Author Topic: Može li pro?i CV ?  (Read 17181 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline GusKa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 319
    • View Profile
Re: Može li pro?i CV ?
« Reply #30 on: 06/April/2013 »
able to adopt- u stanju usvojiti, able to adapt-mogucnost priIagodbe . MisIim da je sIucajno pogrišija - aI da se ne zeznes. I kad već možeš dovedi cv do savršenstva :)
audaces fortuna iuvat

Offline mirel_sinanovic

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Re: Može li pro?i CV ?
« Reply #31 on: 06/April/2013 »
@ wolfns

hvala na sugestiji, napraviti ću tako  :uzdravlje:

ma nije Fluent, nego me kolega iznad zbuni kad napisa: nemojte pisati "good, average, excellent" nego se koristite strucnom terminologijom "elementary, intermediate, fluent, native level"

htio sam ja napisati "good", al' et' .. poslušah savjet kolege i napisa Fluent jer sam se prepao da ovo ostalo neće valjati :-D hoće li valjati da stavim "intermediate" na sve osim reading, jer stvarno znam tečno čitati ..

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Može li pro?i CV ?
« Reply #32 on: 06/April/2013 »
@ wolfns

hvala na sugestiji, napraviti ću tako  :uzdravlje:

ma nije Fluent, nego me kolega iznad zbuni kad napisa: nemojte pisati "good, average, excellent" nego se koristite strucnom terminologijom "elementary, intermediate, fluent, native level"

htio sam ja napisati "good", al' et' .. poslušah savjet kolege i napisa Fluent jer sam se prepao da ovo ostalo neće valjati :-D hoće li valjati da stavim "intermediate", a šta mu znači "native level" ???

ne znam koliko ti je pametno da u CV-u napišeš fluent kad svi znamo da ga ne govoriš tečno... native je materinji jezik. valjati će da staviš intermediate prije nego fluent
Once a sailor, always a sailor.

Offline wolfns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1280
    • View Profile
  • Country: Neverland
  • Company: Shoreside negde u Carnival Corp
  • Recruitment Agency: Safe Cruise
  • Job Title: ex Elec Officer
Re: Može li pro?i CV ?
« Reply #33 on: 06/April/2013 »
htio sam ja napisati "good", al' et' .. poslušah savjet kolege i napisa Fluent jer sam se prepao da ovo ostalo neće valjati :-D hoće li valjati da stavim "intermediate" na sve osim reading, jer stvarno znam tečno čitati ..

Citanje je manje bitno, niko ti nece dati da recitujes nesto tamo :) Mozes stavit fluent za citanje...sto da ne. :)

able to adopt- u stanju usvojiti, able to adapt-mogucnost priIagodbe . MisIim da je sIucajno pogrišija - aI da se ne zeznes. I kad već možeš dovedi cv do savršenstva :)

hehe.. super. Skontao sam pre nego sto sam kliknuo na POST i onda izmenio pored u reci ADAPTABLE a zaboravio ovo... Neko je to vec pominjao. Nice catch. 
No trees were destroyed while posting this, however, a significant number of electrons were terribly inconvenienced

Offline mirel_sinanovic

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Re: Može li pro?i CV ?
« Reply #34 on: 06/April/2013 »
napravio sam sve kako si rekao, danas šaljem i neka mi dragi Bog pomogne i dođe taj poziv  :D

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Može li pro?i CV ?
« Reply #35 on: 06/April/2013 »
Slazem se da CV nije presudan, al ne vidim zasto ga ne bi doveo do nekog lepog nivoa kad vec moze to uraditi uz pomoc svih nas.  

Ti si FLUENT? cool...

cccc, de da vam ja pisem CV-e onda, garanatiram neprolaznost 100%. :D, sala mala, NHF, :).

Ma sto nebi bi "fluent", pogotovo danas dica uce enegleski cilu skolu plus tv, sve je na engleskom, bilo koja bolja strucna knjiga na engleskom, ne vidim razloga da tu nest zapinje. j****e ako ja koi engleski nisam  nikad pogleda u skoli niti me iko ikad ucio prolazim pod "fluent" onda onaj koi ga je ucio minimalno bi trebo biti "fluent".

Uglavnom kao sto sam reko NHF. :). Cisto obzervacija.

Mirel nadam se da se boga digod sitis prek tjedna ne a ne sam kad tebi nest treba. :).


