Author Topic: Floor Supervisor - moja iskustva  (Read 6924 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline neven

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 116
    • View Profile
Floor Supervisor - moja iskustva
« on: 25/March/2013 »
S obzirom da sam dobio dosta upita na PM o poslu Floor Supervisora, Collegeu, placi..., a nemam toliko vremena svakom posebno pisati, evo da ukratko napisem svoja iskustva u ova tri mjeseca na Carnival Magicu i naravno odgovorim na pitanja.

Dakle, kao prvo, razlika u poslu FS i Pool & Deck supervisora je prvenstveno u opisu posla. FS radi u dvije smjene (jutro i popodne s pauzom od 2, 3 sata) i ima oko 1400 dolara placu (malo vise). No FS je tiping pozicija pa mu tvrtka ne placa kartu, za razliku od P&D supervisora kojemu su troskovi putovanja placeni, a radno mu je vrijeme od 6 ujutro do 6 popodne. U obje radne varijante postoji jedan Day Off, no nemojte se previse veseliti, rijec je samo o jednom slobodnom popodnevu. No covjeka i to veseli.

Ja sam trebao ici na College, no izravno su me poslali na Magic. Koliko cujem, College za FS se ukida... sto i nije cudno kad vidim kakvi k****ni dolaze s tog Collega, a sve se da nauciti u nekih mjesec dana. Barem ono osnovno... Ja sam recimo naletio na ispit koji su morali pisati svi iz Hosekeeping Managementa na Magicu i prosao sa 95 posto. Dakle, nije tesko ako se ima volje nauciti i slusati iskusnije. Vidio sam knjigu s Collegea... hrpa i***tarija koje se uopce ne primjenjuju na (mom) brodu. Kako je drugdje, nemam pojma.

Generalno gledajuci, posao je jednolican i katkad dosadan... sastoji se od svakodnevnog nadgledanja rada SRS-ova i ASRS-ova... a to ukljucije inspekcije kabina, provjeru Lockera, nadgledanja koristenja kemikalija za ciscenje, sanitaciju u slucaji GI-ja i slicno. Ima dosta papirologije, od pisanja radnih naloga (Work Orders) za vodoinstalatere, elektricare i slicno, do pripreme najrazlicitijih spisa koje SRS-ovi moraju ispuniti i predati na vrijeme. Tesko je uopce nabrzaka sve nabrojati. Pozitivne strane su da FS ima prriliku razgovarati s gostima, druziti se sa SRS-ovcima (OK su to ljudi, no nikad im ne smije covjek okrenuti ledja... pogotovo Filipincima i Indonezanima... za*****ani su). Telefon je glavno sredstvo rada... non stop zvoni jer SRS-ovci prijavljuju kvarove (to je onaj dio s Work Orderima), no i na to se covjek navikne. Nazalost, nema pauze za rucak u smislu da ostavis telefon u uredu i mirno jedes. Uvijek je uz tebe, osim tijekom noci i uvijek si obavezan odgovoriti na poziv.

Eto, ovo je bilo brzinski... jedan kupus odgovora na sva pitanja koja sam dobio. Ako imate dodatna pitanja, potpitanja i slicno, nema zime... odgovorit cu kad uhvatim vremena.

Evo i jedan brzinski EDIT:
Ukratko kako izgleda radni tjedan Floor Supervisora

Nedjelja - embarkation day, po mnogima najgori dan u tjednu, ja ga zapravo volim jer vrijeme brzo prodje. Sastoji se od nekioliko stvari: ustajanje u 7 ujutro, podjela likera gostima (zapljenih tijekom prethodnog kruza). Nista strasno, cvrlo rijetko se neki liker izgubi, a ako se to i dogodi samo posaljem gosta u Guest Service, pa nek se oni bakcu s njim. To traje do 9! Nakon toga jednan od FS-ova radi Hotel alarm... zove SRS-ove s ADA kabinama i provjerava jesu li alarmi u kabinama ispravni. Brzo odradjeni posao... cca 30 minuta. Zatim slijedi proveravanje kabina s oznakom Platinum i VIP i po novome Faster to the Fun. To su oznake za goste koji su dodatno platili za kruz ili su skupili znacajan broj kruzeva pa im se pristupa s velikom paznjom. U te kabine FS stavlja vec pripremljena pozdravna pisma s pripadajuciom znackom. Nakon toga slijedi rucak (preskocio sam zatvaranje i otvaranje FSD vratiju, nebitno je), a oko 1 popodne zapravo krece embarkation. FS dobiva svoje deckove i organizira ASRS-e da rasporede i odnesu prtljagu do kabina. Nije tezak posao, no noge dosta bole nakon toga, jer kad se gosti ukrcaju obicno su totalno izgubljeni pa rade gluposti, od zaboravljanja sifri za sef koji onda FS mora otvoriti, do svakakvih zahtjeva i prohtjeva, zalbi... ma 100 sranja. Navecer, nakon kraja raspodjele prtljage jos je preostala samo raspodjela potrpstina SRS-a za kruz... wc papit, maramice, pastwe za zube i slicno.
Ponedjeljak - Obicno najdosadniji dan jer gosti uzivaju u svom prvom sea dayu i ne micu se previse iz kabione. vrlo rijetko se rade isnpekcvije kabina, pa se sve svodi na korekciju rada SRS-ovaca i ASRS-ovaca... provjeru njihovih lockera i slicno. Bezveze dan
Utorak - Najcesce je i to sea day na Magicu, no puno je opusteniji nego dan ranije. Krecu prve inspekcije, kojih se do kraja tjedna mora skupiti 60-tak za svakog FS. Tijekom dana se ispituju SRS i ASRS Guest by Name, a navecer je Trolley inspection (tu sam izuzetno popustljiv)
Srijeda - Prvi port day i prva prava prilika da se na polupraznom brodu napravi mnogo inspekcija. Navecer se FS-ovci pripremaju za Vaccum inspection koji je na rasporedu iduce jutro (to znaci priprema svih mogucih potrepstina koje bi ASRS mohgli traziti ujutro)
Cetvrtak - Jos jedan port day, naravno i prilika za inspekcije. Na Magicu navecer SRS-ovci moraju raditi Towel Animals... gubitak vremena od jedno sat, sat i pol bez meni nekog jakog razloga. Te kreature (koje su katkad bas simpaticne) se dan kasnije stavljau na open deck pa gosti s time nesto rade... valjda se brisu, nemam pojma. Bedastoca!
Petak - Zadnji port day i najcesce najtezi navecer, jer je u pitanuju Cozumel nakon kojeg brdo gostiju dolazi pijano na brod i povraca gdje stigne. Ionako su na brodu samo zbog jela i cuge... bljak!
Subota - Zadnji sea day, mozda i najlaksi dan u tjednu ako je FS dovrsio inspekcije. Jutro je obicno presetavanje po deckovima, popodne je podijela likera (u nedjelju se dijele samo zapljenjeni likeri... subota je za likere koji su kupljani na brodu ili vani ali ih je gost prijavio na ulasku na brod). Kraj veceri odnosi se na provjeru Pantrya koje SRS-vci moraju jako dobro ocistiti. Dosadan, ali jako vazan posao!

