Author Topic: Ostao sam na samo par ožiljaka na ruci  (Read 2036 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Chef_Nikola

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Ostao sam na samo par ožiljaka na ruci
« on: 25/March/2013 »
Meni se u toku 3. meseca rada na brodu vodeći sekciju Fish,desilo da mi se prilikom ubacivanja šipke koja razdvaja Pan-ove u benmariu,ruka skliznula i uronila u vodu koja je ključala.Prošao sam sa tom rukom kao blanširani paradajz,izgubivši 34% kože na ruci,sa manjim gubitkom kože na dlanu ,desna ruka je u pitanju.
Kukao sam kao ranjenik,uvek kad idem kod doktora.Međutim,Disney nije đubre za crew tako da su mi dali 4 dana mirovanja u kabini + Oxycodone(mlađi brat od morfijuma).
Kad mi se ruka zacelila,iako sam i dalje imao plikove i koža ruke je bila u 3 boje,pod oksikodinom sam radio u Fishu,nastavljajući da vodim sekciju.
Isti dan me je iscimao Executive Sous chef,ispitivanjem u njegovom ofisu,kao da sam ja to namerno uradio?!Posle svega toga,kao da mi je zapretio,da mi se to više nikad ne desi.Nonšalantno sam se žalio u HR,gde su mi oni rekli da kao,kompanija svakim danom gubi pare radi mene,jer ja sedim a pare mi idu na račun.
Neverovatno šta mi oni pričaju,ostajem u neverici.Nastavljam da radim dalje i završavam ugovor.Posle 2 nedelje terapija i svega što je moglo da se uradi,ostao sam na samo par ožiljaka na ruci.
Uglavnom-zaključak moje priče: Prilikom svake povrede Medical staff će gledati da te zašiju,da te nadrogiraju i vrate nazad na posao.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Ostao sam na samo par ožiljaka na ruci
« Reply #1 on: 26/March/2013 »
Vidiš kako njima nije strana ideja da bi netko mogao namjerno staviti ruku u vruću vodu, samo da ne radi.
To znači da jako dobro znaju koliko iscrpljuju radnike.
Doduše, u Indiji je česta pojava da sakate djecu kako bi bili uspješniji prosjaci. Možda su te pobrkali sa Indijcem.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Chef_Nikola

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
Re: Ostao sam na samo par ožiljaka na ruci
« Reply #2 on: 26/March/2013 »
na brodu-sve je moguće!