Author Topic: Basic Safety Training izdan na Carnivalu kao D2?  (Read 3162 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline DamnIt

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
Zna li netko ako mi se priznaje svjedodžba Basic Safety Training-a izdana na Carnivalu ovdje kao D2.
Počinjem raditi na Jadroliniji, i trebam imati položen taj tečaj. U lučkoj kapetaniji su mi rekli da oni to ne znaju i da zovem Ministarstvo pomorstva, ali oni se naravno ne javljaju na telefon i nisu mi odgovorili na mail.
Pa ako netko zna, bila bi zahvalna!

Offline peco990

  • Registered
  • *
  • Posts: 26
    • View Profile
Re: Basic Safety Training
« Reply #1 on: 02/April/2013 »
Kad sam ja isao polagat D1, kapetan je rekao da nikakvi treninzi i certifikati polozeni na brodu NE vrijede kod nas.
To je priznato samo unutar kompanije.  :nono:
Svi roditelji gledaju na sat kad ce im doci djeca doma, jedino moji gledaju na kalendar ;)

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Basic Safety Training izdan na Carnivalu kao D2?
« Reply #2 on: 02/April/2013 »
Naravno da ne vredi, taj d2 na Carnivalu mozes okacit macku o rep, odnosno priznaju ga samo Bahami, ak ti brod plovi pod bahamskom zastavom vredi ti. 10/tak dana po par sati teorije. Odi polagat D2 u RH pa ces vidit kolko ce ti trebat i sta ces sve radit. Pa ja sam vise naucio kad sam u ZG bio u nautickom centru od 9 do 17h nego tih 10/tak dana na CCL po par sati svaki dan.

Offline DamnIt

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
Re: Basic Safety Training izdan na Carnivalu kao D2?
« Reply #3 on: 02/April/2013 »
Ok, hvala!

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Basic Safety Training izdan na Carnivalu kao D2?
« Reply #4 on: 02/April/2013 »
D1 i D2 moraju biti STCW odobreni sertifikati. Kvalitet i kolicina obuke zavisi od centra i drzave gde radis. Taj kompanijin ti verovatno nece priznati osim ako nije verifiovan. Najbolje je da radis u HR ili nekoj zemlji EU. Ako je radjen u zemljama EU onda ti ga mora priznati Kapetanija u HR.
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline DamnIt

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
Re: Basic Safety Training izdan na Carnivalu kao D2?
« Reply #5 on: 03/April/2013 »
Izdan je po STCW konvenciji, po istim člancima kao što se radi u Hrvatskoj. Čekam odgovor od Ministarstva.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Basic Safety Training izdan na Carnivalu kao D2?
« Reply #6 on: 03/April/2013 »
Izdan je po STCW konvenciji, po istim člancima kao što se radi u Hrvatskoj. Čekam odgovor od Ministarstva.

Tko na Carnivalu polaže D2, pretpostavljam ne svi...?
Once a sailor, always a sailor.

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Basic Safety Training izdan na Carnivalu kao D2?
« Reply #7 on: 03/April/2013 »
Izdan je po STCW konvenciji, po istim člancima kao što se radi u Hrvatskoj. Čekam odgovor od Ministarstva.

Glupavo bi onda bilo da ti ne priznaju. Nema razloga osim ako birokratija ne smisli nesto...

Odi polagat D2 u RH pa ces vidit kolko ce ti trebat i sta ces sve radit. Pa ja sam vise naucio kad sam u ZG bio u nautickom centru od 9 do 17h nego tih 10/tak dana na CCL po par sati svaki dan.

To samo zavisi od toga gde radis obuku, al ne znaci da sertifikati nisu validni. U Budimpesti se radi milion puta manje nego u HR ili bilo gde drugo, pa je sertifikat ispravan i jos lakse prolazi zato sto je iz EU (primera radi, ja u SRB ne mogu da verifikujem hrvatski D1 i D2 ali mogu madjarski).
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline DamnIt

  • Registered
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
Re: Basic Safety Training izdan na Carnivalu kao D2?
« Reply #8 on: 03/April/2013 »
Tko na Carnivalu polaže D2, pretpostavljam ne svi...?

Svi. Kod njih se to ne zove D2 već Basic Safety Training.

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Basic Safety Training izdan na Carnivalu kao D2?
« Reply #9 on: 04/April/2013 »
Svi. Kod njih se to ne zove D2 već Basic Safety Training.

D2 je kod za Basic Safety Training... to je isti djavo. Bitno je da imas sledece kurseve:

Basic Safety Training - D2
STCW course that consist of the following:
Personal Survival Techniques, Fire Prevention and Fire Fighting, Elementary First Aid and Personal Safety and Social Responsibility
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced