Author Topic: Lekarski pregled u Medicini rada Novi Beograd  (Read 37098 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Evo da osvezimo malo ovaj deo foruma.

Obavio sam juce lekarski pregled u Medicini rada na Novom Beogradu za kompaniju Princess, pozicija JAP.
Cena samog pregleda je 8.240 dinara ili nesto oko 80 eura (euro gore dole). Bitno je napomenuti da jedino za Princess kompaniju sve preglede obavljate u Medicini rada dok za ostale kompanije salju na dodatne preglede (krv) u privatnu kliniku koja se nalazi u neposrednoj blizini (4 stanice dalje od one na kojoj vi izlazite ali svakako vam na salteru detaljno objasne pre nego vas posalju tamo) i samim tim se placa dodatno (mislim da je oko 20e u pitanju).

Medicina rada se nalazi u Omladinskih brigada 104 (u neposrednoj blizini trznih centara Rodic i Idea). Smernica moze biti i Delta city shoping centar (autobus 95 i tramvaji 7,9 staju preko puta njega) vi izlazite na prvoj sledecoj stanici odmah posle Delta city-a. Cim izadjete iz prevoza primeticete sarenu ogradu (to je decije obdaniste). Pratite ogradu u krug i doci cete do Medicine rada. Dakle od same stanice je zgrada daleko oko 100 metara. Treba doci sto ranije, moja preporuka je pre 7 ujutru. Treba vam licna karta i gotovina u dinarima. Nakon placanja dobijate papire na kojima stoje zaokruzeni brojevi ordinacija gde treba da obavite preglede. Prva na listi je laboratorija. Dajete krv i dobijate bocicu za urin. Oni koji ce raditi poslove sa hranom i picem ce dati i stolicu (mozete je doneti sa sobom, bitno je da bude prva jutarnja). Nakon laboratorije pratite brojeve i u principu se setkate po zdgradi. Nema velikih guzvi i kompletan pregled se zavrsava za maksimalno 3 sata.

Pokusacu da navedem sve preglede:
1. Laboratorija (krv, urin i stolica) - testirace vas na nekoliko supstanci kada su narkotici u pitanju (canabis, kokain, heroin, metamfetamin, opium, morfein); hepatis B i C, HIV.
2. EKG
3. Neuropsihijatar
4. ORL (uho, grlo nos)
5. Radiografija pluca i srca
6. Kapacitet pluca
7. Oftamolog
8. Psiholog

Mislim da su to svi pregledi, ukoliko se setim necega jos, editovacu post.
Kada zavrsite sve ove preglede imate u proseku 2 do 3 sata pauze dok se ti rezultati ne obrade. Po dobijanju istih odlazite kod specijaliste medicine rada koji na osnovu svih vasih rezultata daje konacno misljenje da li mozete da radite na brodu ili ne, tj da li ste FIT ili ste NOT FIT. Spec. med. rada takodje popunjava "physical examination report" ili ti sertifikat za pomorce koji se nosi na brod. Takodje uz taj papir dobijate i "self declaration" upitnik koji sami popunjavate i to je neki opsti upitnik gde vas pitaju da li ste bolovali od tezih bolesti, imali vrtoglavice i padali u nesvest, operacije, nedavna putovanja u inostranstvo...generalno, nista strasno ni komplikovano. Dodacu samo da sa sobom na brod se nose svi ti rezultati sa CD-om na kom se nalaze snimci pluca i srca.
I u principu to je to. Za one koji se plase uzimanja krvi ili kojima moze biti muka posle davanja krvi, savetujem da ponesu sa sobom neku cokoladicu (moj predlog euroblok :D ) kako ne bi dosli u situaciju da vas skupljaju sa poda :D
Obratite paznju na kraju svega da su pecati dobro vidljivi na sertifikatu za pomorce.
Evo, mozda je malo opsirnije ali bar znate sta vas ceka. Sve ovo ne moze da skodi, a cim nesto ne skodi znaci da koristi :D
Za sva dodatna pitanja...just shoot :D
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline BuzzKillington

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
  • "always working an angle"
    • View Profile
Re: Lekarski pregled u Medicini rada Novi Beograd
« Reply #1 on: 02/April/2013 »
Nesto mi je to malo para, ako se ne varam tebe je izaslo oko 100e a za Carnival mislim da su nam rekli da je 16 800 din (150e)

Moguce da je u pitanju tih nekih par stavki koje predstavnici Carnivala traze a recimo Princez ne trazi.

