Author Topic: Beograd: Otvorena prva privatna akademija za stjuardese u regionu 14.3.2013  (Read 3320 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline iggypop

  • Registered
  • *
  • Posts: 115
    • View Profile
Beograd: Otvorena prva privatna akademija za stjuardese u regionu (objavljeno: 14.3.2013, portal Blic)



http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/372258/Beograd-Otvorena-prva-privatna-akademija-za-stjuardese-u-regionu

Inače, samo bih dodao odmah komentar na ovu vest: cimnuo sam osobu koja radi za ozbiljnu avio-kompaniju (Quatar Airways), i rekla mi je da se ovaj kurs ne može smatrati ozbiljnim i da je preskup za naše ljude. Takođe mi je rečeno da svaka kompanija vrši obuku svojih kandidata i da je pitanje da li bi uvažili ovaj kurs koji se nudi u Beogradu.
"...jutro na obali
kao ti i ja
napusteni brodovi
plivaju lijeno
rastocene olupine
kao ti i ja..." - Branimir Johnny Štulić

Offline milicar

  • Registered
  • *
  • Posts: 160
    • View Profile
Da ....ne znam dal je 2000-3000e to skolovanje,a ja se nasalila ,pa im poslala mail,dal nam obezbedjuju posao posle,kazu ne :)
A znam kakav je problem sa zaposljavanjem ,bar kod nas na  Aerodromu,drug mi pilot,pa prica..

Offline Charlie

  • Registered
  • *
  • Posts: 120
  • ~ Drunkenness is nothing but voluntary madness ~
    • View Profile

Inače, samo bih dodao odmah komentar na ovu vest: cimnuo sam osobu koja radi za ozbiljnu avio-kompaniju (Quatar Airways), i rekla mi je da se ovaj kurs ne može smatrati ozbiljnim i da je preskup za naše ljude. Takođe mi je rečeno da svaka kompanija vrši obuku svojih kandidata i da je pitanje da li bi uvažili ovaj kurs koji se nudi u Beogradu.

Ovo je izuzetno bitan detalj... Ovaj kurs je nepotreban, ponekad cak i stetan, jer cete misliti da znate nesto sto neka buduca kompanija u kojoj budete aplicirali radi potpuno drugacije.

Ako zelite da se bavite ovim poslom, kompjuter u sake, napisite i lepo slozite CV, sredite se, budite prirodni i pravac na kokurse u kompanije koje zelite. (Emirates, Etihad, Qatar na primer odrzavaju takozvani Open Day u Beogradu nekoliko puta godisnje na koji mogu da dodju svi)

P.S. ako cete da se prijavljujete u nekim kompanijama mozete da se registrujete za Open Day kako bi ste lakse pratili svoj status, za slucaj da prodjete skroz do kraja.
11.06.2012 Provera Engleskog preko Skype-a: Check, 15.06.12 Preliminarni intervju: Check, 1.11.12 NCL Glavni intervju:Check, Medical - 27.09.13 - In Progress, 14.10.13 Ship out date - In progress

Offline mlw

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 206
  • I am what I am.
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: CMV, Ex MSC, Ex Princess
  • Recruitment Agency: Internet, Safe Cruise
  • Job Title: Shop Seller
Slazem se sa ovim sto je Charlie napisao. Prijatan i uredan izgled, dobar engleski i malo mozga da na njemu nesto kazete i okusajte srecu a ove preskupe kurseve zaboravite. Aviona je sve vise i vise, mnogo ljudi je potrebno, ali bi mnogi i zeleli da rade te im se moze da biraju. Biraju koga na obuku, za pocetak, naravno :).
Dva prijatelja rade za Emirates, dobro im je i ne zale se ni najmanje. Obojica kazu da nekakav kurs od 2000 evra kompaniji nista ne znaci jer ti za njih ionako neko ko uci sve od pocetka, a deo tih para ulozen u recimo jezik mnogo znaci.