Author Topic: Obuke za bartendere  (Read 3080 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Clair

  • Registered
  • *
  • Posts: 50
    • View Profile
Obuke za bartendere
« on: 17/March/2013 »
Šta mislite koliko su i jesu li uopšte korisne obuke za bartendere u kontekstu lakšeg zaposlenja na brodu?
Znam da se održavaju i u Srbiji i u Hrvatskoj, ali koliko se praktičnog iskustva može dobiti i savladati materijom? Posebno iz konteksta nas koji inače nemamo iskustva u toj oblasti.
Vidjela sam na stranici IBA-e http://www.iba-world.com/index.php?option=com_content&view=article&id=158&Itemid=525 da su udruženja i u Hrvatskoj i u Srbiji priznati članovi, pa bi to značilo i da su certifikati koji se dobiju po završenoj obuci priznati...

Šta vi mislite?  -()-

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Obuke za bartendere
« Reply #1 on: 17/March/2013 »
Da. Ja sam zavrsio i kad sam doso na brod radit u bar masu stvari sam vec znao. Rezultat je bio da nisam moro skoro nist ucit na college.:). Sam koktele od kompanije sam ucio.:)

Offline Clair

  • Registered
  • *
  • Posts: 50
    • View Profile
Re: Obuke za bartendere
« Reply #2 on: 19/March/2013 »
Hvala ti za odgovor.  :)
Šteta je samo što obuka nije na engleskom.

Offline ministarka89

  • Registered
  • *
  • Posts: 57
    • View Profile
Re: Obuke za bartendere
« Reply #3 on: 26/March/2013 »
Ja licno smatram da je to bacanje para. Bas sam gledala ima kurs oko 200e i kao ides 8 puta po 2h? Sta znam,nauci onaj ko nikad nije radio,ali ima gomila klipova na you tube,gde mozes satima i satima da gledas,vidis razlicite nacine pripreme i sluzenja. To je teorija a praksa u obliznjem kafeu...i jos i zaradis  :D Jedino ako si barmen koji radi godinama pa nemas sertifikat pa kao ajde i to. Ali ako imas love sto da ne ALI bolje za te pare da upises neki kurs jezika,npr norveski..to ce ti vise pomoci

Offline Username

  • Registered
  • *
  • Posts: 15
    • View Profile
  • Country: Bosnia
  • Recruitment Agency: Zagreb Employment
  • Job Title: Waiter, interested in Bartender
Re: Obuke za bartendere
« Reply #4 on: 11/November/2017 »
Slusaj ako nemas znanje nikakvo o ugostiteljstvu itekako je dobra stvar, pozeljno je i da odradis negdje kao konobar ili tako nesto, a mozes i da radis promocije koktela negdje ako nadjes fina je dnevica pa se itekako isplati, ti mozee sve zivo da nadjes na yt-u, ali kada si vec kanalisan pa sam trazis tako da pusti druge sta pricaju i ulazi u sebe, to ti nije bacanje para nikad... Lp