Author Topic: Komercijalist/trgovac tr?i trbuhom za kruhom  (Read 3002 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline jolly

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Pozdrav svima od novog člana foruma.
Volio bih otići raditi na brodu no ne znam kakve su mi šanse, do sada sam kontaktirao jednu agenciju koja kaže da traže samo ugostitelje i hotelijere.
Imam odlično znanje njemačkog i engleskog jezika u govoru i pismu, preporuke s bivšeg radnom mjesta prodavača. Iskustva imam nesto vise od 2 godine.

edit: imam 24 godine, nakon mature (jezična gimnazija) radio sam u jednoj manjoj agenciji kao IT tech od 19.-20. godine (9mjeseci), nakon toga sam radio kao 'prodajni savjetnik' (trgovac) u nekoliko tvrtki dok s 21. nisam fax upisao. tad sam preko sc-a pola godine radio u call centru, te sam se opet vratio u trgovačke vode (direct sales, kako na štandovima, tako i u door to dooru). Na zadnjem radnom mjestu sam radio 'od jutra do sutra', prijepodne u uredu ili u prodajnom prostoru, poslijepodne na terenu obilazeći buduće klijente, tako da mi je radno vrijeme bilo od 8-22 i nije mi teško raditi. Na tom mjestu sam i dobio preporuku. Imam i nešto iskustva u konobarenju (vikendom sam znao raditi kao ispomoć u lokalnoj gostioni). Na brod bih htio ić samo zbog jednog jedinog razloga: da radim, no ne znam da li mi je pametno prijavljivat se kao trgovac, ili da ciljam na neke 'niže' pozicije (makar nema niže pozicije od ove u kojoj sam sada, nezaposlen lol).
Ne brinu me ni prekovremeni nit ikakva težina posla, jedino bih se htio što prije i što jeftinije ukrcat na brod.

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Komercijalist/trgovac t?i trbuhom za kruhom
« Reply #1 on: 19/March/2013 »
nema razloga da ne probas Shop ili Purser za pocetak... posle prvog ugovora ce ti biti otvoreno jos mogucnosti...
Sa nemackim jezikom mozes razmisljati o manjim euro brodovima ili o recnim brodovima isto.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline jolly

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: Komercijalist/trgovac tr?i trbuhom za kruhom
« Reply #2 on: 19/March/2013 »
bas sam danas proveo dan gledajući i informirajući što je to purser. Jedan član foruma mi se već javio u inbox s nekim više nego korisnim informacijama za početak. :) jedinoo što me još zanima, a dosta me zbunjuje zbog različitih iskustva ljudi, da li mi je pametnije sve procedure oko papirologije prijava itd raditi sam ili da odem u agenciju? Tj., koji je najjednostavniji i najbrži način započeti cijelu proceduru? Najbliža mi je, budući da sam iz zagreba, EP, gdje sam zakazao već dolazak na razgovor, informativni, jer kako god da okrenem nešto novaca ću morat uložit, a kako narodna kaže 'bolje 2 put mjerit i jednom rezat...'.
edit: @wolfns, hvala na odgovoru :)

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Komercijalist/trgovac tr?i trbuhom za kruhom
« Reply #3 on: 20/March/2013 »
da li mi je pametnije sve procedure oko papirologije prijava itd raditi sam ili da odem u agenciju? Tj., koji je najjednostavniji i najbrži način započeti cijelu proceduru?

Prvo odvazi sve mogucnosti, odluci sta zelis, pa onda ce ti se dalji put ukazati sam. Za neke pozicije/kompanije moras ici sam, a neke moras preko agencije (uslovno receno "moras", al ajd).
Najjednostavnije je otici za cistaca ili konobara ili tako nesto preko neke agencije.. recimo da je to i najbrze. Kazu, "Najjednostavnije resenje je cesto i najbolje", al' mislim da u tvom slucaju nece bit tako...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline jolly

  • Registered
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: Komercijalist/trgovac tr?i trbuhom za kruhom
« Reply #4 on: 24/March/2013 »
nakon višesatnog zujanja po forumu, čitanja, proučavanja, najzagrijaniji sam za poziciju pursera. Još nisam slao CV, ali što me brine je što su mi u employment poweru rekli da bi trebao imati, uz znanja koja imam, 2godine iskustva u nekom poznatijem hotelu... Nisam ljubitelj odustajanja, no kako bi bilo najbolje prebrodit tu prepreku? Kontaktirat drugu agenciju? Wolfns, ti si se preko safe cruise-a zaposlio? Btw tvoji postovi na 'purser' sekciji foruma bili su od velike pomoći te moram priznat da su me jako motivirali i još jače rasplamsali želju za radom na brodu :D

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Komercijalist/trgovac tr?i trbuhom za kruhom
« Reply #5 on: 24/March/2013 »
Trežene kvalifikacije može, nekada, nadoknaditi jako dobar engleski, ali svejedno ti treba potvrda nekog hotela..
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Komercijalist/trgovac tr?i trbuhom za kruhom
« Reply #6 on: 24/March/2013 »
potvrda hotela je neophodna za Princess, a verujem i za vecinu kompanija. Sve se da srediti...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline filip_035

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 107
    • View Profile
Re: Komercijalist/trgovac tr?i trbuhom za kruhom
« Reply #7 on: 25/March/2013 »
Trežene kvalifikacije može, nekada, nadoknaditi jako dobar engleski, ali svejedno ti treba potvrda nekog hotela..

Poslednji intervju GSA za Carnival, nisu bile neophodne preporuke.

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Komercijalist/trgovac tr?i trbuhom za kruhom
« Reply #8 on: 25/March/2013 »
Poslednji intervju GSA za Carnival, nisu bile neophodne preporuke.

vec koji put nailazim informacije ovog tipa. Jbt, zaista izgleda da je najlakse dobiti posao na Carnivalu?!
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced