Author Topic: Dijana - Broadcast Technician - Voyager of the Seas  (Read 6426 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Dia

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Pozdrav svima :)

  Za pocetak da se zahvalim na svim informacijama do kojih sam dosla zahvaljujuci ovom forumu, ali i ljudima i buducim kolegama koji su mi pomogli da do istih dodjem.
  Pre samo par meseci, nakon 5 godina rada u video produkciji i na televizijama i 2 god fotografiji, onako usput se zainteresovah za rad na brodu, prvenstveno kao fotograf jer i sama nisam znala koje sve pozicije postoje, medjutim, nakon par dana intenzivnijeg citanja i raspitivanja, shvatila sam da postoji pozicija adekvatna onoj za koju sam se i skolovala - Broadcast Technician.
Poslala CV agenciji (Kouzon je u pitanju), odmah su mi odgovorili da imam preliminarni za par dana. U medjuvremenu sam ovde na forumu naletela na starog drugara Veljka, poznatijeg ovde kao Charlie koji me je uputio na Ivana, koji je takodje aplicirao za istu poziciju kao i ja, da me posavetuje oko samog intervjua i tako su pocele moje pripreme.

Intervju sa agencijom je lagano prosao.
Osnovna tehnicka pitanja poput: ''Kako podesiti white balance?'' , Koje formate koristim, softvere,... pogledali moj demo reel i to je to, ''cestitamo, dodjite na obuku za 2 nedelje''.
Prodje i ta obuka, marlins, psiho test.  Proslo je neko vreme, ja se vec nekako pomirila da od toga nema nista, kad eto poziva.
Nakon 3 meseca javljaju mi da se otvorila moja pozicija na Royalu i da imam skajp intervju, prvu proveru, nakon koje imam opet skajp intervju sa Amy, ako prodjem naravno.
Imala sam malo treme, u pitanju je intervju sa ljudima iz kompanije, tehnicka pitanja, engleski na malo visem novou.
Ivan, Pedja i Bojan su me uputili oko tehnickih detalja vezanih za brod, sta se konkretno koristi te sam se pripremila.

Sredina marta, prvi intervju, pitanja od toga sta sam do sada radila, do zavrsenih studija, preko projekata, sta sam konkretno snimala, sa kojim kamerama, u kojim programima radim, iskustvo u samoj postprodukciji,... Nakon 20 i kusur minuta intervju je zavrsen, sagovornica je bila zadovoljna, medjutim zamerka je bila kako ne govorim previse o sebi (znaci ne budite skromni).

Agencija me je sutradan ujutru pozvala i javila da sam prosla i da za dva dana ocekujem ponovo skajp intervju, ali sada sa Amy. E pa necu se 2x opeci :)
Dobar dan, dobar dan, ona meni pitanje, ja njoj referat od prvog projekta do poslednjeg. :)
Reakcije na sve odlicne, Amy odusevljena, cestita mi i obavestava da ce me agencija obavestiti o detaljima. Intervju je inace trajao oko 36 minuta.
Pocela je osnove same, koje kamere koristim, pa razlike medju njima, kao i medju formatima, kada koristim SD, kada HD, koja je razlika od formata, preko medija... podesavanja kamera, pozicije, stage layout, svetlo, pitala me je vezano za rad sa satelitima, koji poznajem teoretski samo, zahvaljujuci Pedji, Bojanu i Ivanu, sto sam joj i naglasila, ali to nije bio problem, bitno je da vidi da ste se zanimali i izucavali o tome koliko toliko.

Takodje bitno im je da ste sposobni da radite i sami snimanja ali i timski, kada je neki show u pitanju.
Potom je pregledala moj demo reel, postavljala pitanja o reklamama koje su u njemu, spotovima, animacijama, u kojim programima je radjeno, kako... napomenula mi je moguce probleme sa kojima se mogu susresti tokom snimanja, pa kako bih se ja izborila sa njima... sve u svemu, standardna tehnicka pitanja, koja se podrazumevaju za ovu poziciju.

