Author Topic: Prijava za fotografa, Koja agencija itd  (Read 2754 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Nemanja43

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Prijava za fotografa, Koja agencija itd
« on: 26/March/2013 »
Pozdrav, vec duze vreme citam forum i tek od skoro sam se registrovao, hocu da odem na brod da radim kao fotograf, na kruzeru su mi vec 2 brata jedan kao konobar drugi kao fotograf.
Upisao samo kurs engleskog jezika i uz pomoc Rossete Stoun (programa ) usavrsavam govor..
Nemam nekog posebnog predhodnog iskustva u fotografisanju sem nekih par puta sto sam bio asistent drugaru u studiju, ali mi je brat koji je otisao kao fotograf rekao da ni on nije ima nikakvo znanje sem slikanje digitalcem. (pre nego sto je otisao)
Engleski mi je solidan i jako se fino snalazim u razgovoru.
Koliko sam citao i nasao na forumu, 2 agencije su mi nekako najsigurnije i vidim da svi uglavnom imaju dobra iskustva sa njim, tako da cu se prijaviti preko neke od te dve ili safecruise ili employment-power, inace sam iz Beograda..
Inace me zanima koja je razlika recimo izmedju ove dve agencije i kako vam se cini moj profil kao neko ko hoce da ode kao fotograf na kruzer.
Pozdrav i hvala unapred na odgovorima..

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Prijava za fotografa, Koja agencija itd
« Reply #1 on: 26/March/2013 »
kako vam se cini moj profil kao neko ko hoce da ode kao fotograf na kruzer.

Budes li rekao agencijama da nemas iskustva, tvoj profil ce biti prilicno nebitan...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Nemanja43

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Prijava za fotografa, Koja agencija itd
« Reply #2 on: 26/March/2013 »
Prijavicu se onda za par meseci kad budem malo bolje utvrdio znanje o fotografisanju.

Offline peco990

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Re: Prijava za fotografa, Koja agencija itd
« Reply #3 on: 26/March/2013 »
Po meni je employment jednostavniji,koliko citam po forumu u safe agenciji treba preliminarni polagat i sto vec a ja sam imao samo razgovor i onda intervju u employment agenciji u zagrebu. Isao sam za ass.waiter
Svi roditelji gledaju na sat kad ce im doci djeca doma, jedino moji gledaju na kalendar ;)

Offline ElainaAislyn

  • Registered
  • *
  • Posts: 98
    • View Profile
Re: Prijava za fotografa, Koja agencija itd
« Reply #4 on: 02/April/2013 »
Ako se odlučiš za Employment Power prenijet ću ti svoje iskustvo pošto sam također u photo departmentu..

Prvo će te zvati u Zagreb na dvodnevni tečaj fotografije kojeg ćeš platiti 100 eura i dobit ćeš certifikat iz fotografije i preporuku fotografa iz fotokluba koja će ti sigurno pomoć kod dobivanja posla jer da u CV-u nemaš baš ništa vezano uz fotografiju naravno da posao nećeš dobit..  :D

Nakon toga ti ide čekanje na glavni interview....

Ja sam bila na dva interviewa i na oba prošla i dobila posao.

Prvi je bio za NCL,skype interview...njima ti je bitno iskustvo jer nemaju jednotjedni trening kao Image group(o njima ću kasnije) već te odmah kad dođeš na cruiser bace u vatru ,tako da ti predlažem da malo "uljepšaš" CV i sam interview ako do njega dođe.

Što se Imagea tiče nažalost više ne zapošljavaju ljude sa samo jednim stranim jezikom,prijava je više no ikad i eliminiraju ljude koji govore samo engleski,valjda da imaju izgovor,moraju negdje napravit rez između toliko prijava. E,sad,moj drugi jezik je španjolski,a kako je recruiterica iz Miamija(interview je također održan preko skypea),pozvala mi je neku kolegicu Kubanku koja me UBILA pitanjima na španjolskom ali srećom dobro sam to odradila..a drugi kandidati koji su bili sa mnom i naveli npr.njemački-e njih nije imao ko testirati jer nisu tamo imale nikog ko priča njemački pa su dobro prošli,meni je španjolski zapao kad u Miamiju ionako 90% stanovnika priča i španjolski. Pa sad,ako ti se da riskirati i reći da znaš drugi jezik koji misliš da ti neće testirati-go for it. Ako ne-uhvati se Rosette i španjolskog,njemačkog,talijanskog,francuskog il nekog drugog europskog jezika.
Ako prođeš Image interview prije odlaska na cruiser ideš na jednotjedni tečaj u Miami i tamo ćeš naučit sve što trebaš znat,neće te samo bacit u vatru kao NCL.

