meni je agent rekao da još nikome na prvome ugovoru nije dobio obje vize. To mi je i u ambasadi teta rekla. Volio bih cuti demant. I budite malo jasniji.

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: C1/D i B2 viza
« Reply #54 on: 11/May/2016 »
Sve je jasno.
"Skoro" je u ovom kontekstu "recently", ne "almost", da se poslužimo engleskim i provežbamo ga. ;D
Čovek je napisao da je obnavljao vizu, znači nije mu bio prvi ugovor... da zanemarimo činjenicu da već dugo nije na forumu i da je poruku napisao pre više od 2 godine.

Offline udav007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 426
    • View Profile
Re: C1/D i B2 viza
« Reply #55 on: 12/May/2016 »
Sve je jasno.
Nama Hrvatima nije jer mi nikad rijec "skoro" ne upotrebljavamo kao neki vremenski interval, vec iskljucivi smisao te rijeci je umalo/zamalo. Hvala ti sto si nam pojasnio sto ta rijec znaci u ovom kontekstu!

Inace ja sam prije godinu dana vadio drugi put vizu i dobio je na 5 god, a Flavius prvi put na 10 god. Ne vjerujem ono sto ti kazes da ima neki sablon prema kojemui odreduju duljinu trajanja vize, ja mislim da to davaju ofrlje, kako im padne na pamet.

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: C1/D i B2 viza
« Reply #56 on: 12/May/2016 »
Pre godinu dana je bilo pre godinu dana.
Svaka ozbiljna država povremeno revidira viznu politiku prema drugim državama/nacionalnostima.
Koliko znam, SAD su upravo 2015. godine ažurirale C1/D vizni režim za državljane Hrvatske. Pre toga je važilo jedno, posle toga drugo, nema ofrlje.
Sve zvanične informacije se mogu naći objavljene na internetu, nisu nikakve tajne. To što mi volimo da lelemudimo po forumima je za našu zabavu dok ispijamo kafu. ;)

Offline Eos

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: C1/D i B2 viza
« Reply #57 on: 06/July/2016 »
Pozdrav svima!

C1/D vizu sam dobila novembra 2015, na 3 godine. Završila uspešno prvi ugovor, sada sam nazad u Srbiji na odmoru i volela bih da odem u USA na nekih mesec dana, na odmor i putovanja, u posetu prijateljima. Pre ove imala sam i J1 vizu na godinu dana i zivela i radila u USA kao AuPair.
Pitanje je sledece: Zelim da pokusam da dobijem i tourist B vizu, pored ove C1/D vazece-sada-ne zelim da cekam jos dve i po godine da mi C1/D istekne pa da tražim obe.Nemam nikakvu nekretninu, studije, ništa od onih dokaza koji me vezuju za Srbiju, ali sam zaposlena na Princessu, volim posao i putovanja i zaista zelim samo odmor u USA, ne ostanak...

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: C1/D i B2 viza
« Reply #58 on: 06/July/2016 »
Ne vidim šta je pitanje, samo si napisala da želiš vizu.
Apliciraj, šta je problem?
Procedura je ista kao i da apliciraš paralelno za C1/D i B2. Jedino što ne koristiš mogućnost da dobiješ obe po ceni jedne. I to je sve.

Offline Eos

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: C1/D i B2 viza
« Reply #59 on: 07/July/2016 »
Šta je potrebno od dokumenata kao dokaz na intervjuu da želim da provedem mesec, mesec i po dana u USA pre ukrcaja na Crown Princess 5.oktobra u LA?
Fligh Itinerary od kompanije? Contract? Pasos, confirmation page sa aplikacije i to je to? Napominjem jos jednom da nemam nijednu nekretninu, niti posao kod kuće, fakultet je zavrsen pre par god.
 
Kada i da li traže balans sa bankovnog računa? Da li je i to neophodno na intervjuu?

I za vacation ovog tipa, pre ukrcaja, da li je bolje navesti adresu prijatelja u USA koga bih posetila ili bolje ne napisati ništa a kao kontakt u USA navesti Princess office u Santa Clariti?