Eto, sigurno sam izostavio pokoji detalj, no vjerojatno nista strasno.

Offline Makani

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 67
    • View Profile
Re: Floor Supervisor - moja iskustva
« Reply #1 on: 25/March/2013 »
 :clapping: ... lepo, kratko i jasno opisano.
:D

Offline Lopsis

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 90
    • View Profile
Re: Floor Supervisor - moja iskustva
« Reply #2 on: 25/March/2013 »

Svaka cast druze! Ako se kad sretnemo imas high five od mene! 
Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk

Offline rogi123

  • Registered
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: Floor Supervisor - moja iskustva
« Reply #3 on: 25/March/2013 »
 ="" Hvala ti na korisnom post-u!

Offline taja27

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 100
    • View Profile
Re: Floor Supervisor - moja iskustva
« Reply #4 on: 25/March/2013 »
 :clapping: super post, hvala za inof..i taj jedno slobodno podne/večer sigurno dobro dođe  ;)

Offline Ves

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Re: Floor Supervisor - moja iskustva
« Reply #5 on: 25/March/2013 »
:clapping: super post, hvala za inof..i taj jedno slobodno podne/večer sigurno dobro dođe  ;)

Taja, pa ti i ja se srecemo i u ovoj temi.  :D Jel si dobila FS posao?

Offline taja27

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 100
    • View Profile
Re: Floor Supervisor - moja iskustva
« Reply #6 on: 25/March/2013 »
Taja, pa ti i ja se srecemo i u ovoj temi.  :D Jel si dobila FS posao?
jesam, pisala sam u onom topicu " Razgovor za posao" :D a ti ???

Offline Ves

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 70
    • View Profile
Re: Floor Supervisor - moja iskustva
« Reply #7 on: 25/March/2013 »
Imam interview uskoro, pa videcemo sta bude.  :D

Offline taja27

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 100
    • View Profile
Re: Floor Supervisor - moja iskustva
« Reply #8 on: 25/March/2013 »
Imam interview uskoro, pa videcemo sta bude.  :D
sretno !! :D

Offline neven

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 116
    • View Profile
Re: Floor Supervisor - moja iskustva
« Reply #9 on: 29/March/2013 »
:clapping: super post, hvala za inof..i taj jedno slobodno podne/večer sigurno dobro dođe  ;)
Ooooooooooooooo da! Evo meni taj dan upravo prolazi.... izasao na par piva u Grand Caymanu, vratio se oko 3 na brod i legao tek toliko da odmorim sat vremena... i probudio se u pola 9! itekako dobro dodje. Gledam SRS i ASRS, oni nemaju ni tu polovicu dana slobodnu... bemti misa, nije im lako!

Offline pspman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 892
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Asst. Photo Manager
Re: Floor Supervisor - moja iskustva
« Reply #10 on: 26/May/2013 »
koji su neki minimalni uslovi za ove pozicije?

Offline BuzzKillington

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
  • "always working an angle"
    • View Profile
Re: Floor Supervisor - moja iskustva
« Reply #11 on: 26/May/2013 »
Cekaj ako je tebi plata oko 1500 $ kolika je ASRS ?! Prilicno malo ,na prvi pogled
Brodovi u prašnjavoj luci,crnoj od znoja robova,spustili su jedra...

Offline neven

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 116
    • View Profile
Re: Floor Supervisor - moja iskustva
« Reply #12 on: 30/July/2013 »
Dragi moji, prvi ugovor je završen jučer! Da je katkad bilo teško, to je sigurno, ali generalno gledano nije to neki bauk. Istina, puno ovisi o Managementu, ali ako odigraš pametno onda nema problema. Magic je prošlost, krajem 9. mjeseca slijedi Imagination... ako mi opet ne promjene brod :)
Sad slijedi puuuuuno spavanja (od sutra, danas me pere nesanica, valjda zbog promjene vremenske zone), mjesec dana mora i onda nazad!
Živjeli!

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Floor Supervisor - moja iskustva
« Reply #13 on: 30/July/2013 »
Svaka čast! :clapping:
Uživaj u zasluženom odmoru. :uzdravlje: