Author Topic: C1/D i B2 viza  (Read 72066 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline Hedera_helix

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: C1/D i B2 viza
« Reply #60 on: 07/July/2016 »
http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=9859.15

ne treba ti nista od toga, samo dokumenti koje nosis za tranzitno pomorsku tj, c1/d vizu. kada te pitaju zasto zelis turisticku kazi isto sto i odje, da oces nakon isteka ugovora da upoznas ameriku i kazi ici cu npr. na floridu, louisianu...vacation. takvo je moje iskustvo. izdali su mi obije vize na 3 godine, nadam se da ce i tebi.

to je sto se tice procesa dobijanja turisticke vize uz tranzitno pomorsku. sto se tice samog ostajanja prije ili poslije ugovora to moras vidjeti i rijesiti sa kompanijom, gore sam stavila link teme gdje sam postavila isto pitanje i dobila odgovor od starijih kolega sa foruma. pozz

p.s. ne pominji prijatelja da te ne cimaju bezveze, kazi da zelis na vacation poslije/prije ugovora. ako pita gdje ces kazi zelis da vidis miami, new orleans ili la...ono sta ustvari zelis...a gdje ces bit smjesten? u hotel...koji? ne znam jos. opusteno kao penzioner  :nokti: nema mjesta za tremu ili bankovni racun ;) to te moze jedino carina na aerodromu pitat u povratku koliko imas kesa kod sebe jer je dozoljeno kod njih 10 000 $ a kod nas 10 000 eur unijet gotovine. jesam rekla vec jesam  :D

Offline Eos

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: C1/D i B2 viza
« Reply #61 on: 08/July/2016 »
Hvala puno na ovim informacijama, pricacu ja njima sto manje, sto ti kazes "penzionerski" pa sta bude. Citala sam stvari sa ovog linka o izletu u Meksiko, ne bih to da spominjem ali ako me pitaju da li znam da prvo moram da napustim USA sa B2 pa udjem sa C1/D recicu da znam. Idem danas da uplatim fee u Intesi i zakazujem intervju pa cemo videti sta ce biti. Napokon postoji i direktan let iz Beograda do Njujorka za nekih 500,600$, povratna karta, pa i da se vratim na nedelju, dve i opet letim nazad do LA na ukrcaj, zašto da ne?  :hekla: hvala jos jednom

Offline Eos

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
Re: C1/D i B2 viza
« Reply #62 on: 23/July/2016 »
Ljudi moji samo da podelim radosnu vest sa vama! Dobila sam pored C1D i B1B2 na 10 godina multiple entry ofc. Odoh ja na u USA  :airquotes:

Offline manjina

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Re: C1/D i B2 viza
« Reply #63 on: 15/August/2016 »
Imam jedno pitanje oko C1D vize. Kada sletim u Majami i prijavim se u hotel, da li imam pravo da odem do centra i vidim se sa nekim prijateljima ili moram da budem u hotelu dok sutra dan ne dodje prevoz do broda?

Offline zadranin

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 126
  • Odletio na brod
    • View Profile
Re: C1/D i B2 viza
« Reply #64 on: 15/August/2016 »
Možeš ići gdje te je volja

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

plovim

Offline executioner28

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 142
    • View Profile
Re: C1/D i B2 viza
« Reply #65 on: 22/January/2017 »
Pozdrav svima, istekla C1/D pa mora nova. Ali kao i mnogi drugi htio bih rijesiti za B2 usput. Recite mi da li se ispunjava DS160 na poseban nacin ili 2x DS160 ispuniti? Nisam nikad radio pa mi je cudno kako cu zakazati termin u isto vrijeme za dvije razlicite vrste viza.

Pretpostavljam na ovoj stranici: https://ceac.state.gov/genniv/

Takoder da li mogu platiti $160 prije pa tek onda popunjavati DS160 ili?