Offline LilyD

  • Registered
  • *
  • Posts: 251
    • View Profile
Re: Može li pro?i CV ?
« Reply #36 on: 06/April/2013 »
Postoji jedna stavka izmedju intermediate i fluent, a to je advanced  :uzdravlje:
A ja ne vidim problem da se tu malo smulja i napise fluent, pa ne prijavljuje se decko za posao prevodioca nego konobara. Ako cemo pravo, ja bih prva gomili ljudi sa foruma ocenila engleski kao elementary, eventualno lower intermediate... nije mi cilj nikoga da uvredim, ali engleski jezik mi je profesija. Fluent in English je onaj maaaaali korak ispod native level, tako da... budimo realni. Dakle, slobodno muljajte, pa prvi ovi iz agencije nisu fluent i ne verujem da ce vam kompanija biti jako stroga sto se te stavke tice, na kraju balade njima je bitno da se solidno snalazite sa jezikom (osim ako radite u guest service, pa cak ni tu... jedino sto vam garantujem da se trazi jaaako visok nivo engleskog je za poslove gde radite sa papirologijom, dakle managing staff administration tj. personnel management i slicno).
I mirel, ja sam koleginica ;)  
Though she be but little, she is fierce!

Offline idebrod

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 359
    • View Profile
Re: Može li pro?i CV ?
« Reply #37 on: 06/April/2013 »
Postoji jedna stavka izmedju intermediate i fluent, a to je advanced  :uzdravlje:
A ja ne vidim problem da se tu malo smulja i napise fluent, pa ne prijavljuje se decko za posao prevodioca nego konobara. Ako cemo pravo, ja bih prva gomili ljudi sa foruma ocenila engleski kao elementary, eventualno lower intermediate... nije mi cilj nikoga da uvredim, ali engleski jezik mi je profesija. Fluent in English je onaj maaaaali korak ispod native level, tako da... budimo realni. Dakle, slobodno muljajte, pa prvi ovi iz agencije nisu fluent i ne verujem da ce vam kompanija biti jako stroga sto se te stavke tice, na kraju balade njima je bitno da se solidno snalazite sa jezikom (osim ako radite u guest service, pa cak ni tu... jedino sto vam garantujem da se trazi jaaako visok nivo engleskog je za poslove gde radite sa papirologijom, dakle managing staff administration tj. personnel management i slicno).
I mirel, ja sam koleginica ;)  

Ovo za agencije mogu potvrdit definitivno.
Osobno za moju imam sve pohvale, ali kad sam dobio mail na engleskom
od njih, mislio sam da se netko sali na moj racun  :smack:
Doslo vijeme majko stara da ispratis svog mornara...

Offline GusKa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 319
    • View Profile
Re: Može li pro?i CV ?
« Reply #38 on: 06/April/2013 »
Ja sam za da decko napise fluent. Jer ako ce ga otkantat na temelju toga nece ni dobit sansu. Ovako mozda i smasla agenta cak i ako ne zna. A ja osobno ne volim da se ikog spusta i da se ikom govoei koliko zna tj ne zna. Svi mi imamo nesto sto prolazi, bila to luda samouvjerenost ili sarm. Znam tolko ljudi koji su losi u engleskom al jednostavno se izvuku iz svake lose situacije osmijehom i salom. Tako da, frende, budi ti fluent za pocetak pa kako bude  :-) Ima onih koji su lazirali cijelo iskustvo tako da se ne brines. Budi malo ,,drzak,, :-)
audaces fortuna iuvat

Offline mirel_sinanovic

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Re: Može li pro?i CV ?
« Reply #39 on: 06/April/2013 »
iz SC mi već danas odgovorili:

"Trenutno na zalost nemamo otvorene pozicije za muske konobare ali cemo Vas kontaktirati ukoliko nam se u buducnosti otvori pozicija za koju bi Vase radno iskustvo i kvalifikacije bili odgovarajuci."

Srdacno,
SC

sad čekat EP i Sea Agency da se jave, nadam se da hoće  :D

Offline LilyD

  • Registered
  • *
  • Posts: 251
    • View Profile
Re: Može li pro?i CV ?
« Reply #40 on: 06/April/2013 »
iz SC mi već danas odgovorili:

"Trenutno na zalost nemamo otvorene pozicije za muske konobare ali cemo Vas kontaktirati ukoliko nam se u buducnosti otvori pozicija za koju bi Vase radno iskustvo i kvalifikacije bili odgovarajuci."

Srdacno,
SC

sad čekat EP i Sea Agency da se jave, nadam se da hoće  :D


a Kouzonu da se javis? ako ti sa ovima ne uspe...
Though she be but little, she is fierce!

Offline mirel_sinanovic

  • Registered
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Re: Može li pro?i CV ?
« Reply #41 on: 06/April/2013 »
može naravno .. "serbia@kouzon.com.mk", je li ovo njihov kontakt?