Agencija me je sutradan pozvala, potvrdila da sam prosla intervju i da cekam na datum.
Obradovala se, odlicno, sada je na redu da se isplanira letovanje neko, iskoristi godisnji na vreme, kad eto ti posle 2 dana poziv iz agencije, da im potvrdim da li se mogu 5. maja ukrcati, nista od letovanja.

Dakle 5. maj, Voyager of the Seas, Broadcast Technician za sada :)

Hvala svima jos jednom i svako dobro.  :uzdravlje:

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
 :clapping:

Bravo.

Sjajno je vidjeti kako stari forumaši pomažu novima u dobivanju posla.

Prošla si za odličnu poziciju.  :uzdravlje:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline Dia

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Hvala veliko.  :yeah:

I vise no sjajno, pravi timski igraci i drugari.  :)

Offline Adri

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 218
    • View Profile
  • Country: Croatia
  • Company: Crystal Ocean and River Cruises/currently The World
  • Recruitment Agency: Uspinjaca
  • Job Title: Executive Housekeeper
Sretno, Dia!  :)
If you want something - go and get it.

Offline JohnGalt

  • Registered
  • *
  • Posts: 29
    • View Profile
Bravo!  :clapping: Sta bi na kraju sa pomorskom knjizicom?

Offline idebrod

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 359
    • View Profile
Sretno, i mirno more  :clapping:  :yahoo:
Doslo vijeme majko stara da ispratis svog mornara...

Offline Dia

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Hvala.  :)

 A pomorsku vadim u petak, obavezna je za Aziju.  :moli:

Offline Kuguar

  • Registered
  • *
  • Posts: 111
    • View Profile
Bravo!!!! Neka je sa srećom. Btw, konačno smo saznali ko je "taj" peti što je imao isto kad i par nas tehničara intervju sa Oxy i sa Amy... Doduše, nije taj nego ta :D

Još jednom, neka je sa srećom, i žao mi je što nisam prošao, kao ostali Broadcasti.... (ja sam jedini uljez bio, hteo sam u Light da uskočim).

Pozdrav, i javi utiske!!!!

Offline Dia

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
ta, ta  :giggle:

Javljam obavezno. Videcemo kako ce biti, prvi ugovor, novo iskustvo, tehnicka pozicija, upadam u vatru, ali idem hrabro! :)

Offline BuzzKillington

  • Registered
  • *
  • Posts: 93
  • "always working an angle"
    • View Profile
Nesto mi govori da ova mala ima potencijala  :neceici:
Brodovi u prašnjavoj luci,crnoj od znoja robova,spustili su jedra...

Offline filip_035

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 107
    • View Profile
Nakon one ispale sa Princessom, dobro da se Zoki ipak udostojio da na kraju ipak sredi stvar  :facepalm: :uzdravlje:

Offline Dia

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
Slazem se, neverovatan propust.  :nono:
Ali samo da sve ispadne dobro, ne zelim biti zlopamtilo.  :plovim:

Offline marija_k

  • Registered
  • *
  • Posts: 4
    • View Profile
 :yeah:
Radila si spotove polovini estrade,veca je to vatra nego ovo.  :rofl:
Sa srecom da  ti je Dico moja,pa sad kad si i mene uplela u ovo,da se i meni posreci. :-*

Offline Dia

  • Registered
  • *
  • Posts: 31
    • View Profile
@BuzzKillington   :rofl:
eto i na tebe na ovom forumu da naletim. Ajde, pa da slavimo tvoj datum ukrcaja pre mog odlaska.  :uzdravlje:

Marija, u pravu si vala, ako sam njih godinama trpela, ovo bi trebalo proci lagano.  :giggle:

Offline GusKa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 319
    • View Profile
Svaka cast!  Sretno ! :-)
audaces fortuna iuvat