Author Topic: Posao ili volontiranje za medicinskog tehnicara  (Read 3850 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline dejan123

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Pozdrav svim dobronamjernim ljudima,

zanima me da li je moguce, da ja kao diplomirani medicinski tehnicar, radim ili za pocetak volontiram u nekoj drzavi EU ili Australiji ili Kanadi (i sire).

Sto se tice jezika, Engleski mi je veoma solidan, znam pricati, filmove gledam bez problema bez titla, procitao sam par knjiga na engleskom, jedini mi je problem pisanje.
Njemacki ucim, polozio sam nivo A1 i znam osnovne pojmove kominikacije.
Znam da Njemacka trazi radnike ali uslov je B2 i nostrifikacija diplome (jos ne znam sve informacije, posto mi je poznanik i Njemacke rekao da je to "zacarni krug").

Bilo kakva informacija, uputa ili savjet bi mi mnogo znacili.

Srdacan pozdrav svima.

Offline milicar

  • Registered
  • *
  • Posts: 160
    • View Profile
Re: Posao ili volontiranje za medicinskog tehnicara
« Reply #1 on: 26/March/2013 »
Pozdrav kolega! :)...koliko ja znam,vise ne traze na zalost za Nemacku,proslo je pocetkom marta to..plata je 1600e,a oni obezbedjuju stan..to je bilo ponudjeno svima koji radimo u tako nekoj ustanovi..treba isto godine iskustva..a trazili su sa b1 i b2 znanjem nemackog...za ostale zemlje kao sto je USA,Australia...treba koledz i polozeni neki testovi,raspitala sam se u hitnoj pomoci u BGu ima ju te kurseve...

Offline dejan123

  • Registered
  • *
  • Posts: 2
    • View Profile
Re: Posao ili volontiranje za medicinskog tehnicara
« Reply #2 on: 27/March/2013 »
Meni kazu da se jos moze otici u Njemacku, tj. da njima treba bas puno radje snage ovog tipa (hiljade), ali meni je najveci problem jezik B2, a tek sam zavrsio skolu, pa ne znam sta da radim, bojim se da naucim jezik pa ne odem, a vec sam izgubio jednu godinu sto se fakulteta tice... A mislis na koledz (fakultet) ili npr. koledz zdravstvene njege?  :rolleyes:

Offline milicar

  • Registered
  • *
  • Posts: 160
    • View Profile
Re: Posao ili volontiranje za medicinskog tehnicara
« Reply #3 on: 27/March/2013 »
Prvo sto moras imati je iskustvo od 3-5 godina,uglavnom traze od 5...drugo vecinom prolaze ovi iz ustanova kao sto su bolnice,hirurski tehnicari..rok za Nemacku je prosao,ako nadjem link sa Biroa,poslacu ti,cini mi se 5-15 marta tako nesto...Nikoga nece da prime bez iskustva to da znas i do dobrog iskustva...znaci sa ovoim nasom skolom ovde da kazes da i ajde nekako mozemo proci tu po Nemackoj,evntualno Norveskoj,al opet sa polaganjem nekih kurseva...Australia,USA nikako,koledz... univerzitet moras imati..to kod nas nema,ne postoji...Mislim da ovde ima negde link ako nadjem poslacu ti sto sam nasla od decka koji je sad u Chikagu,lepo covek napisao..POzz

Offline milicar

  • Registered
  • *
  • Posts: 160
    • View Profile
Re: Posao ili volontiranje za medicinskog tehnicara
« Reply #4 on: 27/March/2013 »
Evo ga imas ispod link zelena lutrija nesto pa malo ishcitaj...a gledacu da ti nadjem i ovaj za Nemacku...

http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=6660.msg58328#msg58328