Author Topic: Zavrsena škola za elektroinstalatera, Imam li kakve šanse da odem radit na brod?  (Read 3992 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Cuky

  • Registered
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Pozdrav svima!
Imam zavrsenu skolu za elektroinstalatera al nemam bas radnog iskustva u struci.
Dvije godine radio sam na malom turističom brodu za prijevoz putnika. U tom vremenu napravio sam matrikulu i položio ispit, te dobio brevet za upravitelja stroja do 500kW.
Imam li kakve šanse da odem radit na brod?

Offline gotom

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
Svakako, kontaktiraj vikingrecruitment team iz Dovera, SSM iz Splita a mozes direktno na kompanije, tvoj kadar je jako potreban a posao, kao i obicno (ne radis nista). Startna lova varira od kompanije do kompanije, na CCLu je oko 2000usd za treceg, drugi 8800 a prvi preko 10000. Uvijet uz matrikulu je da pricas/pises engleski.

 oT

gotom

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
, na CCLu je oko 2000usd za treceg, drugi 8800 a prvi preko 10000.
gotom

Zar je stvarno tolika razlika za jedan stepen? Da li pod treceg mislis na Elektricara ili Oficira (3rd Electrical Fitter or 3rd Electrical Officer)??
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline gotom

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
 ::yes:: da sam znao kad sam bio mladji, ti ljudi imaju cinove kao oni u mashini a i oni na mostu, neke vidjas u uniformi, neke ne jer im ugovor (ne) nalaze socijaliziranje s gostima, a dal' oni mogu obavljat duznost u kombinezonu ili u uniformi to ovisi o dobu dana, zadaci, statusu.

Najzanimljiviji su im oni koji dodju s tankera, jer se tamo i dosta toga nauci kako su vjerovatno i stariji/noviji sistemi/mashine.
Za drugog moras imati faks zavrsen ili dugo iskustvo popracenu srecom da ti daju poziciju 2nd electrician.

 oT

gotom

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
velika razlika izmedju kompanija... Kod nas je izmedju 3rd ETO i 2nd ETO oko 500 EUR razlika u plati...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
::yes:: da sam znao kad sam bio mladji, ti ljudi imaju cinove kao oni u mashini a i oni na mostu, neke vidjas u uniformi, neke ne jer im ugovor (ne) nalaze socijaliziranje s gostima, a dal' oni mogu obavljat duznost u kombinezonu ili u uniformi to ovisi o dobu dana, zadaci, statusu.

Najzanimljiviji su im oni koji dodju s tankera, jer se tamo i dosta toga nauci kako su vjerovatno i stariji/noviji sistemi/mashine.
Za drugog moras imati faks zavrsen ili dugo iskustvo popracenu srecom da ti daju poziciju 2nd electrician.

 oT

gotom

za drugog ne moras imati faks zavrsen, cak ni za chiefa ne moras imat faks, bitno je znanje
 

Offline gotom

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
Naravno da postoje i chefovi bez faksa (dugogodisnje iskustvo, znanje, dobre veze), ali kako svijet ide dalje mislim da ce se tako i to mjenjati, da ce se lakse s faksom dobiti odgovarajuca pozicija nego bez  ... dok se netko rodi pametan i uci kroz iskustvo netko ide na faks da bi se opametio.

Ja neke poznajem s faksom, ali i onih bez (na poziciji 3eto), samo kakva je trenutno ponuda ljudskih resursa u svijetu sumljam da ce se ici tako lako dalje...

gotom

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
Naravno da postoje i chefovi bez faksa (dugogodisnje iskustvo, znanje, dobre veze), ali kako svijet ide dalje mislim da ce se tako i to mjenjati, da ce se lakse s faksom dobiti odgovarajuca pozicija nego bez  ... dok se netko rodi pametan i uci kroz iskustvo netko ide na faks da bi se opametio.

Ja neke poznajem s faksom, ali i onih bez (na poziciji 3eto), samo kakva je trenutno ponuda ljudskih resursa u svijetu sumljam da ce se ici tako lako dalje...

gotom

Veze veza ti pomaze ugovor-dva, a onda ako nemas znanja dobijes kartu doma, barem je tako u engine dep.
A sta se tice faksa rade se nove odredbe, neke su vec donesene, a uskoro se uvode i za elektricare, podjela ce biti, ETO brevet se nece moci dobiti bez faksa ili xx godina navigacije kao elektricar. Ali zato ce se uvesti na faksove brza edukacija, i moci ce se poloziti prve dvije godine faksa u 6 mjeseci. Jedini uvijet za tako upisati faks je mislim 2 godine ciste navigacije u svojstvu koje hoces zavrsiti u matrikuli.
 

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Veze veza ti pomaze ugovor-dva, a onda ako nemas znanja dobijes kartu doma, barem je tako u engine dep.
A sta se tice faksa rade se nove odredbe, neke su vec donesene, a uskoro se uvode i za elektricare, podjela ce biti, ETO brevet se nece moci dobiti bez faksa ili xx godina navigacije kao elektricar. Ali zato ce se uvesti na faksove brza edukacija, i moci ce se poloziti prve dvije godine faksa u 6 mjeseci. Jedini uvijet za tako upisati faks je mislim 2 godine ciste navigacije u svojstvu koje hoces zavrsiti u matrikuli.

Najbolje je polagati sada te STCW brevete ko moze, dok se jos moze lagano to zavrsiti i dobiti sertifikat kompetentnosti (lagano, al skupo).
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Electrician

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 381
    • View Profile
Sada ti CoC za elektricara/elektronicara kosta 90 kuna, uz odredjene uvijete. Ali sta ti to vrijedi kad ce se u roku od koju godinu to promjeniti i sve ces morat mjenjati.