Koliko znam EP ima ugovor i sa Ocean image ,ali za njih te šalju u Budimpeštu na safety&CPR predavanje koje dođe 250 eura i to ide o tvoj trošak.(tako mi je rekla cura koja je bila sa mnom na Image interviewu i  nije ga prošla,pa bi sad trebala u Budimpeštu probati za OI.)

 Ja sam imala sreće da sam posao dobila i u NCL-u i u Imageu pa sad čekam tko će me prvi zvati,pa nisam imala potrebu da se okušam i za ove treće.

Naravno,morat ćeš napraviti i portfolio sa otprilike 15-20 portreta,znači isključivo portreta (ja sam napravila portfolio sa 20 slika u A4 formatu) koji će ti biti potreban za interviewe ali sve slike će ti prije netko u EP-u pregledati da vide da li su ok za agenciju.


Najbitnija stvar na glavnom interviewu ti je OSMIJEH i POZITIVAN STAV. Bez toga posla nema,makar imao iskustvo,fakultet i pričao više stranih jezika. Prošla sam interview sa 2 agencije pa znam iz prve ruke da ljudi sa fakultetom i više fotografskog iskustva od mene posao nisu dobili a ja jesam. To im je jako bitno,čak bitnije od iskustva. Samo ih kupi svojim karakterom i osmijehom i dobro ćeš proći,jer svaka agencija BIRA koga će uopće pozvati na glavni razgovor ,stvarno ne zovu svakoga već biraju na temelju CV-a,slika i aplikacije tako da ako budeš pozvan na razgovor i ne prođeš ga nažalost si sam napravio nešto krivo tipa bio preozbiljan,namrgođen,zbunjen i slično.Kad su te već pozvali znači da si pola posla već napravio!

Sretno  :uzdravlje:

Offline Nemanja43

  • Registered
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Prijava za fotografa, Koja agencija itd
« Reply #5 on: 07/April/2013 »
Meni engleski ide solidno, nije sad bas perfektan ali super sve razumem i odgovaram na pitanja, malo me vremena zezaju ali uvek se snadjem, sto mi je i sama profesorka potvrdila.
Sada eto od tebe citam da mora da se znaju barem 2 jezika, to me je sada malo poremetilo ali mislim da bih 99% prosao intervju jer sam nasmejan i pozitivan do maximuma i obicno ostavim jako dobar prvi utisak kod svakog.
U cv-u sam napisao neke 2 kompanije u kojima sam radio kao fotograf, naravno malo sam tu dodao i nabudzio da to izgleda profesionalno, ali sada nemam pojma sta mi je ciniti s tim da jedino engleski znam, a nije mi bas sve jedno da slazem da znam jos neki jezik i onda da se nadjem u corsokaku i molim boga da nemam intervju na tom jeziku..
S obzirom da znam 2 jezika Maternji i engleski, da li je mozda bolje da se onda prijavim u neku drugu agenciju koja saradjuje sa nekim drugim kompanijama?

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Prijava za fotografa, Koja agencija itd
« Reply #6 on: 07/April/2013 »
a nije mi bas sve jedno da slazem da znam jos neki jezik i onda da se nadjem u corsokaku i molim boga da nemam intervju na tom jeziku..
S obzirom da znam 2 jezika Maternji i engleski, da li je mozda bolje da se onda prijavim u neku drugu agenciju koja saradjuje sa nekim drugim kompanijama?

ako bas moras, izaberi ruski (ako to priznaju kao drugi strani jezik, a trebali bi). Idi u neku skolu jezika na kurs i skini Roseta paket za ruski. Sanse da ce te neko proveravati na bilo kom intervjuu su minimalne, a naucices i dovoljno da se snadjes na brodu ako ti zatreba da sa nekim pricas malo. Drugar moj je za 2 meseca naucio super, moze komotno proci intervju i voditi neki razgovor...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Silber Mann

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 116
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Princess Cruises
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: Photo-Video Manager
Re: Prijava za fotografa, Koja agencija itd
« Reply #7 on: 08/April/2013 »
da li je mozda bolje da se onda prijavim u neku drugu agenciju koja saradjuje sa nekim drugim kompanijama?

Ne vidim razlog zašto prvo ne bi kontaktirao Safe Cruise, oni saradjuju samo sa Princessom,
i koliko znam pored engleskog, još uvek ne traže drugi strani jezik. Koliko vidim iz
Beograda si, prošetaj se do Yu Biznis centra na novom Bgu, gde se agencija nalazi,
vidi sa agentima da li i kad možeš da apliciraš za posao...


Put a smile upon your face
Being alive is no disgrace
You can make it a better place,
By havin' yourself a good mornin'...