Author Topic: Odg: Ici na cruiser ili ne?? (savjetuju samo VETERANI)  (Read 3828 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline aiitje

  • Registered
  • *
  • Posts: 138
    • View Profile
iako nisam veteran, definitivno kazem DA... i ovde radim po 10 sati plus zastoj na gazeli - 1h tamo i 1h u povratku... za 500 eura! 100 eura mi ode samo za gorivo.. plus ne izadjem iz jbnog BGD-a... a i brda ljudi koji rade na gradjevini ne vredi pricati... oni se jos vise cimaju...
a u kaficu radis za 500 din dnevno... ne znam kako neko moze da kaze ne - necu...
mislim, znam - to su lenji ljudi, bilo da su na kopnu ili na brodu!

Izvni da  te pitam samo ,a gde radis u Bg-u ?!?!?! ako nije tajna,i koja pozicija,kao barmen ili barista ?!?!?!
Moj moto : Obuci se minimalno da se osecas maximalno ...

peanutz

  • Guest
Odg: Ici na cruiser ili ne?? (savjetuju samo VETERANI)
« Reply #1 on: 10/January/2010 »
ma, kakav barmen radio sam u Unikredit banci, sada zavrsavam vojsku pa se polako pripremam za paljbu...

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Odg: Ici na cruiser ili ne?? (savjetuju samo VETERANI)
« Reply #2 on: 10/January/2010 »
ma, kakav barmen radio sam u Unikredit banci, sada zavrsavam vojsku pa se polako pripremam za paljbu...

Ako dobijes bar waitera bez ikakvog iskustva, dobro ce ti biti, a ja na tvom mjestu ne bih se nadao da dobijem bartendera... :pop:
Nego, kad si radio u banci, uzmi od njih preporuke, iskoristiti to, idi kao accountant ili junior payroll purser. ::yes::
When it comes to money, nobody can be trusted !

peanutz

  • Guest
Odg: Ici na cruiser ili ne?? (savjetuju samo VETERANI)
« Reply #3 on: 10/January/2010 »
zavrsice se preporuke za bartendera i to odlicne a i sertifikat u Central Bar-u, nikakav problem... ne zurim nigde, sve ce lepo da se sredi...
u banci sam radio u HR-u, sto je potpuno neupotrebljivo! hahaha, tuzno ali tako je
ma, samo je bitan pozitivan stav i volja kao i samopouzdanje...

Offline aiitje

  • Registered
  • *
  • Posts: 138
    • View Profile
Odg: Ici na cruiser ili ne?? (savjetuju samo VETERANI)
« Reply #4 on: 11/January/2010 »
zavrsice se preporuke za bartendera i to odlicne a i sertifikat u Central Bar-u, nikakav problem... ne zurim nigde, sve ce lepo da se sredi...
u banci sam radio u HR-u, sto je potpuno neupotrebljivo! hahaha, tuzno ali tako je
ma, samo je bitan pozitivan stav i volja kao i samopouzdanje...

dzabe ti preporuke i iz hayata,ili richa,ili amsterdama,ili pevca,ako ne znas taj posao... tebe ce na interviju zavisno od koje kompanije,ali Sorbi ce te pitati bukvalno sve o bar poslu,znaci piva koja postoje,odakle su ,kako izgleda flasa,posto trazis visoku poziciju ,a pozicija bartendera,posle bar supervisora u baru je najvisa,tako da ako nemas bogato predznanje i iskustvo,dzabe ti... isto tako ce te pitati za neki koktel,nece te on pitati za 10 nekih najpoznatijih ,nego koji mu padne iz princesovog menija,ja imam 2 princesova menija i u svakom je razlicit izbor koktela iz bar departmenta .... cak i imao priznatu u celom svetu diplomu iz Belgrade Bartending Academy koja je ako ne i 50x bolja od Bar Centrala !!! tako da ,savetujem ti ako hoces malo lakse da odes,odes kao bar waiter ili bar back(steward),i polako radis i cekas promociju!! veruj mi dosta je tesko kao bartender ....
Moj moto : Obuci se minimalno da se osecas maximalno ...

