Author Topic: Facilities Dispatcher, Vision of the Seas  (Read 3498 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline JohnGalt

  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
I nakon dugog cekanja (u zavisnosti kako se uzme, izmedju 2 i 8 meseci), preko 60 sati na forumu (po statistici) i par mozda glupih pitanja, moja prica pocinje:)

Facilities Dispatcher, agencija Kouzon Skoplje, polazak 4og Maja iz Kopenhagena na Vision of the Seas. Prvih par meseci po severnom polu  :neee: ali nakon toga karibi i tamo te egzotike. Pitam se samo koje ce mi sve vize trebati.

Za sad toliko, unapred zahvalan za svaki savet, dostupan za sva pitanja i zauvek duzan svima na Forumu! :uzdravlje:

Srecno drugarice i drugovi

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Facilities Dispatcher, Vision of the Seas
« Reply #1 on: 04/April/2013 »
čestitam  :uzdravlje: imaš li opis svoje pozicije, baš me zanima što je to???
Once a sailor, always a sailor.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Facilities Dispatcher, Vision of the Seas
« Reply #2 on: 04/April/2013 »
 :clapping:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline JohnGalt

  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
Re: Facilities Dispatcher, Vision of the Seas
« Reply #3 on: 04/April/2013 »
čestitam  :uzdravlje: imaš li opis svoje pozicije, baš me zanima što je to???

The Dispatcher is responsible for prioritizing and coordinating all guest calls and deficiencies reported.
Creates corresponding work orders and communicates with technical teams in the most efficient manner.
The Dispatcher also ensures that standards of performance, requirements and guest needs are met in the course of daily operations by following up on completion, providing
updates to guest and other Divisions or groups. Assist the Facilities Team with their daily administrative duties.

Ili po mom razumevanju, telefonska sekretarica:)

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Facilities Dispatcher, Vision of the Seas
« Reply #4 on: 04/April/2013 »
The Dispatcher is responsible for prioritizing and coordinating all guest calls and deficiencies reported.
Creates corresponding work orders and communicates with technical teams in the most efficient manner.
The Dispatcher also ensures that standards of performance, requirements and guest needs are met in the course of daily operations by following up on completion, providing
updates to guest and other Divisions or groups. Assist the Facilities Team with their daily administrative duties.

Ili po mom razumevanju, telefonska sekretarica:)

bas te briga, bit ce ti super... drzim fige, sretno  :uzdravlje:
Once a sailor, always a sailor.

Offline zmaki

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: Facilities Dispatcher, Vision of the Seas
« Reply #5 on: 08/April/2013 »
veliki pozdrav za tebe! i zelim ti puno srece!
ja sutra imam razgovor za tu poziciju. svaki savjet i smjernica bi mi dobro dosao! kako je tekao intervju, je li bilo tesko? hvala hvala hvala :)

Offline JohnGalt

  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
Re: Facilities Dispatcher, Vision of the Seas
« Reply #6 on: 08/April/2013 »
veliki pozdrav za tebe! i zelim ti puno srece!
ja sutra imam razgovor za tu poziciju. svaki savjet i smjernica bi mi dobro dosao! kako je tekao intervju, je li bilo tesko? hvala hvala hvala :)

Imao sam 2 razgovora, prvi 20, drugi 40 minuta. Nista pretesko, uglavnom smo diskutovali moja iskustva i sta sam pritom naucio, i kako bih to znanje upotrebio na brodu. U biti jako opusteni razgovor, spremi po neku anegdotu u vezi sa poslom (guest relations, problem management itd) i kad god te pitaju "sta bi uradio/la ako..." ti im reci da ti se to vec dogodilo i kako si (bi) postupio/la.  ;D Malo smo popricali i na drugom jezikom (italijanskom/spanskom), tipa predstavljanje, i onda su testirali koliko brzo kucam ("The safe is locked with money inside" i slicno). Par generalnih pitanja (zasto brod, sta te drugo zanima) i opis pozicije i to je bilo to.

Dakle opusteno, kao da pricas sa prijateljem o poslu. Kao sto mi je signor Juan Lopez na drugom razgovoru rekao, gledaj da ti govoris 75% vremena. Mozda sam ja prekoracio mojim pricama, pa sam ih smorio dok nije pukao otpor :)
 
Puno srece pa javi kako bilo!

Offline zmaki

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: Facilities Dispatcher, Vision of the Seas
« Reply #7 on: 08/April/2013 »
hvala ti puuuuno!!!
tako si to sve lijepo rekao da sam sad puno smirenija. u principu nije me strah od price, od engleskog i spanskog, ali me oko tih tehnickih stvari malo hvata prpa oT

hvala jos jednom na brzom odgovoru. javljam kako sam prosla!

Offline JohnGalt

  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
Re: Facilities Dispatcher, Vision of the Seas
« Reply #8 on: 08/April/2013 »
hvala ti puuuuno!!!
tako si to sve lijepo rekao da sam sad puno smirenija. u principu nije me strah od price, od engleskog i spanskog, ali me oko tih tehnickih stvari malo hvata prpa oT

hvala jos jednom na brzom odgovoru. javljam kako sam prosla!


Nema nista tehnickog, recice ti oni kako ces prvih par nedelja raditi pod nadzorom iskusnijih, sve se uci. Samo im suptilno daj utisak da se brzo prilagodjavas i ucis, kroz neke anegdote naravno  ;)

Offline zmaki

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: Facilities Dispatcher, Vision of the Seas
« Reply #9 on: 09/April/2013 »
Super si! dakle anegdote i sto opustenije, I got it! odoh sad mirno da spavam.  nadam se da cu ih i ja ugusiti pricom dok me ne prime :)
Gracias!
Javljam se sutra.

Offline zmaki

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: Facilities Dispatcher, Vision of the Seas
« Reply #10 on: 12/April/2013 »
samo da se javim da sam intervju prosla! :yahoo: zapravo toliko je sve proslo glatko, da jos uvijek nisam svjesna. Juan je zaista bio super, cak mi se ucinilo da je posle 15 min htio da mi kaze, ma to je to, odoh da pijem kafu   :) sad cekam ugovor i datum polaska. shvatih da je to urgent pozicija, tako da nije iskljuceno da smo Johne ti i ja na istom brodu, ko zna.. :)
uglavnom, hvala ti, mnogo sam opustenije prisla svemu kad sam procitala tvoje savjete, a sto je najvaznije, upalilo je!

ship happens!

je l se pakujes??? 

Offline JohnGalt

  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
Re: Facilities Dispatcher, Vision of the Seas
« Reply #11 on: 12/April/2013 »
 :uzdravlje:

Mene prebacili na Navigator, tako da tebi mozda dodje moje mesto na Vision, u svakom slucaju na brodu smo   ;)

Offline zmaki

  • Registered
  • *
  • Posts: 5
    • View Profile
Re: Facilities Dispatcher, Vision of the Seas
« Reply #12 on: 13/April/2013 »
Da, odosmo! Jedva cekam da ja pisem moja iskustva sa broda.
Znaci ides po Mediteranu.. Svidja mi se. A je li ti isti termin polaska?
Meni jos nisu rekli kada i gdje. Cekam. :waiting: Ali najteze sam prosla  :)