Author Topic: Lekarski pregled i vizu odradite odmah po obavestenju agencije!  (Read 9816 times)

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Mozda naslov nije adekvatan ali evo iz licnog iskustva mogu samo da kazem:
Čim vas agencija obavesti da ste dobili posao, ne gubite vreme i sto pre odradite lekarski pregled i aplicirajte za vizu.

Pisao sam vec moje putesestvije od finalnog intervjua do dobijanja rezultata (cekao sam skoro 5 meseci).
A onda nakon dobijanja obavestenja da sam primljen, nisu prosla ni 3 cela dana i vec sam dobio poziv za ukrcaj.
Trebao sam da budem 9. aprila u Hong Kongu ali ja nisam odradio lekarski ni aplicirao za vizu tako da sam taj termin propustio prakticno zbog toga.
Sada mi je krivo sto to nisam odmah odradio vec cekao da prodje 5 dana od dobijanja tog famoznog mail-a ali sta je tu je. Ko zna za sta je to dobro...

Na kraju, ponavljam, cim vas obaveste da ste dobili posao ISTI DAN, ako ste u mogucnosti, uplatite novac za vizu i odmah sutradan idite da radite lekarski pregled.
Ko zna, mozda bas za par dana budete u situaciji da pakujete kofer i krenete put broda :D
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline JohnGalt

  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
Kad su te obavestili, jesu ti rekli na koji ces kruz da radis, da li ce to biti u Evropi, Americi ili nesto trece? Ili je u bilo kom slucaju potrebna americka viza?

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Kad su te obavestili, jesu ti rekli na koji ces kruz da radis, da li ce to biti u Evropi, Americi ili nesto trece? Ili je u bilo kom slucaju potrebna americka viza?

Nisu mi rekli koji kruz je u pitanju, sam sam kasnije pogledao raspored za taj brod. Koliko sam ja do sad video na forumu, ta c1/d viza je nesto kao brijac na brodu (za muskarce) znaci must have. Kad sam dobio poziv od agencije pitali su me samo da li sam prikupio sve papire (lekarski i tu c1/d vizu) ili sam bar u procesu prikupljanja (popunio online aplikaciju za vizu i cekam termin za razgovor). Nista vise i nista manje :D
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline peco990

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Evo, recimo moj slucaj je da ja prvo moram napravit lekarski pa da onda agencija posalje taj lekarski kompaniji,, pa da onda kompanija posalje LoE,, a vizu nemogu ganjat bez LoE...nadam se da nisam u zabludi :nono:
Svi roditelji gledaju na sat kad ce im doci djeca doma, jedino moji gledaju na kalendar ;)

Offline JohnGalt

  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
Meni su samo rekli pre jedno 2 nedelje da sam dobio posao, ali ne na koji brod, datum ukrcavanja, kakav medical da jurim, koju vizu...

Offline Jov@n@

  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Nama su isto rekli da moramo lekarski prvo da odradimo, pa kad dobijemo LoE da apliciramo za vizu..sto je i logicno.. Koliko znam moras imati neku garanciju a to ti je LoE :)


Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Da otklonim nedoumice. Kada je viza u pitanju naravno da vam treba garantno pismo ili ti LOE. Ali vam to pismo treba za sam razgovor u ambasadi, tj treba da ga date na uvid. Naravno, bez garantnog pisma mozete popuniti obe online aplikacije. Morate voditi racuna kada birate datum za razgovor u ambasadi kako bi na vreme imali kod sebe garantno pismo ili LOE.

Kada popunite prvu aplikaciju dobijate "confirmation page" na kom je napisan "aplication number" uz pomoc kojeg popunjavate drugu aplikaciju. U toj drugoj aplikaciji unosite PIN ili "MRV fee" koji je napisan na uplatnici. Inace, "confirmation page" se mora odstampati (moze i u crno beloj varijanti) jer ga nosite sa sobom u ambasadu. Ja licno preporucujem da bude u boji jer ne "kosta zlata" i lepse izgleda jer na njemu je i vasa slika. :D

Dalje, mora da prodje 24h od uplate u banci Intesa kako bi proceduru druge aplikacije mogli da obavite do kraja.
Popunjavanjem prve aplikacije vam se odredjuje okviran termin za zakazivanje razgovora (u mom slucaju je bilo 4 dana jer me je kacio vikend) ali sa drugom procedurom, tj potvrde uplate, vi birate datum i vreme razgovora. Kada to odradite dobijate email sa potvrdom.

Na kraju da rezimiram i da uprostim :D Dokumenta koja morate imati licno sa sobom u ambasadi su:
1. LOE (garantno pismo koje morate uzeti PRE odlaska u ambasadu)
2. Pasos
3. Jedna fotografija formata 50x50 mm
4. Dokaz o uplati u banci Intesa (kopija uplatnice koju svakako dobijate u banci)
5. Confirmation page (ili u boji ili crno belo odstampan).

Siguran sam da svaki kandidat dobija email od agencije sa svim detaljnim uputstvima vezanim za medical i za vizu tako da ne brinite nista. Ovo je samo informacija ukoliko zelite da se pripremite na vreme iz raznoraznih razloga. U krajnjem slucaju, da ne prodjete kao ja tj da ne propustite termin za ukrcaj :D Ipak, na greskama se uci :D
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline LilyD

  • Registered
  • *
  • Posts: 251
    • View Profile
Jesu ti dali drugi datum? A i to je bas bezobrazno od njih... ne, politika kompanije nije da imas unapred uradjen medical i visa application osim ako su ti oni tako specificno unapred trazili! Znam da je Carnival sada poceo unapred da trazi medical za pozicije koje su za brz ukrcaj i gde treba dosta osoblja. Ali, inace se to ne praktikuje. Kad bi tako bilo, oni sto cekaju i do godinu dana na ukrcaj su se debelo zeznuli sto su sve unapred uradili.
Though she be but little, she is fierce!

