Author Topic: Fotografija, kakva bi trebala biti? (velicina)  (Read 3430 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline cobivr

  • Registered
  • *
  • Posts: 158
    • View Profile
Pozdrav forumasi.
Imam jedno pitanje mozda pomalo i nebitno ali ajd mozda mi i neko odgovori.
Naime dobio san mejl od agencije da im dostavim 2 preporuke,cv i fotografiju (sa osmehom) pa me interesuje sto se tice fotke kakva bi trebalo biti (velicina) cini mi se da sam negde video da bi trebala biti kao za one stare pasose. I kako bi trebalo da smo obuceni kada se slikamo da li moze i casual ili formal (mislim kosulja,kravata i sl). Hvala.
"Ako hoćeš da budeš mudar, nauči pametno da pitaš, pažljivo da slušaš, mirno da odgovaraš i da prestaneš kad nemaš više šta da kažeš."

Offline Dokohan

  • Registered
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
Re: Fotografija, kakva bi trebala biti? (velicina)
« Reply #1 on: 11/April/2013 »
Najbolje ti je napraviti sliku u 5 x 5 formatu , svejedno ces morati ako prodjes selekciju napraviti je za C1 D vizu druze  !

Offline dare_ns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
Re: Fotografija, kakva bi trebala biti? (velicina)
« Reply #2 on: 11/April/2013 »
Ako je fotka za CV, treba da budeš lepo obučen, uredno ošišan i obrijan (ili uredna bradica). Ne mora biti striktno kravata, košulja, odelo. Ja sam iskoristio neku sa džemperom i sakoom... Ali je bitno da postoji osmeh na slici - hoće da te vide i pre nego te upoznaju.
Hoćeš da ostaviš dojam urednog, pedantnog i nasmejanog čoveka, koji voli svoj posao i posao za koji konkuriše.

Za vizu je sasvim druga priča - mrtvo ozbiljno i to je to :)

Offline mali remorker

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Nemoj da me pratis i ja sam zalutao!
    • View Profile
  • Country: Serbia
  • Company: Grand Circle Cruise Line
  • Job Title: Hotel Manager
Re: Fotografija, kakva bi trebala biti? (velicina)
« Reply #3 on: 11/April/2013 »
Ako je fotka za CV, treba da budeš lepo obučen, uredno ošišan i obrijan (ili uredna bradica). Ne mora biti striktno kravata, košulja, odelo. Ja sam iskoristio neku sa džemperom i sakoom... Ali je bitno da postoji osmeh na slici - hoće da te vide i pre nego te upoznaju.
Hoćeš da ostaviš dojam urednog, pedantnog i nasmejanog čoveka, koji voli svoj posao i posao za koji konkuriše.

Za vizu je sasvim druga priča - mrtvo ozbiljno i to je to :)

Ja sam dostavio fotografije u totalno suprotnom fazonu :D Uz CV velicine za LK i tu sam totalno ozbiljan (cak sam se salio da mi fali jos broj i kao sa poternice) a za vizu sam razvukao kez od uveta do uveta :D
Da bi bio mudar i star, moras biti mlad i glup.

Offline dare_ns

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 84
    • View Profile
Re: Fotografija, kakva bi trebala biti? (velicina)
« Reply #4 on: 11/April/2013 »
hahahah :D pa dobro, prošlo je, to je bitno! :) Meni su za CV savetovali iz US agencije kada sam išao još 2011. A za vizu sam samo pročitao na sajtu stejt dipartmenta. Nekom i stoji taj model bez osmeha. Ja onda izgledam k'o da sam se potukao... :D

Offline cobivr

  • Registered
  • *
  • Posts: 158
    • View Profile
Re: Fotografija, kakva bi trebala biti? (velicina)
« Reply #5 on: 12/April/2013 »
O.K hvala na odgovorima drugari. Pitao sam zato sto vec imam neke fotke od ranije od liicne karte i pasosa pa cu njih iskoristiti za ovu priliku posto sam se malo "nakezio" na njima tako da ce proci nadam se.
"Ako hoćeš da budeš mudar, nauči pametno da pitaš, pažljivo da slušaš, mirno da odgovaraš i da prestaneš kad nemaš više šta da kažeš."