Author Topic: Feron.rs ?  (Read 19381 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline indimenti

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 196
  • BEOGRAD
    • View Profile
  • Company: Edelweiss gastro Ltd
  • Recruitment Agency: Online
  • Job Title: Bar manager
Feron.rs ?
« on: 06/April/2013 »
Danas sam obavesten da cu imati skajp intervju preko ove agencije za Dubaji, posao u baru ili restoranu.
Malo sam im zavirio u sajt (koji je dobro odradejn uzgerd) i vidim da imaju u ponudi i poslove na brodu.
Ali nigde nema sa kojim kompanijama saradjuju niti neke opsirnije informacije o uslovima.

... Jel zna neko nesto o njima?

Offline ajvonn

  • Registered
  • *
  • Posts: 226
    • View Profile
Re: Feron.rs ?
« Reply #1 on: 06/April/2013 »
Sve mi se cini da rade za scifi iz Beograda. Ja se isto prijavio za fotografa preko, e sad dal su bili na infostudu ili nekom drugom sajtu za posao...

Offline ajvonn

  • Registered
  • *
  • Posts: 226
    • View Profile
Re: Re: Feron.rs ?
« Reply #2 on: 19/April/2013 »
Prijavio se bio danas za recepcionera i javili mi da poslodavci sa kojima saradjuju nemaju poziciju koja odgovara mom profilu. Bitne su godine :) deo profila.
Ujedno i da isprobam ovo programce tapatalka. :D

Sent from my GT-S6500D using Tapatalk 2

Offline bobica

  • Registered
  • *
  • Posts: 110
    • View Profile
Re: Feron.rs ?
« Reply #3 on: 26/June/2013 »
Kada su kruzeri u pitanju, mislim da rade za Safe cruise. E, sad, nesto mi se cini da su im i oglasi za Emirate identicni. Ne znam, decko koji je suvlasnik (ako se ne varam) je sasvim ok, za pohvalu, ali njegova partnerka mi nije ostavila pozitivan prvi utisak. Ona je ranije bila vlasnica (doduse, ne bih da lupetam, mozda je jos uvek, ne znam detalje) agencije IRS za koju se vezuje nekoliko groznih prica, vezanih za missicu Jelenu i uzasne uslove zivota njenih hostesa u Dubaiju, sto je gospodja sama pomenula na prezentaciji, iako je do tog trenutka sve super zvucalo, ozbiljno i profi, iznenada se promenila atmosfera u grupi, cim se tabloidne price pomenu (bile one zasnovane na lazi i tracevima ili ne), nekako ti optimizam i nada pljusnu u vodu.

Sam proces zaposljavanja je stvarno ozbiljan i stice se utisak da agencija ulaze maksimalan trud. Kako i ne bi, kada je provizija 50% pocetne plate. To je za Emirate, naravno, ne bih znala za kruzere kako funkcionise, nisam pitala. Dakle, njima je u cilju da ti nadju sto bolju poziciju, jer i sami imaju koristi od toga. E, sad, plate za entry level pozicije u hotelijerstvu u UAE i nisu neke, ali mnogi ljudi to biraju jer im je obezbedjen smestaj + prevoz + uniforma + hrana + osiguranje + viza + povratna avionska karta + tips.
Agencija ti pomogne oko svakog detalja vezanog za intervjue, testiranja, maksimalno se potrude i zaista su korektni. Tebi dobro, njima dobro. Za dalji uspeh u radu kandidati su sami zasluzni, naravno.

Mislim da je vec dosta ljudi otislo u Emirate preko ove agencije, iako postoje tek od nedavno, ako ne racunamo ono vezano za IRS. To je ono sto je mene zanimalo, pa to i znam, za ostalu ponudu nisam sigurna, mislim da pored kruzera imaju i Work and travel USA i sl. Caskala sam sa nekim ljudima koji su bili na prezentaciji, svi kazu da ih to oko male plate bas brine (jer su za lux hotele ocekivali lux cifre), a i ta prica koju je doticna gospodja (zaboravila sam joj ime) pomenula...bila trac ili ne, nije bas svejedno, posebno pored toliko prica o ropstvu, Indusima i Pakistancima, znate vec, vrti se to i po ovom forumu.

Dakle, mladic iz agencije, Milos, ako ne gresim ime, ostavio je vrlo pozitivan prvi utisak na mene, na osnovu: nekoliko razmenjenih mailova, telefonskih razgovora (on je zvao mene, nisam ja njih jurila) i prezentacija uzivo. Provizija nije mala, ali mislim da se isplati, ako vam je zelja da se ubacite u neki hotel u Emiratima i ostvarite karijeru tamo. Ako vam je zarada vaznija i ne planirate na duze staze taj posao, batalite u startu. Kruzeri su bolja opcija za to.

E, sad, oni koji bi zaobisli agenciju i sami aplicirali za neku od pozicija, uvek imate opciju "careers" na sajtovima hotela ili neki od sajtova tipa catererglobal ili hozpitality, ali mozete naici na sledece: proces aplikacije nije moguc jer se prvo mora kliknuti na zemlju iz koje dolazis, a Srbija nije u ponudi. Primer je hotel St.Regis koji ima ugovor sa Agavom iz Novog Sada, ako zele radnu snagu iz Srbije, obratice se agenciji. Isto tako i Feron ima ekskluzivna prava sa nekim hotelima ili stranim recruitment agencijama.

Bilo bi super da se javi neko ko je imao konkretnije iskustvo od mene, ja samo prenosim prvi utisak i ono sto sam cula od drugih, jer sam tek usla u proceduru.

