Author Topic: Sales Promotion on a cruise ship  (Read 5316 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Sales Promotion on a cruise ship
« on: 16/March/2013 »
 

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: sales promotion
« Reply #1 on: 16/March/2013 »
ovo ne izgleda/zvuči kao promocija na luksuznom kruzeru nego bazaar u Indiji  :rofl:
Once a sailor, always a sailor.

Offline direktor

  • Registered
  • *
  • Posts: 201
    • View Profile
Re: sales promotion
« Reply #2 on: 16/March/2013 »
Šta ovi iz agencije lupaju gluposti o "fluent english", velikom iskustvu i treninzima za pozicije u Shop-u kad je jasno da je samo potrebno:
1) da imaš sposobnost da se dereš na "basic english" iz sveg glasa, minimum 3 minuta
2) upotreba reči "Okay" što je moguće više puta. Okay?  :pad:

 +U+



Gnothi Seauton

Offline NoraNora

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 269
  • Sailing through life!
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Starboard - Celebrity Cruises
  • Recruitment Agency: RIV
  • Job Title: Sales associate
Re: sales promotion
« Reply #3 on: 16/March/2013 »
Ovaj mora da je od Ingrid učio ingliš  +U+

Offline Marti

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
  • When nothing goes right...Go left.
    • View Profile
Re: sales promotion
« Reply #4 on: 16/March/2013 »
A eto danas se vratih sa info meetinga sa Helenom ( idemo dalje do drugog intervijua ::yes::) ) i baš gledam ovu promociju i smijem se ko luda!
Već vidim da će mi biti ludilo pokušavajući shvatiti tko što mi kaže na bilo kojem engleskom :party:
“People of accomplishment rarely sat back and let things happen to them. They went out and happened to things.” - Leonardo da Vinci

Offline Deex

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 126
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Kouzon
  • Job Title: Bartender
Re: Sales Promotion on a cruise ship
« Reply #5 on: 18/June/2013 »
Evo gledam, pa se mislim nije to tako zahtevno  :)  A od silnog iščitavanja drugih priča pomislih da je vrlo teško ali... Izgleda da nije  :clapping:
Samo ja mogu da promenim svoj život. Niko ne može da uradi to za mene.

Offline Plivac

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 117
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Harding Retail
  • Recruitment Agency: RIV.d.o.o.
  • Job Title: Jeweler
Re: Sales Promotion on a cruise ship
« Reply #6 on: 24/June/2013 »
   Sve zavisi od menadžera, ali i ekipe. Od menadžera zavisi u smislu kako će on to organizovati, koliko je dosledan u sprovodjenju svojih standarda usluge, prodaje,izgleda radnji itd. I koliko će vršiti pritisak na vas da prodate što više. Od ekipe zavisi u smislu da ako oni vide da  se vi trudite više nego svi, možete doći u situaciju da podnesete veći teret svega toga, na primer na promocijama, kada treba dovući kutije, non-stop dopunjavati stolove, potražiti neki proizvod odredjene boje ispod stola dok vas drugi gosti čekaju,a vaš kolega se zapričao sa nekim gostom i gleda vas krajičkom oka,itd. Ovo pogotovo važi za Harding Brothers, gde su plate de facto ''fiksne'', i provizija se teško dobija. Kada je u pitanju Starboard, mislim da je malo drugačije, jer od 5-6 ljudi koji su radili za tu kompaniju,a koji su mi ili dugogodišnji prijatelji, ili sam radio sa njima za Harding, svi su mi rekli da je to ipak profesionalnija kompanija od Hardinga(mada opet mnogo zavisi od menadžera), ali i da činjenica da vam je samo 500 USD garantovano mesečno tera ljude da više rade kao tim, jer ako ne pomažete jedni drugima nećete zaraditi pare. Ja sam kada je u pitanju pomoć svojih kolega imao sreće na drugom ugovoru, za razliku od prvog. Još jedna stvar, imao sam 8 menadžera do sad, i verujte mi, ako je na primer na promo stolovima ostvarena dobra prodaja danas, menadžera apsolutno ne interesuje ko je koliko doprineo tome. Na primer,ako ste vi odradili 50% posla, a ovo troje što su sa vama u promo timu odrade 50% isto, sve je super i sve je sjajno. To što ćete vi na kraju meseca ili na kraju ugovora biti umorniji od svojih kolega za iste pare, nikoga nije briga,a ponajmanje menadžera. Isto važi i za unapredjenje. Tu glavni faktor pored vaših rezultata(rad se ne računa,samo rezultat) čini i sreća. A ta sreća je obično dobar odnos sa menadžerom. Znači samo polako, neki ugovor je manje težak, a neki baš težak...Nigde nije lako. Pitanje je samo spoznati sopstvene mogućnosti, posao koji vam najviše leži, i prodati svoju kožu što skuplje možete, za svoje vreme i uložen trud.
   I još nešto o promocijama.Gde god da radite(radnja ili promo stolovi) ima jedno nepisano pravilo u ovom poslu: verbalni marketing je najjače oružje. Gosti kad dodju na brod, nude im se razne stvari iz raznih deparmenta, SPA tretmani po povoljnoj ceni, jeftini kokteli u baru, eskurzije u lukama, hrana u specijalnim restoranima, umetničke slike u galeriji, itd. Vi ste samo jedno od mesta gde gosti mogu da potroše svoj novac, a svi departmenti im daju letke gde piše koja se promocija kad održava. Većina te letke pročita samo jednom, a vi morate da ih podsetite iznova i iznova...Srećno!
Jer ''mečka'' je ''mečka'',i nije tu da bi bila vožena,već da bi komšije patilе.

Offline Deex

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 126
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Kouzon
  • Job Title: Bartender
Re: Sales Promotion on a cruise ship
« Reply #7 on: 25/June/2013 »
I think I can handle all that ;)
Samo ja mogu da promenim svoj život. Niko ne može da uradi to za mene.

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Re: Sales Promotion on a cruise ship
« Reply #8 on: 10/November/2013 »
Da sve ovisi od menagera ,proveo sam mesec na stolovima i mogu reci da mi je zlo od stolova .A da se malo vratim na jezik vezano za Strabord ,radim sa ljudima  koji govore basic pitam se kako su oni prosli interview  to vam sve govori .

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Re: Sales Promotion on a cruise ship
« Reply #9 on: 02/December/2013 »
<iframe width="480" height="360" src="http://www.youtube.com/embed/vCHpMCbNdEc?rel=0" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>   <iframe width="480" height="360" src="http://www.youtube.com/embed/FzyjK6CZRpY?rel=0" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Dame i gospodo ovo ja radim na brodovima and and it's sick! Ova promocije Fasion satova je prava prevara ,satovi se raspanu nakon dve sedmice a fake 18 karat zlato pocrni .

Ponekad me sramota ljudi !

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Sales Promotion on a cruise ship
« Reply #10 on: 02/December/2013 »
poso je poso  +U+
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)