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Odg: Ici na cruiser ili ne?? (savjetuju samo VETERANI)
« Reply #5 on: 11/January/2010 »
dzabe ti preporuke i iz hayata,ili richa,ili amsterdama,ili pevca,ako ne znas taj posao... tebe ce na interviju zavisno od koje kompanije,ali Sorbi ce te pitati bukvalno sve o bar poslu,znaci piva koja postoje,odakle su ,kako izgleda flasa,posto trazis visoku poziciju ,a pozicija bartendera,posle bar supervisora u baru je najvisa,tako da ako nemas bogato predznanje i iskustvo,dzabe ti... isto tako ce te pitati za neki koktel,nece te on pitati za 10 nekih najpoznatijih ,nego koji mu padne iz princesovog menija,ja imam 2 princesova menija i u svakom je razlicit izbor koktela iz bar departmenta .... cak i imao priznatu u celom svetu diplomu iz Belgrade Bartending Academy koja je ako ne i 50x bolja od Bar Centrala !!! tako da ,savetujem ti ako hoces malo lakse da odes,odes kao bar waiter ili bar back(steward),i polako radis i cekas promociju!! veruj mi dosta je tesko kao bartender ....

Mislim da si u pravu skroz  ::yes::
Naime, posao bartendera nije lako dobiti i kad imas prethodno brodsko iskustvo kao bar waiter!
Ne vjerujem da ce neke fake preporuke uraditi dobro bilo kome, jer i ako covjek ode na tu poziciju, u sta sumnjam, ako ne zadovolji bar managerove zahtjeve, sa lokocom mu ovaj da tacnu i promjeni name tag u bar waiter.
I da, mozda covjek ne ide za Princess, tako da Sorbi nema nista sa time. Ne znam zasto ga se svi toliko boje  ""]]
Pa i on je covjek ko i svi ostali... :rolleyes:
When it comes to money, nobody can be trusted !

peanutz

  • Guest
Odg: Ici na cruiser ili ne?? (savjetuju samo VETERANI)
« Reply #6 on: 11/January/2010 »
hvala na savetima..

Offline aiitje

  • Registered
  • *
  • Posts: 138
    • View Profile
Odg: Ici na cruiser ili ne?? (savjetuju samo VETERANI)
« Reply #7 on: 11/January/2010 »
Ako dobijes bar waitera bez ikakvog iskustva, dobro ce ti biti, a ja na tvom mjestu ne bih se nadao da dobijem bartendera... :pop:
Nego, kad si radio u banci, uzmi od njih preporuke, iskoristiti to, idi kao accountant ili junior payroll purser. ::yes::

i ja ti isto to savetujem, vec sam ti rekao u nekom postu !! ja sam mislio ti imas iskustva u baru !!! A LOL ....  oT     brate poslusaj ako hoce u bar prijavi se za bar back-a ,pa polako napreduj, a bez iskustva da trazis za bartenderaa ?!? A nemoj da me zasmejavas ... Pa idi bilo gde ovde po Beogradu pa trazi posao, reci ja sam bartender, a kada te pitaju bice prccccc... Nije poenta proci interviju ovde za Carnival, zato oni i imaju koledz!!!
Odes tamo 2 meseca, i oni ce provaliti da li si ti bartender ili ne, ako nisi fijuuuu prvim letom kuci dorodosao .... CCC sine moj ....

