Author Topic: Nije brod za svakoga  (Read 5872 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Nije brod za svakoga
« on: 31/March/2013 »
sa FB grupe Posao na Brodu:

...ovako... posto svaki par dana dobijam u ibox pitanja o poslu na brodu kako funkcionira i dal mogu nekog "ubaciti" ...

PRVO: To nije Balkan biznis.
Nema podkupljivanja i ubacivanja ljudi na pozicije preko "veze" , na brodu ste samo broj i ako necete raditi, ima onih koji oce...

DRUGO: Na brodu ima zabave ali ima i pravila koja nisu tu da se krse nego da se slijede.
Kad udjete u rutinu slijepog pracenja pravila nije tesko, svi znaju sta se nesmije i sta se smije.

TRECE: Kad se radi onda se Radi.
Imate sefove koji vjerojatno manje znaju od vas ali njih stvarno to ne zanima.
Ako ti nadredjeni kaze da je nebo zeleno, klimas glavom i kazes da danas je bas maslinasto! :)

CETVRTO: Ima na desetke kompanija i svaka kompanija ima desetke brodova, ZARADA ovisi o poziciji, kompaniji, brodu i o vrsti gostiju.
(Primjer: Prosli ugovor sam zaradjivala trecinu od onog sta zaradjuem sada - ista kompanija, ista pozicija, drugi gosti i drugi brod)

PETO: ENGLESKI je sluzbeni jezik na brodu i na intervju, ako ga znate ko nasa Ingrid iz Sabora ostanite doma.
Ne moras ga znat ko materinji ali moras se znat sporazumiti bez da koristis ruke i noge i da razumijes kad ti se objasnjava bilo sta u vezi posla.
(ako mozes gledati film na engleskom bez titlova onda si ok :) )

SESTO: Nije sve džabe.
Uniformu placas, alkoholnu cugu i gaziranu cugu, sokove i sl. placas, vodu za pit, slatkise i deterdjente placas, internet kosta ko suho zlato, telefon malo manje... krevet, tus i hranu u menzi ne kosta nista :) ..

SEDMO: Privatnost zaboravi.
Živis u kabini sa xy osobom koja je druge rase, vjere, zemlje, planeta?!, navika i moras nac zajednicki jezik da prezivite i funkcionirate zajedno gotovo 24h kao sta je vrijeme tusiranja prije/poslije posla, dovodjenje cure/decka/avanture u kabinu/krevet.
................Nije brod za svakoga, vidjela sam ljude koji su dolazili puni volje i jednostavno nisu izdrzali pressing posla i svega sta ide uz to.
Neki nisu izdrzali ni mjesec dana a neki rade po 10ak godina......
Ja sam se nasla u tom poslu i ne smeta mi gotovo nista, ima dobrih i losih dana.
Vise imam dobrih, lose ni ne pamtim, na pocetku je tesko ali nema tih para koje bi mi nadoknadile ovo iskustvo koje sam stekla, ljude koje sam upoznala i mjesta koja sam vidjela... ♥

https://www.facebook.com/groups/176791419163/
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Nije brod za svakoga
« Reply #1 on: 31/March/2013 »
odlicno napisano  :clapping:
Once a sailor, always a sailor.

Offline NoraNora

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 269
  • Sailing through life!
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Starboard - Celebrity Cruises
  • Recruitment Agency: RIV
  • Job Title: Sales associate
Re: Nije brod za svakoga
« Reply #2 on: 01/April/2013 »
Kratko i jasno, žena sve lijepo objasnila! Mislim da bi to trebao biti PRVI post koji svaki novi član na forumu treba pročitati  ::yes::

Offline hastalavistaa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 208
    • View Profile
Re: Nije brod za svakoga
« Reply #3 on: 25/January/2014 »
Ja sam generalno tolerantna ali neke stvari su me ostavile onako malo zbunjenom
Kad ste u drustvu 3 ljudi iz Azije koji vam tvrde da su videli duhove.
Onda ja onako skoro nereligiozna a da ne pisem kako ne verujem u utvare i duhove uopste ne bih da ih uvredim.
I sve vreme mislim oni  :rofl:nisu ozbiljni

A sto se tice obrazovanja ljudi na brodu.....khm
Uhvatim sebe kako pokusavam da objasnim nekim personama kako razlika izmedju francuskog u Kanadi i. Francuskoj nije ista kao razlika izmedju spanskog i italijanskog .
Ne znaju ljudi sta je jezik a sta dijalekat.
Ili kako su Bahami nezavisna drzava i kako vise nisu kolonija.
I onda shvatim da neki ljudi ne znaju sta je wikipedia
I fora je sto tako neki teraju svoje
Ja u soku na nivo gluposti........
A onda se setim da ni u Srbiju nisu vise obavesteni.......i ohladim se.....

