Author Topic: Što ste duže na brodu, to ste gluplji  (Read 5647 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Branko85

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Što ste duže na brodu, to ste gluplji
« on: 23/August/2011 »
vratio sam se skoro sa broda.
jedino ako nemate drugo resenje idite na brod.
amerika, kanada ne moze da se poredi.
sto ste duze na brodu, to ste gluplji. posao ubija u pojam, ljudi ubijaju u pojam. cela prica je  :banana:
engleski umesto da popravim samo sam ga degradirao.

brod je jedno lepo iskustvo i to je to......

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Što ste duže na brodu, to ste gluplji
« Reply #1 on: 09/April/2013 »
sto ste duze na brodu, to ste gluplji.

 ::yes:: Potpis.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline GusKa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 319
    • View Profile
Re: Što ste duže na brodu, to ste gluplji
« Reply #2 on: 09/April/2013 »
Sefe, moze objasnjenje? Jer ja i u RH kad radim po 12 sati dnevno postajem ,,glupa,,...i onda spavam i jedem i ne znam sto se dogadja u svitu...
audaces fortuna iuvat

Offline Makani

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 67
    • View Profile
Re: Što ste duže na brodu, to ste gluplji
« Reply #3 on: 09/April/2013 »
hahahha....  :D Ovo je donekle istina, ili otupis malo ili poludis potpuno, jer je velik pritisak i mnogo je ljudi oko tebe koje bi pobacao sa broda da je to dozvoljeno :D . To ti je neki odbranbeni mehanizam tamo  oT
:D

Offline Ionid

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Što ste duže na brodu, to ste gluplji
« Reply #4 on: 09/April/2013 »
Koji ne treba ići na brod najbolje je da ne ide, to je 1/1 sigurna stvar.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Što ste duže na brodu, to ste gluplji
« Reply #5 on: 09/April/2013 »
Sefe, moze objasnjenje? Jer ja i u RH kad radim po 12 sati dnevno postajem ,,glupa,,...i onda spavam i jedem i ne znam sto se dogadja u svitu...

Ako misliš da je to rutina, ... nije. Na brodu tek upadneš u rutinu, a ne možeš pobjeći jer je oko tebe more.
Ja sam imao trenutaka da bi pobjegao makar i u čamcu za spašavanje ...
Poslije nekog vremena, shvatiš da sloboda nema cijenu. A oblačenje uniforme svaki dan ti govori da si vojnik koji sluša zapovijed, što isključuje svaku vrstu slobode.
Svi tvoji kreativni pokušaji da nešto na brodu promijeniš na bolje budu dočekani na nož, jer većina menadžera na brodu živi bolje od tebe, i ne trebaju im promjene ..

Ukratko, zaradi i guraj dalje, jer kao što netko napisa danas, ne možeš biti sretan/na sve dok ne radiš posao koji voliš.
Na brodu, čak ako i radiš posao koji voliš, nemaš slobodnu Subotu, Nedjelju, i praznik, tako da to opet nije to.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline ivaninho

  • Registered
  • *
  • Posts: 170
    • View Profile
Re: Što ste duže na brodu, to ste gluplji
« Reply #6 on: 09/April/2013 »
Potpis stavljam na ovo....jer na mom brodu ja sam jedini novi kolac malte ne u zadnjih par godina...ovde su svi po 4,5 godina...ima ljudi koji su na brodovima po 20 godina.


Tacno se vidi na tim ljudima neka razlika....covjek se mora promjeniti kada je u ovakvom okruzenju...sef je dobro rekao ovo je kao vojska ili zatvor. kako god ko hoce...mozda blize vojsci jer u zatvoru opet nista ne radis.