Mislim da si u pravu skroz  ::yes::
Naime, posao bartendera nije lako dobiti i kad imas prethodno brodsko iskustvo kao bar waiter!
Ne vjerujem da ce neke fake preporuke uraditi dobro bilo kome, jer i ako covjek ode na tu poziciju, u sta sumnjam, ako ne zadovolji bar managerove zahtjeve, sa lokocom mu ovaj da tacnu i promjeni name tag u bar waiter.
I da, mozda covjek ne ide za Princess, tako da Sorbi nema nista sa time. Ne znam zasto ga se svi toliko boje  ""]]
Pa i on je covjek ko i svi ostali... :rolleyes:


Ne nema veze ... NE kazem ja da se bojim Sorbija , ali na primer na interviju-u sa Sorbijem mi je bilo mnogo intenzivnije nego na interviju-u sa Ericom za Carnival, jer kod Sorbija je kada te izabere, zaposlen si za Princess, a Carnival-ov agent te ubaci kod njih, ali imas koledz 2 meseca i ako ne ispunis njihova ocekivanja, brate srecan put ....
Moj moto : Obuci se minimalno da se osecas maximalno ...

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Odg: Ici na cruiser ili ne?? (savjetuju samo VETERANI)
« Reply #8 on: 11/January/2010 »
Ako pricas o Carnival Bar college-u, on nije 2 mjeseca, on traje 3 nedelje. Opet, ako si spreman/a za intervju, nemas cega da se bojis i da ti Micky Arison, vlasnik Carnival-a... dodje da te ispituje...
Ne znam, bar je to u mom slucaju, jer na primjer, da ne znam posao, na primjer kuvar, i da izadjem pred agenta, bilo bi me sramota da se brukam neznanjem  :deda:
When it comes to money, nobody can be trusted !

Offline aiitje

  • Registered
  • *
  • Posts: 138
    • View Profile
Odg: Ici na cruiser ili ne?? (savjetuju samo VETERANI)
« Reply #9 on: 11/January/2010 »
Ako pricas o Carnival Bar college-u, on nije 2 mjeseca, on traje 3 nedelje. Opet, ako si spreman/a za intervju, nemas cega da se bojis i da ti Micky Arison, vlasnik Carnival-a... dodje da te ispituje...
Ne znam, bar je to u mom slucaju, jer na primjer, da ne znam posao, na primjer kuvar, i da izadjem pred agenta, bilo bi me sramota da se brukam neznanjem  :deda:

moja greska ,ja sam mislio posto je prvi ugovor 8 meseci,da ti je 2 meseca college ... nevermind .... stvar je u tome sto mi je malo opstenije bilo kod erica ,a napetije kod Sorbija ,ne znam sto prosto je tako,kada ulazis,ali kada sednes malo se onda i opustis... sve u svemu,koliko ja znam kada smo bili na interviju-u kod sorbija,ljudi su se prijavljivali za ass buff preplaseni,udju kod njega,a on ih pita jeste li dobro?! jel stvarno to zelite ,posao na brodu ?! i tako i prosli ste,a vec za malo jacu poziciju tipa bar waiter,znaci 10 min traje interviju ali bukvalno,samo me je pitao kako sam,sve ostalo o baru ,a sta ovo ,a kako ovo ,zbog cega ovo ?!?! i pokusava da te isprovocira da vidi da li si kao podlozan tome,ako jesi cao odmah ne prica dalje sa tobom ...
Moj moto : Obuci se minimalno da se osecas maximalno ...

peanutz

  • Guest
Odg: Ici na cruiser ili ne?? (savjetuju samo VETERANI)
« Reply #10 on: 11/January/2010 »
 idi kao accountant ili junior payroll purser.
kako da apliciram za ovo uopste?

Offline Seaman

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1015
    • View Profile
Odg: Ici na cruiser ili ne?? (savjetuju samo VETERANI)
« Reply #11 on: 11/January/2010 »
idi kao accountant ili junior payroll purser.
kako da apliciram za ovo uopste?

Brate, potrudi se malo. Oko svega moras da se potrudis, pa i oko toga. Dosadjuj, pitaj, zovi, moli, kumi, bla bla.
Sta da ti kazem, dovoljno je da nesto jako zelis, i moras da pushirash!
When it comes to money, nobody can be trusted !