Author Topic: Re: Ostanak u Americi posle sign off-a...  (Read 3660 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Chef_Nikola

  • Registered
  • *
  • Posts: 38
    • View Profile
trebalo bi da da,mada valja pitati u Crew Office-u,ljudi znaju i barataju time tako ti i oni mogu pomoći!

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Ostanak u Americi posle sign off-a...
« Reply #1 on: 08/April/2013 »
Cerce moja ako si na brodu oli ti ni jednostavnije upitat tamo MSI, crew office ili sta vec imas tamo, zasto zene uvik kompliciraju jednostavne stvari.

Neki dan me zove jedna "zena" i kaze mi da posto ja pricam njemacki "dobro", nazvat ce me netko iz njemacke i da ja zapisem podatke i proslijedim toj "zeni"
jer ona nije dobra sa njemackim, sigurno ce zaj****, na moje pitanje zasto ta osoba ne posalje samo poruku odgovor je da se ona tog ni sjetila.
Zasto moze jednostavno kad se more iskomplicirati ne...

I 95 najveca autocesta u US i to ti srednji hodnik na brodu, sam papiric ti je nest kao osobna, sluzi ti kao ID uz crew ID na americkom tlu.

I 94 ti je za one koi doju avionom ili brodom i kad dolaze i odlaze u US.

Vise o tom.

http://en.wikipedia.org/wiki/Form_I-94


Uglavnom mozes ostat par dana u US samo moras se obratit MSI il sta vec ima na royalu, kupit kartu odgovarajucu i to je to. Mozda te pita na imigration stogod al sam kazes ostajes par dana da obavis soping i to je to. Ja sam moro jos ima potvrdjenu rezervaciju u kojem cu hotelu stat i to priloziti.

Offline GusKa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 319
    • View Profile
Re: Ostanak u Americi posle sign off-a...
« Reply #2 on: 08/April/2013 »
Natal, sto si tako seksisticki nastrojen? Os da te  izmlatin  ::bin-laden::
audaces fortuna iuvat

Offline Penelopi2006

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Re: Ostanak u Americi posle sign off-a...
« Reply #3 on: 08/April/2013 »

zasto zene uvik kompliciraju jednostavne stvari.


Vidi momak, :) vikipediju i google koristim tako da da sam nasla ne bi postvala ovde. Ok? Drugo, ako radim skoro 7 meseci bez predaha, putujem 5 dana brodom do Majamija, jednom prelazim okean, a onda treba sledeci dan, se iskrcavam i trcim na aerodrom, da se vracam za Srbiju sa, verovatno, 3-4 leta, opet prelecem okean, da li to znaci da ne treba negde da stavim zarez i 'oladim malo. A? :) A to nikakve veze nema da li sam zensko, musko ili sam srednji rod. Ako vec necu imati lufta da se promuvam malo negde, dovoljno da ne trcim po portovima i jurim brod, onda hocu, NORMALNO, kao covek, da dam sebi 2 dana off, i da iskulralm malo od svega..
Nadam se da sam ti malo pojasnila "sta je pisac hteo da kaze" :) a ako ti jos nije jasno onda mi se slobodno javi privatnom porukom, da ne zauzimamo mesto ovde.. Puno te pozdravljam!

Offline Penelopi2006

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Re: Ostanak u Americi posle sign off-a...
« Reply #4 on: 08/April/2013 »
Hvala svima! Prvo cu da pitam u imigracionom, kad sletim u Majami, a onda cu da vidim na brodu u Crew office-u. Pozdrav!!!!!

Offline natal

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 877
    • View Profile
Re: Ostanak u Americi posle sign off-a...
« Reply #5 on: 08/April/2013 »
Natal, sto si tako seksisticki nastrojen? Os da te  izmlatin  ::bin-laden::

ccc, bi cu dobar, obecavam. b00/

Nadam se da sam ti malo pojasnila...

ccc, ti ces meni pojasnit, tesko mlada damo, slaba si mi sa google i sa wiki jer imas tema ovih na ima forumu jos, znaci da ti "search" nije poznata opcija a google spansko selo, vidis ja to znam iz glave, nemoram ni trazit jer sam u toku kak bi se reklo ne, uglavnom NHF(no hard feelings). Bez zle krvi, samo iznosim cinjenice.

