Author Topic: Odloziti ukrcaj ili traziti emergency leave u prvom mesecu rada?  (Read 2430 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline JohnGalt

  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
Problem... Tacno mesec dana nakon ukrcaja (4. Jun) imam obavezu sa faksom u Italiji (cista jednodnevna formalnost, pokusavam je delegirati nekome, ali cu najverovatnije morati sam). Ne mogu je odloziti jer bih morao da uplatim celu vanrednu godinu (preko 10.000e). Agencija me savetovala da odlozim ukrcaj (mada ne znam koliko bi se odlozio), jer ne valja traziti emergency leave tako rano u ugovoru.

Ima li neko iskustvo sa ovim? U junu mi je kruz Baltika, tako da ne bi mi trebalo puno vremena (ni para) da odem i se vratim, najvise 3-4 dana. Ako mi odloze ukrcaj za vise od mesec dana, poludecu... Sta mi je ciniti?  -()-

Hvala unapred!

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
10 000 € nećeš zaraditi u cijelom ugovoru vjerojatno, mislim da si sam odgovorio na svoje pitanje - odlozi ugovor
Once a sailor, always a sailor.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Ne može se sa kruzerima kombinirati tako velika obaveza kao fax. Odgodi odlazak.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline gotom

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
@JohnGalt

prvi ti je ugovor, neznam kako bi to oni shvatili, najbolje je da ih pitas, sa time nista ne gubis, a ako odustanes moze ti se desiti i da ostanes doma 4/6/8 mjeseci, ako je mala kompanija - znaci duze cekanje

a i fakultetske referade znaju imati sluha za studente  ;)

kad postanes permanent employee takve egzibicije su moguce, samo te dodju dosta novaca