Author Topic: C1/D i B2 viza  (Read 72331 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Madalena

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: C1/D i B2 viza
« Reply #75 on: 01/November/2017 »
Pozdrav svima.

Imam jedno pitanje. Da li je dovoljno da na razgovor  povodom obnavljanja  c1/d u ambasadi ponesem Appointment letter dobijen pri odlasku sa proslog ugovora i gde je  to  mesto i datum ukrcaja samo jedna od stavki.

ILi to mora biti LOE ? LOE jos nemam jer bi ukrcaj trebalo da bude tek u februaru,ali planiram da trazim raniji ukrcaj te zato sada obnavljam.

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: C1/D i B2 viza
« Reply #76 on: 01/November/2017 »
za obnovu vize moras poslati garantno pismo koje ti agencija (Napulj u nasem slucaju) posalje i moli ambasadu USA da ti obnove vizu za brod))

Offline LazarD

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: C1/D i B2 viza
« Reply #77 on: 29/January/2018 »
Razmisljam da apliciram za b2, e sad me zanima da li mogu da produzim i c1/d koja jos nije istekla? Tako da ne moram da placam 2 puta.

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: C1/D i B2 viza
« Reply #78 on: 29/January/2018 »
Da, možeš. Ja sam upravo to uradio pre mesec dana.

Offline LazarD

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: C1/D i B2 viza
« Reply #79 on: 22/February/2018 »
Da, možeš. Ja sam upravo to uradio pre mesec dana.
Hvala Princ, samo zanima da li je potreban novi ugovor za produzetak? Posto meni moze da se desi da mi posalju nekoliko dana pre sign on.

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: C1/D i B2 viza
« Reply #80 on: 22/February/2018 »
Pa je*em mu miša :giggle: na osnovu čega tražiš vizu, na lepe oči? :neceici:
Kad popuniš aplikaciju i izbaci ti šta od dokumenata treba da se priloži, za nas moreplovce je to jedino što treba - LOE. Ako to nemaš, nemaš ništa. Nema ni vize.
Traži od kompanije da ti pošalje LOE (makar i sa fiktivnim brodom/datumom) u svrhu dobijanja/produženja vize. Inače ćeš džabe baciti 160 dolara.

Offline LazarD

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: C1/D i B2 viza
« Reply #81 on: 22/February/2018 »
Meni je sve to agencija odradila prvi put tako da nemam pojma sta i kako ja sam otisao sam na intervju. Hvala ti buraz da nisam pitao verovatno bih dzabe bacio pare  :uzdravlje:

Offline Cruise Master

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: C1/D i B2 viza
« Reply #82 on: 11/May/2018 »
Jedno pitanje kada popunjavam obrazce na njihovom sajtu mislim oni ne traze LOE tu nego na salteru jel tako kada predajem dokumenta posto LOE jos nemam ceka, ga?

I koja je razlika izmedju B1 i B2, i B2 samo kolko vidim isto se uhvati posto bih hteo da apliciram za obe vize u isto vreme.

Hvala veliko na odgovoru i pozdrav svima.

Offline Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: C1/D i B2 viza
« Reply #83 on: 11/May/2018 »
Na sajtu ne treba LOE, ali treba IMO broj broda na primer... Potrebne informacije se mogu naći i na netu, nije nikakav problem.

Razlika između B1 i B2 je da je jedna poslovna, druga turistička, ali idu u kompletu pa se na imigraciji određuje je li svrha putovanja "Business or pleasure?" - klasično graničarsko pitanje. :giggle:

Da li apliciraš prvi put ili obnavljaš C1/D?
Od toga zavisi da li će ti dati i turističku.

Offline Cruise Master

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: C1/D i B2 viza
« Reply #84 on: 12/May/2018 »
Obnavljam c1D pa sam mislio i da trazim tu b1, b2.

A pada mi i misao da idem za b1 b2 da se prijavim a da usput da izvadim C1D.

Posto kolko znam da vazi neko kao pravilo da kad se ide za samo B vizu, da ti daju na vise godina, i bolju prodju imas za tu vizu nego kad ides za C1D pa trazi uzgred B vizu obicno daju na 3 god tako.