Offline indimenti

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 196
  • BEOGRAD
    • View Profile
  • Company: Edelweiss gastro Ltd
  • Recruitment Agency: Online
  • Job Title: Bar manager
Re: Feron.rs ?
« Reply #4 on: 26/June/2013 »

Mene je danas Dragan zvao sa ponudom za recni brod od kompanije koja saradjuje i sa Seabournom,ali vec imam potpisan ugovor i putujem prekosutra,tako da je okasnio...Ali za njega sve pohvale.

Offline bobica

  • Registered
  • *
  • Posts: 110
    • View Profile
Re: Feron.rs ?
« Reply #5 on: 27/June/2013 »
Svaka cast za ugovor!

Vidim da su na fb skoro u isto vreme i Feron i Safe cruise izbacili post za recne nemacke brodove.

Offline Shakister

  • Registered
  • *
  • Posts: 99
    • View Profile
Re: Feron.rs ?
« Reply #6 on: 26/September/2013 »
Pozdrav, koliko se inace ceka za odgovor Feron agencije, ja sam ih kontaktirao putem e-maila i poslao sam im CV aplikaciju za moguci posao na recnom brodu kao cabin steward.
Interesuje me u kojem roku otprilike odgovore.
Unapred hvala :)

Offline princeza

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 83
    • View Profile
Re: Feron.rs ?
« Reply #7 on: 30/October/2013 »
poslala sam im jos davno cv..pre nekako su me zvali na neko testiranje engleskog jezika u bg..pocetkom novembra...inace aplicirala sam za recni brod ...jel ide jos neko?

Offline bobica

  • Registered
  • *
  • Posts: 110
    • View Profile
Re: Feron.rs ?
« Reply #8 on: 06/November/2013 »
Pozdrav, koliko se inace ceka za odgovor Feron agencije, ja sam ih kontaktirao putem e-maila i poslao sam im CV aplikaciju za moguci posao na recnom brodu kao cabin steward.
Interesuje me u kojem roku otprilike odgovore.
Unapred hvala :)

Odgovaraju u roku od par sati, to je moje iskustvo. Tacnije, Milos iz te agencije (vec sam ga hvalila ranije) je taj koji brzo i ljubazno odgovara, ne znam za ostale zaposlene.

Offline minjon

  • Registered
  • *
  • Posts: 8
    • View Profile
Re: Feron.rs ?
« Reply #9 on: 10/December/2013 »
Pozdrav, koliko se inace ceka za odgovor Feron agencije, ja sam ih kontaktirao putem e-maila i poslao sam im CV aplikaciju za moguci posao na recnom brodu kao cabin steward.
Interesuje me u kojem roku otprilike odgovore.
Unapred hvala :)

Da li imas negdje snimljen taj CV, ako da da li bi mi proslijedio da nesto pogledam. Molim te.. :)

Offline indimenti

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 196
  • BEOGRAD
    • View Profile
  • Company: Edelweiss gastro Ltd
  • Recruitment Agency: Online
  • Job Title: Bar manager
Re: Feron.rs ?
« Reply #10 on: 23/July/2018 »
Malo se pise o ovima,ja i pokrenuo ali aj sad da se nadovezem tj da nastavim. Koji je to sljam od ljudi,taj gazda kome je zinula guzica za pare  oT
Ej bre pa za uslugu viziranja i to za kompaniju sa kojom on radi covek trazi 150 evra!!!!  oT Toliko su mi digli pritisak da ne mogu nista smislenije ni da napisem. Nadam se da neko od njih cita ovo pa da im porucim tih 150 evra koje naplacujete da date na kazne. Mrs.
Da ima smisla i da se moze sa tim sta postici mada i probacu cim dodjem na brod ima da ih prijavim toj istoj kompaniji da naplacuju ljudima uslugu viziranja 150 mrtvih eura,pretpostavljam bez fiskalnog racuna posto ni prosle godine nisam dobio isti za istu uslugu. Takodje bas cu da se raspitam sad da li ima organizacija ili drzavna sluzba koja se bavi bas tim ''uslugama''... Pa prijatelji sisajte drzavu a ne nas kojima ista ta drzava nije dala nista pa bezimo preko jer smo puka beda. Evo od nervoze ni da razmisljam ne mogu logicki. More batina je iz raja izasla...

Edit: Zna li neko kojoj nadleznoj ustanovi se prijavljuju te posrednicke agencije? Meni pada na pamet jedino finansijska upravo zbog tih fiskalnih.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Feron.rs ?
« Reply #11 on: 23/July/2018 »
Ne možeš da ih prijaviš bez dokaza. A teško ćeš dokazati da si nešto platio a nisu ti izdali fiskalni račun. Jedino nekakva "undercover" operacija .. u sudarnji sa poreznom službom i/ili policijom.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline indimenti

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 196
  • BEOGRAD
    • View Profile
  • Company: Edelweiss gastro Ltd
  • Recruitment Agency: Online
  • Job Title: Bar manager
Re: Feron.rs ?
« Reply #12 on: 23/July/2018 »
Ne možeš da ih prijaviš bez dokaza. A teško ćeš dokazati da si nešto platio a nisu ti izdali fiskalni račun. Jedino nekakva "undercover" operacija .. u sudarnji sa poreznom službom i/ili policijom.
jasno je to meni sasvim. Dobio sam broj nacelnika finansijkse posto sluzbenice nisu znale kako da mi pomognu :???:.zvao vise puta danas,sutra je novi dan. Pa kad se javi da vidimo sta ima da kaze.