Author Topic: Potreban prijedlog, gdje su mi najbolje sanse da se prijavim i za koju poziciju?  (Read 2059 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline arnes_king

  • Registered
  • *
  • Posts: 52
    • View Profile
Pozdrav svima

prvo da se predstavim jer sam novi na forumu, ja sam Arnes, iz Bosne sam te imam 22 godine.
Vec sam i prije danasnjeg dana listao po ovome forumu ali odlucio sam se danas da se registrujem da vidim mozete li mi vi mali pomoci i dati koji prijedlog.

Zanima me gdje su mi najbolje sanse da se prijavim i za koju poziciju, i sta bi mi vi licno preporucili, a ispod cu napisati malo vise informacija o sebi :

Kao sto sam vec napisao iz Bosne sam, imam 22 godine, znam odlicno engleski te perfektno njemacki jezik, srednju skolu sam zavrsio za fizioterapeutskog tehnicara, a trenudno idem na pravni fakultet, 4 godina... Imam veliku zelju da se zaposlim na nekom kruzeru, nije mi bitno sta bih radio, bilo sta, sve je dobro i predobro ako ste iz Bosne ....
Sto se tice radnog iskustva, radio sam u jednom Call Centru u Sarajevu na nekoliko mjeseci (njemacki teleshop, agent preko telefona), radio sam takodjer nekoliko godina i kao konobar, a imam odlicno znanje sto se tice servisiranja i odrzavaja racunara bio to software ili hardware. Problem mi je sto od svih poslova jedino sam u tom call centru bio prijavljen, oko racunara sam profesionalac ali nemam nikakve skole niti diplome, to me interesuje te sam se tokom godina sam sve naucio, a takodjer i sto sam radio kao konobar to je sve bilo ne prijavljeno tako da nemam nista na papiru :/

Zanima me sta biste vi licno uradili da ste u situaciji kao ja, gdje su mi najbolje sanse da se prijavim i za koju poziciju, sta da cinim?

Izvinjavam se ako nije uredu to sto mi je prvi post odmah ovakav ali eto sta cu, mora se i hvala unaprijed svima na odgovorima i prijedlozima.

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Potreban prijedlog
« Reply #1 on: 17/March/2013 »
Pozdrav i tebi.

Potpuno je nebitno da li si bio prijavljen ili ne, niko ne gleda radnu knjižicu. Ono što sam napišeš u CV i što usmeno "odbraniš" na intervjuu je najbitnije. Naravno, za određene poslove su i preporuke dobrodošle, ali to opet nema veze sa time da li si na poslu bio prijavljen.

Ovako gledano, imaš dobre predispozicije da budeš kandidat iznad proseka, pre svega kao konobar, gde bi najverovatnije najbrže i najlakše upao. Kao fizioterapeut imaš mogućnost da probaš da ideš u spa, mada tu bolje da ti odgovori neko ko o tom departmentu zna više od mene. Sa znanjem 2 jezika i radom u Call Centru imaš odškrinuta vrata i ka Guest Services... verovatno i Gift Shop sa malo doteranim CV-om nije daleko. A što se tiče računara, sve dok ne vladaš administracijom korporativne mreže, ne računaj na IT posao... mada CompTIA N+ može da ti pomogne i po tom pitanju.

Na kraju, kad se sve sabere, ispada da možeš da biraš, tj. apliciraš za više pozicija, pri čemu najbrže možeš da uletiš na mesto konobara asistenta. Sigurno ćeš dobiti još saveta, pa izvagaj šta će tebi biti najbolje.

EDIT:
Iskustvo iz Call centra, engleski + nemački... sad sam se setio da bi i Room Service operator mogao da budeš... mada se ne sećam da sam video na forumu da neko piše kako se i gde prijavljuje za tu poziciju... ali sam pre 10-ak dana upoznao devojku iz Srbije koja radi na toj poziciji, pa mogu nju da pitam ako te taj posao zanima.

Offline arnes_king

  • Registered
  • *
  • Posts: 52
    • View Profile
Re: Potreban prijedlog
« Reply #2 on: 17/March/2013 »
Pozdrav i tebi i hvala ti mnogo na tako detaljnom odgovoru, iskreno govoreci popravio si mi raspolozenje svojim odgovorom.

Sto se tice pozicije, kao sto sam ranije vec i napisao radio bih bilo sta, znaci nije mi bitno, bitno mi je samo da radim jer ovdje u Bosni bas nemam nikakve buducnosti niti perspektive :/ A ako zelis mogu ti poslati CV koji sam napravio pa da mi kazes da li to valja icemu ili da odem i platim da mi neko profesionalno uradi ? Ajde sad cu ti u inbox proslijediti pa mozes pogledati, a sto se tice toga da pitas tu djevojku, bio bih ti veoma zahvalan i svaka pomoc mi je veoma dobro dosla :)

Hvala jos jednom na odgovoru...

Offline arnes_king

  • Registered
  • *
  • Posts: 52
    • View Profile
Eh posto mi je kolega "Princ na belom brodu" pomogao razjasniti neke stvari zeljeo bih samo jos da pitam ove koji su isli preko agencija sta bi mi preporucili kojoj agenciji da se javim? Odlucio sam da se prijavim za konobara jer mi se to cini kao najbolja opcija pa ako neko moze da mi predlozi preko koje agencije da idem i ako imate jos nekih preporuka i savjeta dobro bi mi sve doslo :)

Hvala svima unaprijed i svaka cast za forum i raju sa forumu, kako sam vidjeo po temama koje sam citao svi ste extra ljubazni i drago mi je vidjeti kako pomazete svima :)

P.S. Posebna zahvalnost za gore navedenog momka!

Offline Kuguar

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
Eh posto mi je kolega "Princ na belom brodu" pomogao razjasniti neke stvari zeljeo bih samo jos da pitam ove koji su isli preko agencija sta bi mi preporucili kojoj agenciji da se javim? Odlucio sam da se prijavim za konobara jer mi se to cini kao najbolja opcija pa ako neko moze da mi predlozi preko koje agencije da idem i ako imate jos nekih preporuka i savjeta dobro bi mi sve doslo :)

Hvala svima unaprijed i svaka cast za forum i raju sa forumu, kako sam vidjeo po temama koje sam citao svi ste extra ljubazni i drago mi je vidjeti kako pomazete svima :)

P.S. Posebna zahvalnost za gore navedenog momka!

Pročitaj forum, ti biraš... Pošto si iz Bosne, imaš opciju Cro i opciju Srb. Znam dosta ljudi koji su konkurisali u više agencija, za različite kompanije..