Prvi put mi agencija izvadila tako da nisam popunjavao jos formulare za vizu.


Pa sta mi treba posecivao bi neke seminare u usa mislim to moze i kao turista valjda :)) ko ce to gledati al nekako bih voleo da imam i tu b1.

Al nisam znao da te pitaju za B vizu kad se ulazi u usa dal si turista ili biznis.

Offline deejaymanga

  • Registered
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
  • Country: Macedonia
  • Company: Carnival Cruise Lines
  • Recruitment Agency: Uspinjaca Posao
  • Job Title: Team Headwaiter
Re: C1/D i B2 viza
« Reply #85 on: 25/June/2020 »
Cao imam rodjenu sestru u Americi koja vec ima americki pasos, ja imam B2 vizu koju sam dobio nakon nekoliko ugovora dok sam radio na brodu. Odradio sam pet ugovora na brodu, prosli ugovor prije da bude ovo sa virusom sam se takodje iskrcao sa B2 viza i ostao kod njoj mjesec dana pa sam se vratio kuci, znaci nisam uradio ikakav prekrsaj za ovo vrijeme dok sam isao u Americi (radio na brodu).

E sad pitanje je dal neko zna jel mogu sad nakon nekoliko mjeseca dok prodje sve ovo i puste letove da kupim svoju kartu i da idem kod nje 2-3 mjeseca ali bez ugovora iz broda, cisto onako da prosetim malo?

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: C1/D i B2 viza
« Reply #86 on: 25/June/2020 »
Cao imam rodjenu sestru u Americi koja vec ima americki pasos, ja imam B2 vizu koju sam dobio nakon nekoliko ugovora dok sam radio na brodu. Odradio sam pet ugovora na brodu, prosli ugovor prije da bude ovo sa virusom sam se takodje iskrcao sa B2 viza i ostao kod njoj mjesec dana pa sam se vratio kuci, znaci nisam uradio ikakav prekrsaj za ovo vrijeme dok sam isao u Americi (radio na brodu).

E sad pitanje je dal neko zna jel mogu sad nakon nekoliko mjeseca dok prodje sve ovo i puste letove da kupim svoju kartu i da idem kod nje 2-3 mjeseca ali bez ugovora iz broda, cisto onako da prosetim malo?

naravno da mozes ako imas turisticku vizu... niko te ne sprecava da ides turisticki

Offline deejaymanga

  • Registered
  • *
  • Posts: 41
    • View Profile
  • Country: Macedonia
  • Company: Carnival Cruise Lines
  • Recruitment Agency: Uspinjaca Posao
  • Job Title: Team Headwaiter
Re: C1/D i B2 viza
« Reply #87 on: 25/June/2020 »
naravno da mozes ako imas turisticku vizu... niko te ne sprecava da ides turisticki

Cisto da se osiguram... Da ne me vrate tamo na emigraciju jel ovako mlad 27 godina bas tako da idem, al opet imam previse razloga zasto bi me pustili, eto 4 godina skoro idem u Americi da radim na brodu i nikada nisam prekrsio ikakvo pravilo.

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: C1/D i B2 viza
« Reply #88 on: 25/June/2020 »
@deejaymanga

pa dobro mlad si,ko zna sta ce pomisliti,ali ako imas nekog tamo, u tvom slucaju sestru ,jos je i US Citizen, nema frke... samo eto spremi povratnu kartu :D

Offline mekilla

  • Registered
  • *
  • Posts: 52
    • View Profile
  • Country: Macedonia
  • Company: Viking River Cruises
  • Recruitment Agency: /
  • Job Title: Guest Service Agent
Re: C1/D i B2 viza
« Reply #89 on: 25/June/2020 »
Povratna karta ti je ubavezna za imati...nemoj ni pokusavati da krenes bez povratnog bileta...nece te pustiti 100% bar ja tako mislim...mozda neko ima iskustva bez povratne ali ponekad povratna karta kosta manje nego one way tako da uvjek je dobro imati je...makar i propala...mada mozes promjeniti datum tokom godinu dana, primera turkish platis 50 eura i promenis datum povratka...ovisi od kompanije proveri to...