Author Topic: Vra?am se nazad na brod....  (Read 1859 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline glory

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 9
    • View Profile
Vra?am se nazad na brod....
« on: 07/August/2009 »
pozdrav ekipi....
imam dva ugovora davno iza sebe, zbog nešto gore situacije u zemlji i manje izbora trenutno vraćam se nazad na brod....
vidim da su već svi stavili računice na papir, pozitivne komentare u smislu bogatog iskustva, suživota različitih kultura i sličnih stvari pa neću ponavljati, al ću istaknuti nešto što još nitko nije spomenuo. Moje iskustvo je toliko veliko da sam ponekad imala osjećaj da sjedim u kinu i gledam sebe na platnu u igranom filmu. Ponekad je ta uloga teška i nije se baš s njom lako nosit.
Uglavnom na brodu nema prirodnih zvukova, nema ptica koje pjevaju ujutro kad se probudiš, nema vjetra koji puše kroz prozor, nema propuha da zalupa vratima. Nema prijatelja koji ostaju za cijeli život s nama kad god zatreba (uglavnom odu kroz par mjeseci, rijetko se opet sretnu), nema mirisa proljeća, hladnoće zime, nema izbora kad ćeš ručat, jer ručak je od do, nema puno sitnih svakodnevnih stvari, obično rutinskih..........

Vjerujte, da nisam nikad išla, vjerojatno nikad se ne bih veselila pticama, vjetru, mirisima proljeća, prijateljima, obiteljskim ručkovima, i slobodi izbora......i nakon dvije godine još uvijek uživam sama jesti u kuhinji bez gužve u menzi, uživam sjest na motor i vozat se bezveze, ručat u 16 sati a ne u 13, jer ja baš želim da ručak bude tad i tad, uživam u zvukovima kad se probudim ujutro, uživam kad pljušti kiša, kad miriše pokošena trava...
Oni svi koji Vam kažu da ste ludi šta odlazite od doma, oni zapravo ni nisu svjesni koliko im je doma lijepo,a vjerojatno je.
Poanta priče jeste da gdje god da odete, nema veze s kojim povodom, jako ćete se veselit ići doma....otićete na ljetovanje tri tjedna, kod rodbine u francusku ili ćete radit u Iraku....i opet ćete se veselit doć doma.....al ako čovjek ne ode, onda nezna kako je lijepo doma, obično se začahuri doživotno i njurga na sve oko sebe....to su obično ti šta kažu da ste ludi kad idete negdje, da ne govorim na brod....meni su govorili i onda i sad a poznavajući sebe, govorit će još godinama....

Što se tiče nekih prethodnih rasističkih komentara, vjerojatno nema većih rasista u europi do nas balkanaca....i napuhanih talijanskih oficira.......Pola hrvatske, bosne i srbije je naselilo sve najveće i najrazvijenije države na svijetu....Hrvata ima više u inozemstvu nego u hrvatskoj....Sad zamislite kako je to bilo kad su primitivni balkanci iz svih najvećih selendra naselili ameriku,njemačku i australiju?????????Jesu te zemlje dočekale te ljude????jesu....i dali su im posao.......zašto????zato jer im je trebala jeftina radna snaga da im čisti i kuha i radi slične poslove koje npr. njemci nisu baš objeručke prihvačali..... i dan danas to rade i hrvati i srbi i ostali........ e pa isto tako su došli ti filipinci i indijci i ostali..........da rade ono šta neće amerikanci...kako je krenulo, kroz nekoliko godina u našoj vele turističkoj državi radit će nam filipinke po hotelima.jednostavno će plaće bit premale i mi hrvati to nećemo htjet radit...kao recimo što ja neželim već sad...ljudi moji to je globalizacija.....nema više staljina, hitlera ni ostale ekipe da čuva našu predivnu rasu....
........a vjerujte kakvih sam se ja komentara načula na brodu to je sramota........za ljudski rod.......i ponekad me je sram uopće reći da sam iz hrvatske....najradije bi uzela državljanstvo neke fiktivne države...off shore....

Nažalost, situacija na brodovima nije više kao u dobra zlatna vremena kad su ljudi dizali kuće i živili ko lordovi po našim malim mistima, još kad sad ovi uzmu poreze i slične stvari, mene glava zaboli...tako da ako netko misli ići na brod sa osnovnim ciljem zarade velike količine novaca, onda to baš nije najbolja ideja jer teško da će to biti dovoljna motivacija da se preživi moguće krize identita (nazovimo ih tako). Al nijedna druga životna situacija u kojoj ćete se naći u svakodnevnom životu, nemože se mjeriti sa iskustvom na brodu.....Toliko dinamike, društva, egzotičnih mjesta, muke, zajedništva, kultura, narodnosti na jednom mjestu...Otprilike kao da ubaciš deset godina prosječnoga mirnog svakodnevnog života u Zipp format......skratiš na godinu dana....Sa svim lijepim i gadnim situacijama.
Međutim ako ste takav tip osobe da neznate prepoznat priliku za zabavu, priliku za učenje i općenito pozitivu oko sebe u svakodnevnom životu, teško da ćete je naći i na brodu, pa malo si pogledajte i neku drugu opciju.....ako je ima...

lipi pozdrav