Author Topic: Nejasno mi ovo kra?a šalica, trejeva, saucera, pa zar oni na brodu nemaju tog dovoljno?  (Read 6686 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline barbosa

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
poz ekipa, ja sam novi na forumu i čitao sam dosta ovih tema,

aplicirao sam preko kouzona za royal ili celebrity, sad neznam na koji če me baciti jer još nije bio finalni razgovor
ovako kod mene stvari stoje, radio u jednom restoranu klasičnom i u čevabđinici,
dobro znam engleski a prefektno njemački jer sam živio par godina tamo,
interesuje me bukvalno sve, ova pitanja postavljam zelkovskom i gotomu da mi pobliže objasnite taj posao AW na
royalu ili celebretiju

-nejasno mi ovo krađa šalica, trejeva, saucera, pa zar oni na brodu nemaju tog dovoljno?

poz, i hvala

Offline Kuguar

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
Jesi bio ti u vojsci, znaš ono uvek nešto fali, a stalno je sve na broju...  oT

Pročitaj ovo boldovano, to je lektira, i tu ćeš videti kako i zašto nestaje sve sa stanice..

http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?board=108.0

Offline barbosa

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
jesam pajdo odslužio vojni rok i to 9 mjeseci, ali je se znalo ako nešto fali to se mora prijavit i namiruje se,
nego nisi mi baš odgovorio gore na pitanja,
ako si upučen molio bih te da objasniš neke stvari
poz

Offline Kuguar

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
jesam pajdo odslužio vojni rok i to 9 mjeseci, ali je se znalo ako nešto fali to se mora prijavit i namiruje se,
nego nisi mi baš odgovorio gore na pitanja,
ako si upučen molio bih te da objasniš neke stvari
poz

JA sam ti samo ukazao na deo sa nestajanjem svega iz restorana. dečko je sve objasnio, ludilo jedno, nije ni čudo što onda smene traju po 15h

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
1. Iz prvoga posta ostavio sam samo jedno pitanje, jer 4 pitanja u istom topicu neminovno stvaraju zbrku, a to se trudimo izbjegavati na forumu od samog početka.
Svako pitanje treba dobiti svoj poseban topic, ako ga već nema nigdje, što je rijetkost poslije 5 i nešto godina postojanja foruma.

Vratimo se posuđu.

U restoranu i oko njega se razbija ogroman broj staklenog i keramičkog posuđa, a pošto je dobar dio posuđa rađen specijalno za kompaniju i često oslikava temu restorana, tanjuri znaju vrijediti natprosječan iznos $/kom. Još kada se uračuna i podatak da gosti vole ponijeti sa sobom suvenir ...

Razlog zašto uprava ne naručuje olako novo posuđe leži u pogrešnoj percepciji da su za sve krivi konobari, koji u gužvi da posluže što brže, nemilice razbijaju trejeve zbog sudara sa kolegama u vrlo malom prostoru. Ne pomaže ni to što je prelazak iz kuhinje u restoran uvijek riješen rotirajućim vratima.

Uprava želi naglasiti važnost posuđa na taj način da se konobari tuku za ono malo što ima.
Često se događa da konobari plaćaju dishwashere da im "sačuvaju" ono što će im u određeno vrijeme trebati. Negdje je to legalan postupak, a negdje ga se trude iskorijeniti i kažnjavaju opomenama pred isključenje .. što je nemoguće jer pametni konobari znaju da je vrijeme novac, i radije plate da imaju posuđe na vrijeme, kako bi zaradili dobre komentare, nego da čekaju, traže, svađaju se i bore, dok se jela koja trebaju odnijeti gostima hlade i generiraju loše komentare. Loši komentari - manje gostiju sljedeći tjedan. Manje gostiju - manja zarada ...

Zaboravite na uljudnost među kolegama kada je u pitanju borba za posuđe.  :neceici:

A pravi show nastaje tek kad je more nemirno, a posada zaboravi da radi u restoranu na moru.

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline gotom

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
Ako radis u Spec. Restaurantu a ubrzo ces cuti za njih, onda ima materijala na pretek. Ako si u MD onda drz/nedaj, ja sam salice za kavu i saucere nosio u kabinu u kutiji od vina, naravno svi su bili ludi na mene, al stanica ima 24 zidova i oni piju za 48 ljudi, sve stari, da bih ih nadvorio znao sam si donijeti cijele konzerve s juicevima (ananas, guava, tomato ...).

A ako nemas jednu salicu, jedan cajnik, jedan creamer ti si najvjerovatnije gotov s tim parom.

Vrlo brzo, kako kaze Chef, ces placati ljude iz trecih zemalja da ti pomazu, da bi mogao opstati.

Kad sam imao sje*ane stanice sa sje*anim gostima znao sam cak i platiti coffeemana da mi slaze after dinner drinks.

Pitanje : Dal' znate ljudi koje je najbolje zanimanje u Hondurasu, sto svaka majka zeli da joj sin postane?