Meni svakako ne bi smetalo da platim 100e  :party:
Brodovi u prašnjavoj luci,crnoj od znoja robova,spustili su jedra...

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Lekarski pregled u Medicini rada Novi Beograd
« Reply #2 on: 02/April/2013 »
Je li to ENG1 za Princess?
Once a sailor, always a sailor.

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Re: Lekarski pregled u Medicini rada Novi Beograd
« Reply #3 on: 02/April/2013 »
Nesto mi je to malo para, ako se ne varam tebe je izaslo oko 100e a za Carnival mislim da su nam rekli da je 16 800 din (150e)

Moguce da je u pitanju tih nekih par stavki koje predstavnici Carnivala traze a recimo Princez ne trazi.

Meni svakako ne bi smetalo da platim 100e  :party:

Ovo je cifra koju sam ja platio i mogu da je dokumentujem sa slikom fiskalnog racuna :D Sto se tice drugih kompanija znam da je skuplje (naveo sam oko 20 eura jer sam cuo da je jedan decko rekao da radi pregled za Carnival kompaniju i zena na salteru mu je trazila 10 i nesto hiljada dinara) tako da sam na osnovu toga napisao da je skuplje. Ako vam je receno 16 i nesto hiljada, onda sigurno se placa jos neki dodatni kes u toj privatnoj ordinaciji. Ne mogu da tvrdim koliko se placa tamo jer ja licno nisam bio. Ovo je informacija iz prve ruke kada je Princess u pitanju mada svakako i oni koji ce raditi za druge kompanije pregled, mogu da ocekuju da ce platiti skuplje, nazalost. A sto se tice tih par stavki vise, iskreno, ne znam sta to moze biti. Pada mi na pamet ginekoloski pregled ali vidim na forumu da su neke devojke radile isti kod svojih doktora pa su donosile nalaze...Ovo je prakticno kompletan pregled, ako se izuzme ginekolog.
Ako je neko radio preglede za obe kompanije onda bi njegova informacija otklonila nedoumice.
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Re: Lekarski pregled u Medicini rada Novi Beograd
« Reply #4 on: 02/April/2013 »
Je li to ENG1 za Princess?

Rado bih odgovorio na to pitanje ali ne vidim oznaku na ovoj potvrdi a ni u mejlu iz agencije nije napisano tako nesto...
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline Mujka

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 119
    • View Profile
Re: Lekarski pregled u Medicini rada Novi Beograd
« Reply #5 on: 13/July/2013 »
Poštovanje.
Trebam uskoro da obavim pregled za Princess (bfst),pa me zanima je li ista procedura za državljane izvana.
U Sarajevu i Banja Luci je oko 330 KM,a kako vidim u Beogradu je oko manje od 200 KM...tako da se isplati doći.
Da fak I am doinn" on this place ?

Offline Mezzomarinero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 373
  • Smile is the best drug
    • View Profile
Re: Lekarski pregled u Medicini rada Novi Beograd
« Reply #6 on: 14/July/2013 »
Ako radis u Beogradu preporuka je doci pre 7,jer velika je guzva. Tamo se rade pregledi za profesionalne vozace,vozace i sve ostale a ima broj ordinacaja koje treba se proc je poduzi i naravno da je pauza ukljucena u celu pricu. Posto se pregled placa mislim da nije bitno odakle si ( ja sam dobio cd sa rezultatima). Preporuka je da se tamo dodje u pola sedam prepodne. Ako zoves telefonom naglasi za koju kompaniju radis pregled.  :uzdravlje:
A more se ljuljaljo,ljuljalo ......

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Re: Lekarski pregled u Medicini rada Novi Beograd
« Reply #7 on: 15/July/2013 »
Poštovanje.
Trebam uskoro da obavim pregled za Princess (bfst),pa me zanima je li ista procedura za državljane izvana.
U Sarajevu i Banja Luci je oko 330 KM,a kako vidim u Beogradu je oko manje od 200 KM...tako da se isplati doći.