Offline hastalavistaa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 208
    • View Profile
Re: Nije brod za svakoga
« Reply #4 on: 16/February/2014 »
Ima nesto zanimljivo sto je nekako u zivotu na kopnu drugacije. Kad je muskarac k****n prema zeni nekako na kopnu mogu da se izbegnu da ne idu na ista mesta.
Ovde gledam sta rade neki momci I prosto su poceli da mi gade muski rod, mada ni zenski nije spasen. :pop:
Nekako svi moramo svakog da vidimo svaki dan. Jedemo na istom mestu , izlazimo na isto mesto.
I onda vidite jedan dan devojka drzi jednog momka za ruku ,
drugi dan drugog.
Previse bluda na jednom mestu. I nekako nikog nije blam. Valjda bi cinjenica da ces neko sutra opet videti treba da izazove bal malo srama za k****nsko ponasanje.Ili lik ima zenu I decu na kopnu a ovde ima momka I voli da se presvlaci u zensko. Cujem neko ga jednom zatekao na kopnu I zamalo pred zenom da ga oslovi u zenskom rodu jer je to voleo na brodu.
Ili obrnuto zena ima muza kod kuce a na brodu devojku.
Svasta nesto.
Gledam covek na fejsu slike sa zenom bebom, hepi femili a ovamo spopada moju koleginicu, zove je u kabinu.....muka me uhvati kad vidim a zena leeeepa
I kako takvoj spodobi zdravo da kazem?

Nekako kao da se neki ljudi na brodu ponasaju onako kako ne smeju u svojoj sredini.

Offline cobivr

  • Registered
  • *
  • Posts: 158
    • View Profile
Re: Nije brod za svakoga
« Reply #5 on: 16/February/2014 »
Gledam covek na fejsu slike sa zenom bebom, hepi femili a ovamo spopada moju koleginicu, zove je u kabinu.....muka me uhvati kad vidim a zena leeeepa

Pa ima toga i na kopnu samo sto nije toliko upecatljivo kao na brodu,malo veca sredina.

Nekako kao da se neki ljudi na brodu ponasaju onako kako ne smeju u svojoj sredini.

Upravo tako.  ::yes::
"Ako hoćeš da budeš mudar, nauči pametno da pitaš, pažljivo da slušaš, mirno da odgovaraš i da prestaneš kad nemaš više šta da kažeš."

Online Princ na belom brodu

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1714
    • View Profile
  • Country: Srbija
  • Company: Carnival Cruise Line
  • Recruitment Agency: Samostalno
  • Job Title: Bivši IT oficir
Re: Nije brod za svakoga
« Reply #6 on: 16/February/2014 »
Baš zbog te male, ograničene sredine, neke stvari su očiglednije.
Na brodu svako pokaže svoje pravo lice.
Nisu svi k****ni, ali k****ni su k****ni i "ovde" i "tamo" i svugde. ;D

I dodatni motiv za k****nsko ponašanje je da ljudi u glavi imaju trip da su daleko od "stvarnog sveta", "stvarnog života" i da je sve što se desi na brodu samo privremeno i prolazno, kao i te osobe koje pozivaju u kabinu.

Offline hastalavistaa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 208
    • View Profile
Re: Nije brod za svakoga
« Reply #7 on: 16/February/2014 »
Nisu svi ali manje vise svaki normalan momak ima devojku
ostali su ili gej ili "fakeri" kako ih zove moja koleginica :rofl:



Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Nije brod za svakoga
« Reply #8 on: 16/February/2014 »
Znači vi ne bi primali mormone, transvestite i swingere na kruzere?
To je diskriminirajuće razmišljanje.  no;;;
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)