Odgovor : Chef busboy (bar na Celebrity)

p.s. moras biti dobar sa tim likom ako zelis materijal
 
oT

gotom
gotom




Offline barbosa

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
pozdrav pajdo,
puno pitanja postavljam al eto,
zar se smije nositi posuđe u kabinu, znači tanjura i escajga ima dovoljno na brodu koliko sam razumio, samo fali
ovih saucera, šalica za kafu itd
šta ti znači MD

Offline Chef_Nikola

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
sa kuhinjske tačke gledišta mogu ti reći ovako:
da sam svakodnevno,za dan unapred,u svoju kabinu nosio: Noževe,špatule,kašike za sladoled,tembale za doručak za jaja i sl.
A za svaki "usph" i "Captain Inspection",sve što je imalo tragove masnoće i bio nesiguran u to,svako je iz svoje sekcije to nosio u svoju kabinu.Ja znam da takvo suđe ne smem imati u svojoj sekciji kuhinje kao CDP,ali ako ga ostavim na potwash,znam da će biti "MISSING BIG TIME".....
To naravno nije dozvoljeno da ti šetaš po kabini ali ako si snalažljiv,uštekaću to u kecelju,ili sve staviti u jedan Pan sa poklopcem kao idem sa Aft na forward deo broda kao na neki drugi galley nosim robu...a ustvari samo skrenem kabine i uštekam to.....
Pan-ove,tray-eve,daske za sečenje sam štekovao negde u freezeru,obično na podu ispod negde uštekano.
Veruj mi,da je za gore navedene stvari velika panika,moraš biti snalažljiv i da igraš prljavo.Često idem da kradem tuđe trayeve u pola 12 noću na Dk.11 i nosim peške niz požarne stepenice jer znam da sutra imam da napunim 24 tray-a lobstera(600-800komada) za četvrtak ujutro....

Offline barbosa

  • Registered
  • *
  • Posts: 21
    • View Profile
hvala pajdo na odgovoru,
ovo mi sad liči kao na neki survival, svak protiv svakog,
pajdo šta mi predlažeš, jeli vrijedno da se upusti u takvu avanturu
poz

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia

ovo mi sad liči kao na neki survival, svak protiv svakog,
pajdo šta mi predlažeš, jeli vrijedno da se upusti u takvu avanturu


 :giggle:

pajdo ovisi kako se osjećaš, lovac ili lovina, vidim da si dobro procjenio kakva je to igra, pa ti odluči ..
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Chef_Nikola

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
valja probati sve,sve je to neka životna škola i mi nismo tu da ostanemo celog života nego da se uputimo dalje u životu da ne bi ostali u našoj rodnoj zemlji da radimo za 300e.
tako da ti savetujem da ideš,ali nemoj da te niko laže da je sve tako bajno i sjajno.Na celom forumu ćeš naći možda pola informacija dešavanja na brodu.ostalu polovinu jednostavno prihvatiš kao deo sebe,kao odgovornost,recimo Drill,drug test, i sl.
Moraš igrati kako bi rekli "Nasty" da bi uspeo u svemu i u poslu,da kasnije nebi sekao krivine..
Recimo assistant serveri na disneyu moraju imati određen broj ramekin-a ili malih sličnih činija da bi od galley-a dobili dip - lagani sos za umakanje.Znam da je za to uvek bila frka,i da su sami konobari štekovali uvek te posudice negde,da kasnije nebi njih jurili na dishwash-u...

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Dok sam ja bio, koristili su ramekine koji su pucali, pa se teško prali/čistili, pogotovo kad su pravili creme brulee u njima, pa su ih morali sakrivati i od USPH-a ...
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Chef_Nikola

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
da,usled nagle promene temperature keramika naprsne i unutra se nakupi žgadija koje se teško peru....

Offline Dokohan

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Citajuci ovo nama novima koji tek treba da idemo na brod zvuci kao veliki problem.

Ne bih se znao snaci ni po decku a kamoli da koga potkupljujem i sta vec , da bih mogao " zaraditi platu " , svako od nas ocekuje barem toga da ne fali , i to sve sigurno pada u ruke Ass Waitera da se bore za pribor.

Stvarno mi je glupo da moram da se sa kolegama borim sa tanjire , salice tray eve i ostalo , valjda se nauchim i na to ne znam  :embarrased:

Offline Beks89

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 173
    • View Profile


Stvarno mi je glupo da moram da se sa kolegama borim sa tanjire , salice tray eve i ostalo , valjda se nauchim i na to ne znam  :embarrased:

Ziv se covek na sve navikne, pa ces i ti. Kradju ( ja sam to zvala pozajmljivanje) shvatis kao deo posla, i to je to. Nema tu sta da ti bude neprijatno.

Mi smo na Princessu imali slucaj, da na primer u any time-u fali svega, a posebno sausera, cups-ova, kasicica za kafu, i onda kad se radi set up dodjes pola sata ranije i krades sa drugih stanica... Sef sigurno zna koja je guzva za kasicice za kafu kad imamo Chef dinner, i sluzimo sorbe.
  Dok na primer u traditionalu, svega imas na pretek, stanice pucaju kako su pune.

Uglavnom Novajlije, snaci cete se vec nekako  :rolleyes:
Snovi nikada ne umiru. Umiru samo sanjari.