Ako ti agencija preko koje si aplicirao za posao kaze da mozes da obavis lekarski u Beogradu u ovoj ustanovi onda slobodno odradi ovde. Ali prvo proveri sa njima da se ne ispostavi da si bez potrebe bacio novac jer ti njihove papire ne priznaju i sl.

Ako radis u Beogradu preporuka je doci pre 7,jer velika je guzva. Tamo se rade pregledi za profesionalne vozace,vozace i sve ostale a ima broj ordinacaja koje treba se proc je poduzi i naravno da je pauza ukljucena u celu pricu. Posto se pregled placa mislim da nije bitno odakle si ( ja sam dobio cd sa rezultatima). Preporuka je da se tamo dodje u pola sedam prepodne. Ako zoves telefonom naglasi za koju kompaniju radis pregled.  :uzdravlje:

Koliko se secam na tom disku se nalaze snimci pluca.
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline Rambo

  • Registered
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
Re: Lekarski pregled u Medicini rada Novi Beograd
« Reply #8 on: 05/August/2013 »
negde sam procitao da za lekarski treba da se ponese zdravstveni karton i potvrde  o vakcinacijama (zuti karton)? S obzirom da se sad kod lekara zakazuje pregled bolje bi bilo da znamo unapred sta nam sve treba...

Offline Brane86

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 67
    • View Profile
Re: Lekarski pregled u Medicini rada Novi Beograd
« Reply #9 on: 05/August/2013 »
Ja sam prosle sedmice radio ljekarski u Medicini rada Beograd.Samo sam poneo 8240dinara i licnu kartu nista drugo mi nije trebalo.

Offline filip_035

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 107
    • View Profile
Re: Lekarski pregled u Medicini rada Novi Beograd
« Reply #10 on: 05/August/2013 »
negde sam procitao da za lekarski treba da se ponese zdravstveni karton i potvrde  o vakcinacijama (zuti karton)? S obzirom da se sad kod lekara zakazuje pregled bolje bi bilo da znamo unapred sta nam sve treba...
Za lekarski u Medicini rada ti nije potreban karton, cak ni zdravstvena knjizica. Medjutim, potvrda o vakcinaciji ti je potrebna kako bi imali u uvid da li si primio MMR, ta vakcina je neophodna za brod.

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Re: Lekarski pregled u Medicini rada Novi Beograd
« Reply #11 on: 05/August/2013 »
Za lekarski u Medicini rada ti nije potreban karton, cak ni zdravstvena knjizica. Medjutim, potvrda o vakcinaciji ti je potrebna kako bi imali u uvid da li si primio MMR, ta vakcina je neophodna za brod.

Nije mi to trazeno kada sam ja radio lekarski pregled. Samo novac i licna karta.
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline mlw

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 206
  • I am what I am.
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: CMV, Ex MSC, Ex Princess
  • Recruitment Agency: Internet, Safe Cruise
  • Job Title: Shop Seller
Re: Lekarski pregled u Medicini rada Novi Beograd
« Reply #12 on: 05/August/2013 »
Za Princess nikakve potvrde o vakcinacijama ne traze.

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Re: Lekarski pregled u Medicini rada Novi Beograd
« Reply #13 on: 05/August/2013 »
Za Princess nikakve potvrde o vakcinacijama ne traze.

True...
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline The D

  • Registered
  • *
  • Posts: 40
    • View Profile
Re: Lekarski pregled u Medicini rada Novi Beograd
« Reply #14 on: 05/August/2013 »
nisam radio ljekarski u BG mada mi je BG najblizi i koliko sam cuo najjeftiniji,radio sam u ZG i SA i moram reci da nema guzve nista se ne ceka i sve je gotovo za 1h, plus ceka se nekih 3 sata za rezultate analize krvi. Razmisljao sam o Medicini Rada u BG i prijatelji koji su tamo radili su cekali dva dana na rezultate sto mi ne odgovara. Cijena u ZG je 150 eura a u SA 165 eura, u bg je navodno 110 eura ....pricam o ljekarskom za CCL.
“Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw
off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover.”
― H. Jackson Brown Jr.