Hvala svima! Prvo cu da pitam u imigracionom, kad sletim u Majami, a onda cu da vidim na brodu u Crew office-u. Pozdrav!!!!!

ccc, pa jedini sam ti ja dao odgovor kak spada a link od wiki sam ti dao da pogledas malo opsirnije ak te jos kaj zanima, ak si na brodu onda imas i 95 i znas sto je jer bez njega nema u miami, a kad si dosla u US morala si ispunit i 94 i predat ga na imigration i na brod ka si sign on radila.


Ispricavam se unapred mlada damo sto sam iskren.

Lijep Pozdrav,

Daniel,

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Ostanak u Americi posle sign off-a...
« Reply #6 on: 08/April/2013 »

p.s. natal ne daj ovim žemskima da nas zajefrkavaju  :D
Once a sailor, always a sailor.

Offline Adri

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 218
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Crystal Ocean and River Cruises/currently The World
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: Executive Housekeeper
Re: Ostanak u Americi posle sign off-a...
« Reply #7 on: 08/April/2013 »

p.s. natal ne daj ovim žemskima da nas zajefrkavaju  :D

legijo, hoćeš i ti  :pp: ?
If you want something - go and get it.

Offline gotom

  • Registered
  • *
  • Posts: 88
    • View Profile
Re: Ostanak u Americi posle sign off-a...
« Reply #8 on: 08/April/2013 »
Quote
Prvo cu da pitam u imigracionom
Osobno nikad ne bih pitao takvo pitanje pri ulasku u ameriku, mogao bi sluzbenik krivo shvatiti tvoje stavove, a taj isti mali/veliki latinos/poljak/bugar ti kaze da ne mozes u drzavu, iako imas sve uredno slozene papire za pocetak rada na lijepim li brodima. Zadaca CBP officira je da zaustavi potencijalne prebjege i posalje ih doma, tako su instruirani, ako ti pobjegnes danas/sutra on ce biti 100% provjeravan jer je njegov potpis na tvom dokumentu.

Sa C1/D1 vizom ti se mozes zadrzati na USA teritoriju (samo) 24h, znaci da si s njom stalno u trazitu, kao sto i jesi ako radis na brodu, USA je jos samo jedna stanica i tamo nema overnighta i duzih zadrzavanja.

Zbog prebjega su nama "normalnim" radnicima u zadnjih par godina skratili vrijeme moguceg ostanka na kopnu (kad smo pod ugovorom) sa 5 na 4 na 3 pa i do 2.30 u nekim lukama. Kinezi cesto bjeze, a makedonci i rumunji su pravi profesionalci iz nase regije.

Da bi ostala duze od 24h na tlu te drzave treba ti B1/B2 viza, ona se lakse dobiva u Bg nego u Zg, a zasto je to tako, bog ce ga znati.
Sreo sam dosta ekipe iz Bg da je ima ali iz Zg bas i ne.

Neki znalci iz makedonije su nakon zavrsenog ugovora znali dobiti nocenje u hotelu recimo u Miamiju a sutradan let doma, pa ako je let poslijepodne - mozes u shoping, cjelonocni dernek ili takvo sto, u protivnom ako se ne popnes na avion, traze te sa svim snagama uz prilicno dobru tehnologiju.

lp

gotom

Offline LilyD

  • Registered
  • *
  • Posts: 251
    • View Profile
Re: Ostanak u Americi posle sign off-a...
« Reply #9 on: 08/April/2013 »

p.s. natal ne daj ovim žemskima da nas zajefrkavaju  :D

imas nesto da dodas??? :P
Though she be but little, she is fierce!

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
Re: Ostanak u Americi posle sign off-a...
« Reply #10 on: 08/April/2013 »
bring it on!   :bathtime:
Once a sailor, always a sailor.