Hvala na savjetu/odgovoru/pomoci

Pozdrav

Offline Wiwall

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 76
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Celebrity Cruises,Cunard
  • Recruitment Agency: EP,Online
  • Job Title: Bar Waiter
Re: C1/D i B2 viza
« Reply #66 on: 23/January/2017 »
Dva puta ispunis DS160 i to je to :)

Uplacujes nakon popunjavanja

Offline Prijekilijek

  • Registered
  • *
  • Posts: 54
    • View Profile
Re: C1/D i B2 viza
« Reply #67 on: 15/February/2017 »
Pozdrav ljudi masu mi je bitna info nadam se da ce neko odgovoriti. Procitao sam sve ali su dosta stari postovi mozda se vizna politika promijenila. Vadim sada prvi put vizu C1D jer sam prvi ugovor u Aziji bio. Bih sa predam sad za obje vize a zavrsavam ugovor u decembru htio bih ostati kod kuma za novu godinu u NY.
Da li je moguce da me odbiju za obije vize? I da li jos uvijek mogu  istom trosku aplicirati?

Online deejaymanga

  • Registered
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
  • Country: Macedonia
  • Company: Carnival Cruise Lines
  • Recruitment Agency: Uspinjaca Posao
  • Job Title: Team Headwaiter
Re: C1/D i B2 viza
« Reply #68 on: 15/February/2017 »
Pozdrav ljudi masu mi je bitna info nadam se da ce neko odgovoriti. Procitao sam sve ali su dosta stari postovi mozda se vizna politika promijenila. Vadim sada prvi put vizu C1D jer sam prvi ugovor u Aziji bio. Bih sa predam sad za obje vize a zavrsavam ugovor u decembru htio bih ostati kod kuma za novu godinu u NY.
Da li je moguce da me odbiju za obije vize? I da li jos uvijek mogu  istom trosku aplicirati?

Meni su juce odbili za B1/B2 rekli su mi kao pokusaj sledeci put.. :) Ali su mi dali C1/D, drugi mi je ugovor sada, sestra mi je takodje legalno u Americi i oni znali su to plus sam odbijan takodje za J1 pre pet godina ali nisu mi radili probleme.. I da na istom trosku se aplicira i sada.

Offline Prijekilijek

  • Registered
  • *
  • Posts: 54
    • View Profile
Re: C1/D i B2 viza
« Reply #69 on: 15/February/2017 »
Ja bih aplicirao kad je vec o istom trosku pa sta bude.. Britansku vizu sam dobio lagano imam i Kinesku i Singapursku putovao svugdje i sve ispostovao valjda ce imati razumjevanja :D

Offline Cydonia

  • Registered
  • *
  • Posts: 53
    • View Profile
  • Country: BIH
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: EP
  • Job Title: Youth staff
Re: C1/D i B2 viza
« Reply #70 on: 15/February/2017 »
Dva puta ispunis DS160 i to je to :)

Uplacujes nakon popunjavanja
Sigurno da mora dvaput?
Meni su obje na jednom ds160 obrascu...

Sent from my SM-A310F using Tapatalk


Offline Prijekilijek

  • Registered
  • *
  • Posts: 54
    • View Profile
Re: C1/D i B2 viza
« Reply #71 on: 09/March/2017 »
Prvi put aplicirao za vizu i pitali me jedno pitanje obje mi dali. Vjv vidjeli ful pasos uvijek sve datume ispostovao i dali.

Offline Cydonia

  • Registered
  • *
  • Posts: 53
    • View Profile
  • Country: BIH
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: EP
  • Job Title: Youth staff
Re: C1/D i B2 viza
« Reply #72 on: 09/March/2017 »
Prvi put aplicirao za vizu i pitali me jedno pitanje obje mi dali. Vjv vidjeli ful pasos uvijek sve datume ispostovao i dali.
Ali u Crnoj Gori, tako?

Meni su u Sarajevu odbili B2, nije me nista ni pitala, samo rekla da obicno vole vidjeti odradjena tri ugovora prije nego sto izdaju turisticku. Ali me "ohrabrila" da apliciram ponovo sljedeci put (kad bih trebalo da idem na treci ugovor)...

Sent from my SM-A310F using Tapatalk


Offline Prijekilijek

  • Registered
  • *
  • Posts: 54
    • View Profile
Re: C1/D i B2 viza
« Reply #73 on: 09/March/2017 »
Da u Crnoj Gori.

Offline Prijekilijek

  • Registered
  • *
  • Posts: 54
    • View Profile
Re: C1/D i B2 viza
« Reply #74 on: 10/March/2017 »
Na 3 godine viza.