Author Topic: svjeze odbijen za vizu c1/d po clanu 221(g) Administrative processing  (Read 12358 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline milojko

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Strasno danas srcani kad nisam dobio necu nikad :D slozi mi gospodin odbijenicu k'o od sale  oT.

eh sad posto mi je ukrcaj 31 3 kolike su mi sanse da ovo izadje na dobro :D?  :facepalm:

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Moras vise info dati...nece ti vako nist niko znati, koi je razlog da su te odbili?

Offline milojko

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Moras vise info dati...nece ti vako nist niko znati, koi je razlog da su te odbili?
ma nije mi nista rekao samo je poslije malo duzeg provjeravanja na kompu rekao kako kako se to zna desiti i da ce me zvati na broj koji sam ostavio na aplikaciji i dao mi papir na kojem je razlog bas administrative processing. sta god to znacilo.

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Pa onda nisi odbijen, samo im je potrebno više vremena za obradu. To se na primer ponekad desi ako osoba koja aplicira za vizu ima isto ime i prezime kao neko sa crne liste, pa im je potrebna dodatna provera da utvrde da je "false positive". Ja sam čuo za par takvih slučajeva... na kraju je viza odobrena, ali ne znam koliko im je ta "administrativna obrada" trajala. -()-

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Pff, 31.3. neznam bas, ak budes ima srice. Al sumnjam da oni to tako brzo rijese.

Kao sto kaze Princ, nema straha. Premda zasto si vizu tako kasno isao rijesavati. Trebalo to bar mjesec dana prije. Vako ti sad nezgodno. Javi agenciji da ti odgode ukrcaj. To ti za 10 dana. Bolje ne riskiraj. Kad dobis vizu srede ti ukrcaj brzo.

Offline milojko

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Pa onda nisi odbijen, samo im je potrebno više vremena za obradu. To se na primer ponekad desi ako osoba koja aplicira za vizu ima isto ime i prezime kao neko sa crne liste, pa im je potrebna dodatna provera da utvrde da je "false positive". Ja sam čuo za par takvih slučajeva... na kraju je viza odobrena, ali ne znam koliko im je ta "administrativna obrada" trajala. -()-
s obzirom da nisam spavao prethodna 24 sata prije razgovora mogu samo da zamislim kakav je utisak bio kad je vidi da mi je ime na Wanted listi.Hvala ti druze puno na pojasnjenju nadam se da ce to ici brzo jer mi je prvi ugovor i nebi zelio da pravim frku kod kompanije na startu zbog odlaganja ukrcaja, ali Boze moj sta je tu je. :moli:
Pff, 31.3. neznam bas, ak budes ima srice. Al sumnjam da oni to tako brzo rijese.

Kao sto kaze Princ, nema straha. Premda zasto si vizu tako kasno isao rijesavati. Trebalo to bar mjesec dana prije. Vako ti sad nezgodno. Javi agenciji da ti odgode ukrcaj. To ti za 10 dana. Bolje ne riskiraj. Kad dobis vizu srede ti ukrcaj brzo.
ah zasto manjak novca u budzetu :D a agencija trazi papir koji sam dobio u ambasadi  da to proslijede kompaniji da vide sta ce samnom. mozda i kompanija uspesta da uradi povodom toga  -()-

Offline milojko

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Evo ovako ukratko mi je agencija poslal mejl da neputujem da mi je viza odbijena i da status vize samostalni rijesavam, nigdje veze odbijena je a da je samostalno rijesim.Zvao ambasadu niko se nejavlja samo sekretarica.Neki savjet sta i kako dalje bio bih veoma zahvalan.

Offline dare_ns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
trebalo bi da ti pise na tom papiru za koliko max dana resavaju. Mislim da je 90. Ako se ne jave oni do tada, onda ih zoves. Dodatne provere kod amera su normalna pojava. Drugaru je ta provera trajala 20ak dana.
A svakako ne moze da skodi da cimas malo ambasadu.

Offline milojko

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
trebalo bi da ti pise na tom papiru za koliko max dana resavaju.

 nepise nista osim imena prezimena vrste vize i datuma intervjua onako odma sa saltera samo pruzi papircic poslije provjere sve mi dokumente vratio osim potvrde za prosljedjivanje aplikacije za neuseljenicku vizu.

Offline dare_ns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
da, vrate pasos i sve ostalo. Cimaj ti njih za koji dan. Pa tako povremeno dok ti ne kazu da ce ili oni tebe zvati, ili da dodjes na viziranje.

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
... rekao ... da ce me zvati na broj koji sam ostavio na aplikaciji...

Zvaće te.

Offline milojko

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Nadam se da ce zvati i da ce sve biti u redu i da cu da  :plovim: ,samo mi je zao sto se sve izkomplikova na kraju. Hvala vam na informacijama  =""  bio sam gotov shiznuo,a definitivno cu da cimam ambasadu s vremena na vrijeme da me nebi zaboravili Kakve sam srece nebi me ni to iznenadilo :) .

Offline soneboy

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
Evo ovde je pisano o istom slucaju
http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=4.510
Njima je 7 dana trajao dministrative processing.

Offline milojko

  • Registered
  • *
  • Posts: 35
    • View Profile
Evo ovde je pisano o istom slucaju
Njima je 7 dana trajao dministrative processing.
da isti je slucaj kao moj. juce se raspitao u agenciji njima je cudno bas to sto su mi vratili pasos jer kao to ostave ako je u pitanju admin process.

Offline soneboy

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
Sta se desilo na kraju,jel su ti odobrili vizu?...I jel si uspeo da odgodis ukrcaj?