Author Topic: Miami, Asst. Restaurant Waitres i Asst. Cabin Stewardes, NCL/Silversea Cruises  (Read 4879 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Korisničko ime: Miami
Država: Novi Sad
Spol: Zensko
Kompanija: NCL (Sun i Pearl ) i Silversea cruises  (sve ukupno 3 ugovora)
Pozicija: Asist. Restaurant Waitres i Asist. Cabin Stewardes


  • Kako ste čuli o poslu na kruzerima?
od raznih ljudi...onako usput

  • Što vas je privuklo da aplicirate za posao na kruzerima?
joj samo mi je bilo u glavi da putujem a novac je bio sporedan

  • Preko koje ste se agencije za rad na kruzerima prijavili i zašto baš preko nje?
prvi put preko Sea agency jer nisam znala za drugu. preko njih sam se nacekala 10 meseci na ukrcaj grrrr!
drugi put Employment Power ( oni su bili efikasniji ) a sad cu ici iskljucivo preko strane agencije ili online aplikacija direktno

  • Za koju ste se kompaniju i poziciju prijavili i zašto?
NCL asist.rest.waitres jer me bas bilo briga sta cu da radim ako ce mi to omoguciti da vidim Majami ili Barbados.

Silversea cruises asist. Cabin Stewardes ovog puta je bio moj izbor da ne mogu da me vozaju po restoranu!

  • Koliko je trajao interview i kada ste saznali da ste prošli?
Odmah sam saznala a trajao je ne vise od 10 min.

  • Koliko su bili vaši troškovi odlaska na brod?
prvi put sve ukupno oko 800 E a drugi put 300 E

  • Kako ste se spremili na put u nepoznato, što ste odlučili nositi sa sobom?
samo jedan manji kofer velicine veceg ranca

  • Opišite kako ste se osjećali prvih nekoliko dana na brodu
Adrenalin Rush!
meni je bilo super jedino sto sam nekad bila Confused....a nostalgija mi je bila na nuli ! dok su neki cmizdrili....

  • Koliko vam je kompanija pomogla osjećati se dobrodošlim na vaše radno mjesto?
Bilo je ok....

  • Da li vam je, po dolasku, netko neposredno pomogao uputiti vas u posao?
 Svi moguci !

  • Kako ste se nosili sa ograničenošću životnog prostora na brodu?
Nema frke ja sam ionako sitna po gradji, cimerke ok, jedino mi je smetalo sto ne mozes izaci napolje uvek bas kad ti hoces nego Kad Mozes!

  • Jeste li bili zadovoljni zaradom?
zadovoljna

  • Postoji li mogućnost napredovanja tj. promocije na poslu?
postoji : da si sposoban, vredan radnik, da nisi problematicna osoba koja se stalno zali na nesto

  • Kako vam se svidio društveni život na brodu?
Svideo mi se. Tamo sam se cak vise druzila sa ljudima nego kod kuce!

  • Opišite vrstu ljudi koja je sa vama radila na brodu.
Ne postoji jedna vrsta ljudi ili dve ! ima toliko razlicitih vrsta ljudi na jednom brodu koliko neko nece upoznati za zivota..sta da kazem...svakakvih ljudi...

  • Kako biste opisali putnike?
Razmazena derista sa prosekom godina 60!
Omiljeni hobi im je da se zale na sta god stignu jer tako povecavaju sansu da dobiju nesto Besplatno!

  • Jeste li imali vremena posjetiti destinacije koje je brod posjećivao?
recimo....na 95 % destinacija sam uspevala izaci

  • Jeste li imali neko omiljeno mjesto za izlazak?
Majami, St.john, Cozumel, Costa Maya, bilo gde na Novom Zelandu ali Tauranga i ChristChurch omiljeni, Trst, Santorini

  • Opišite dobre strane rada na kruzerima.
Odrastes ! otvore ti se oci!  novo zivotno iskustvo (life changing experiance), vidis mnogo razlicitih zemalja i mesta, rekla bih i vise nego dobra plata a ne placas ni hranu ni smestaj! Ko je pametan - ustedece!

  • Opišite loše strane posla na kruzerima.
radno vreme, tu spada i ono da nemas ni jedan slobodan dan, hronicna neispavanost i umor, dosadni treninzi koje ces pohadjati iako si vec 5 godina na brodu, kad ti uvale zaduzenje koje nema nikakve veze sa tvojim radnim mestom (npr. da cucis na gangwayu 3-4 sata zbog 'swipe card duty' iako si waiter) , ljubavni zivot sucks! dok 'samo sex' varijante cvetaju. Ako hocete ozbiljnu vezu ili porodicu onda brod nije za vas !

  • Biste li zainteresiranima preporučili posao na kruzerima i zašto?
da !  kao sto sam navela ; Odrastes! sa radnim iskustvom sa broda imas vise mogucnosti (u slucaju da vise neces na brod), opcije ti se utrostruce! Besplatno proputujes pola sveta, usput naucis dosta toga - jer covek se uci dok je ziv

  • Koji savjet biste dali ljudima koji namjeravaju aplicirati za posao na kruzerima?
Nemam saveta a nisam ga ni ja dobila kad sam isla prvi put! ko je pametan brzo uci i nauci...

  • Želite li dodati nešto što smatrate važnim?
Ako zelite ostaviti pusenje, na brodu vam je jedinstvena prilika za to jer ionako necete imati vremena  :-P
Ako ste ozenjeni/ udati, na brodu vam je jedinstvena prilika da imate sex ili kratkorocnu vezu sa nekim ko nije vas-a muz/ zena i to nikad nece saznati osim ako vi ne kazete! ( oni pametni ce u ovoj recenici  prepoznati sarkazam )
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)