Brod je mjesto gdje te niko nece potapsati po ramenu kada si nesto dobro uradio,ali zato kada profulas nesto i za dlaku naje*ao si.Kroz jedan ugovor a i manje kroz nekih 2-3 mjeseca kada ti posao postane rutina,jer ovde nema neke razlicitosti u poslu ovde je sve same shit...danima radis isto....jedina neka utjeha su ti ti porovi i jedino cemu se nadas je da bas taj dan nisi PORT ON :(...i onda izadjes prohodas par sati i came back on duty....Ja ovo govorim iz iskustva drugih ovde i prica koje mi pricaju momci koji su ovde po 4-5 godina....ja sam tek 20 dana tako da ja ne mogu jos suditi kako i sta,ali dok gledas ljude vidis da su smoreni nekako od te rutine.


Ja vjerujem da ce dosta forumasa potvrditi moje misljenje.

Offline GusKa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 319
    • View Profile
Re: Što ste duže na brodu, to ste gluplji
« Reply #7 on: 09/April/2013 »
Nista ne valja imati/koristiti/raditi previse...  :D
audaces fortuna iuvat

Offline Beks89

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 173
    • View Profile
Re: Što ste duže na brodu, to ste gluplji
« Reply #8 on: 12/April/2013 »
Hah, potpisujem i ja!!! Istina ziva.
Rutina tamo ubija, svaki dan je isti, svaki dan radite maltene isti posao, vidjate iste ljude. Lepo je sef rekao uzmi pare i bezi odatle.
Vremenom ljudi postanu " addicted"... I dodala bih za one sto su tamo po 20 godina, to su ljudi bez personality-ja, zive u proslosti, kad su bili mladi, lepi i ludi, i o tim danima samo i pricaju, jer kada ih pitate za porodicu i kako su im deca odrastala, ne znaju, bili su na brodu...
Ljudi sa promasenim zivotima, ponosno nose C.R.U.I.S.E. pin na kome pise "25*", godine koje su proveli na Princessu i sa Princessom... Upoznala sam ne jednu takvu osobu, nego masu njih.
I oni su mi pouka sta ne treba biti...  +U+
Snovi nikada ne umiru. Umiru samo sanjari.

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Što ste duže na brodu, to ste gluplji
« Reply #9 on: 12/April/2013 »
Ljudi sa promasenim zivotima, ponosno nose C.R.U.I.S.E. pin na kome pise "25*", godine koje su proveli na Princessu i sa Princessom... Upoznala sam ne jednu takvu osobu, nego masu njih.
I oni su mi pouka sta ne treba biti...  +U+

Ima u knjizi Ugovor jako dobro opisano kakvi su to .. Canival Brain, Carnival Soul ,, ne mogu sada naći gdje točno
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline gvozden

  • Registered
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Što ste duže na brodu, to ste gluplji
« Reply #10 on: 13/April/2013 »
Secam se neke price od pre cirka 8 godina. Bili smo na brodu (RCCL) i posle posla crew bar, zezane, uglavnom, neznam kako smo dosli do teme da se u Hrvatskoj posle 5 godina provedenih na brodu nemoze biti svedok u procesu na sudu. Mislim da je objasnjenje neuracunljivost ili tako nesto. Sad ja sam u to poverovao i danas to pominjem kao losu stranu boravka na brodu ali nikad nisam mogao da proverim dali je to stvarno istina.
"Uobrazilja sto sazdaje neprijatelja vec je porazena. Ishod borbe jeste uzrok borbe." - Embrouz Birs

Offline Bujah

  • Registered
  • *
  • Posts: 47
  • sailing the seas of cheese
    • View Profile
Re: Što ste duže na brodu, to ste gluplji
« Reply #11 on: 01/July/2013 »
Slusati iskustva veterana je pametna odluka koju mozes doneti  za dalje...da dam primer...VOJSKA ...taj famozni vojni rok(ko ga nema neka se rokne) ostavljanje mozga na kapiji itd.......kapiram da je i na kruzeru slicno tako...samo sto te tu placaju dobro za razliku od vojske a i mogucnost za svacime je 100% veca za razliku od vojske...sve u svemu kada pogledas zivot na cruiseru i zivot u vojsci.....cruiser je odmor 1000000000% ...
   P.S. Bistriji ili gluplji covek biva kad.....