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Jesu ti dali drugi datum? A i to je bas bezobrazno od njih... ne, politika kompanije nije da imas unapred uradjen medical i visa application osim ako su ti oni tako specificno unapred trazili! Znam da je Carnival sada poceo unapred da trazi medical za pozicije koje su za brz ukrcaj i gde treba dosta osoblja. Ali, inace se to ne praktikuje. Kad bi tako bilo, oni sto cekaju i do godinu dana na ukrcaj su se debelo zeznuli sto su sve unapred uradili.

Nezvanicno, agencija mi je rekla da ocekuju tokom ovog meseca ili u maju nove termine. Mada smatraju da su vece verovatnoce da bude u maju nesto. Inace, na mojoj poziciji nema mnogo ljudi i samim tim se duze ceka na odlazak...Sta je tu je. Propustio sam za dva dana Hong Kong a bas sam zeleo da ga vidim, nisam odavno bio tamo :D Inace, sama agencija mi je sugerisala da odmah po prijemu mail-a pocnem sa vadjenjem dokumenata sto licno ne smatram nekim losim savetom. Nikad ne znas kada ce se ukazati slobodno mesto. Jbga, takav je sistem posla. Ja nisam iz opravdanih razloga mogao odmah i sta da se radi. Strpicu se jos mesec, dva...samo da ne bude kao cekanje na rezultate finalnog :D
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline Markoni88

  • Registered
  • *
  • Posts: 22
    • View Profile
a sta je bilo sa rezultatima finalnog ? i kazi mi ja sam bio sad 4 og u ponedeljak kao rezultati...i jel moze da se desi da me celu godinu ne pozovu i da moram sve opet ?
hvala

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
a sta je bilo sa rezultatima finalnog ? i kazi mi ja sam bio sad 4 og u ponedeljak kao rezultati...i jel moze da se desi da me celu godinu ne pozovu i da moram sve opet ?
hvala


Dobio pozitivne rezultate finalnog posle 4 ipo meseca. Nedugo zatim dobio LoE i datum za ukrcaj ali sam vec napisao da nisam odradio vizu i lekarski i zbog toga sam morao da propustim 9. april kada sam trebao da budem u Hong Kongu.
Sto se tice samog cekanja na ukrcaj na forumu mozes procitati razlicita iskustva. Neka od njih govore da su ljudi cekali ili jos uvek cekaju iako je prosla cela godina. A to "moram sve opet" pretpostavljam da mislis na intervju i sl. ?
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline mali vivi

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 85
    • View Profile
Mene zanima sljedeće i molin da mi neko da svoje mišljenje jer lagano dobivan čir na želudcu. Prije nekoliko dana sam obaviještena da sam dobila posao i agencija mi je navela sve šta moran obavit prije ukrcaja. Tu stoji da moran odslušat D1 tečaj, obavit medical, položit First Aid/CPR i izvadit otiske prstiju kako bi dobila LOE. Naime, ja san na razgovoru rekla da san slobodna za odlazak tek u 8. misecu, zato mi nije jasno zašto bi 4 miseca prije tribala počet rješavat papire. Skeptična san da ne bi potrošila masu para, a da kompanija ne otkaže ili mi istekne medical ako ga sad napravin.  :hehe:

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Углавном сви имају неки процес чеканја на укрцај који траје неких 4+ месеци. За то време агенције имају све твоје папире спремне и могу да калкулишу да си ти "сигуран" кандидат. То раде чисто да не испадне да не можеш средити визу или нешто када буде време за укрцај.

Лекарски ти важи 2 године, виза минимум годину дана или 3 год (нју ради последнју), а течај Д1 важи 5 година...тако да немаш бриге за истицанје...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Углавном сви имају неки процес чеканја на укрцај који траје неких 4+ месеци. За то време агенције имају све твоје папире спремне и могу да калкулишу да си ти "сигуран" кандидат. То раде чисто да не испадне да не можеш средити визу или нешто када буде време за укрцај.

Лекарски ти важи 2 године, виза минимум годину дана или 3 год (нју ради последнју), а течај Д1 важи 5 година...тако да немаш бриге за истицанје...

nije bilo namerno, ostalo mi podeseno tako jer sam neki seminarski kuckao...

Uglavnom, ne moras da brines da ce da ti istekne posto to sve traje dosta duze od 4 meseca. Oni verovatno hoce da ti sredis dokumenta sva pa da te ubace u sistem...svakako se ceka oko 4+ meseca ukrcaj nekada...
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline Rocco_Barocco

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 602
    • View Profile

Pisao sam vec moje putesestvije od finalnog intervjua do dobijanja rezultata (cekao sam skoro 5 meseci).
A onda nakon dobijanja obavestenja da sam primljen, nisu prosla ni 3 cela dana i vec sam dobio poziv za ukrcaj.
Trebao sam da budem 9. aprila u Hong Kongu ali ja nisam odradio lekarski ni aplicirao za vizu tako da sam taj termin propustio prakticno zbog toga.
Sada mi je krivo sto to nisam odmah odradio vec cekao da prodje 5 dana od dobijanja tog famoznog mail-a ali sta je tu je. Ko zna za sta je to dobro...

Na kraju, ponavljam, cim vas obaveste da ste dobili posao ISTI DAN, ako ste u mogucnosti, uplatite novac za vizu i odmah sutradan idite da radite lekarski pregled.
Ko zna, mozda bas za par dana budete u situaciji da pakujete kofer i krenete put broda :D

Nisam siguran jesam li dobro razumio, čekao si 5 mjeseci da ti uopće jave jesi li prošao interview ili ne a ne samo datum ukrcaja?