Author Topic: Corporate Trainer informacije  (Read 4819 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline borut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 79
    • View Profile
Corporate Trainer informacije
« on: 29/January/2012 »
Pozdrav svima na forumu!
Vec par dana listam svaki topic na koji naidjem jer u svakom se da nesto zanimljivo nauciti o zivotu na brodu.
A i vidim da je ekipa ovdje na forumu prepuna dobrih i zabavnih ljudi pa je citanje puno zanimljivije.

No da se predstavim, ja sam Borna iz Zagreba i preko Employment Power-a sam dobio posao Corporate Trainer za Carnival.
Nakon dosta trazenja na forumu i internetu opcenito nisam dosao do previse informacija o toj poziciji.
Ipak, koliko sam saznao, to je staff pozicija i vecina ljudi koji dolaze na brod se susrece barem jednom s nekim corporate trainerom.

Ono sto me zanima je... sto vise informacija o vrsti posla, gdje se radi, kako se radi itd.
Znam da je dosta ljudi vec sada na tim pozicijama jer nas je bilo oko 8 na interview-u i svi su dobili posao.
Tako da je mozda netko od vas ovdje na forumu.

Ali da ne duljim, nadam se da cu uskoro i ja moc konstruktivno pridonjet ovom forumu.

Po sadasnjem planu idem 16.2.12. prema Miamiu na Carnival Imagination. Pa ako ide jos netko (ili je vec na tom brodu)...

Online CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Re: Corporate Trainer informacije
« Reply #1 on: 29/January/2012 »
Obično je CT specijaliziran za jedno područje, i odrede mu recimo da odradi jedan tečaj sa vrlo detaljnim uputstvima, i onda on ide po svim brodovima flote, i prenosi informacije ljudima na brodovima. Pošto se trening prilagođava svakoj radnoj grupi posebno, a na svakom brodu je više od 1.000 radnika, to može potrajati, i kompanija zna imati više ljudi na poziciji CT, kako bi se tečaj odradio na vrijeme, jer iza njega dolazi drugi, pa opet isto.

Jako dobra pozicija, vidiš više mjesta nego oni koji rade samo na jednom brodu. Obično su taj posao davali ljudima koji su se već pokazali na brodi i u kompaniji proveli godine. Moguće je da sada pokušavaju uštedjeti zapošljavanjem jeftinije radne snage.

Corporate Trainers

Corporate trainers deliver a wide range of training programs to the company's 25,000 shipboard employees.
These include: new employee induction training, guest service & hospitality training, safety & regulatory training, English language programs and entry level management training.

QUALIFICATIONS

Corporate trainers are professionals who are: guest service oriented, friendly, reliable, flexible, and self-motivated.
Individuals must be: fluent in English, confident in public speaking, have excellent interpersonal & communication skills, proficient in Microsoft Office 2003, able to work with senior management as well as all levels of employees.
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline borut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 79
    • View Profile
Re: Corporate Trainer informacije
« Reply #2 on: 29/January/2012 »
Obično su taj posao davali ljudima koji su se već pokazali na brodi i u kompaniji proveli godine. Moguće je da sada pokušavaju uštedjeti zapošljavanjem jeftinije radne snage.

Hvala na odgovoru, ovo su dosta bitne informacije. A i vidio sam ovdje na forumu da je bilo govora kako je ova pozicija inace bila rezervirana samo za dugogodisnje zaposlenike i dobivala se samo internim natjecajima. Tako da vrlo je moguce da pokusavaju ovako srezati troskove. No dojam koji sam dobio od ljudi koji su bili na interview-u je to da su sve vrlo sposobni ljudi. Tako da je u biti win/win za sve.

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
Re: Corporate Trainer informacije
« Reply #3 on: 26/February/2014 »
ovo mi se čini jako dobra pozicija, borut vidim da ste sada t&d manager, kakva su iskustva bila kao CT?

"It always seems impossible until it's done"

Offline borut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 79
    • View Profile
Re: Corporate Trainer informacije
« Reply #4 on: 26/February/2014 »
Cuj, mozemo i na ti :) Ipak je na brodu sve na first name basis.

Evo CT je po meni odlicna pozicija. U rangu entertainment tehnicara. Radno vrijeme zavisi od dana i varira izmedju 7-12 sati dnevno. Naravno, od broda do broda isto varira tjedno radno vrijeme tako da se na nekim brodovima radi od 52-56 sati tjedno a na drugima od 60-70. Posao nije fizicki tezak kao npr. bar ili restoran, ali ima dosta stresa i psihicki je naporan. Ipak je to HR gdje ljudi dolaze s razno raznim problemima koji isto variraju od "ak je to problem ajmo se mjenjat" do "nedo bog da mi se to ikad dogodi"...

Svaki dan je dosta dinamican i uvijek ima nesto za radit. U ove 2 godine sto sam na Carnivalu se dosta toga promjenilo. Dosao sam kao CT, ali u medjuvremenu su spojili trening centar i crew office u jedan department pod HR direktora. To je u biti smanjilo ovlasti T&D manageru i MSA-u, ali su uvjeti ostali isti pa se nitko ne zali. Isto tako, sada vise nema ni Corporate trainer ni Coordinator Staff Admin pozicije nego su se obadvije spojile u Human Resources Coordinator. Jedan je za administraciju, a drugi za trening. U pravilu jako puno ljudi se prijavljuje za te pozicije i doslo je do toga da nemogu vise nikoga primati jer su se osigurali za valjda godinu dvije ljudi koji tek cekaju da promijene department. Ali i to varira jer se u 6 mjeseci moze jako puno stvari promjenit. Isto tako, mislim da je vrlo balansirana pozicija kad se uzme u obzir slobodno vrijeme, placa i generalno uvjeti rada.
Nije kao shop gdje se moze izaci u svakom portu jer se u pravilu treninzi odrzavaju dok smo u luci. Nije niti kao asst. waiter jer imamo vise, a i bolje rasporedjeno slobodno vrijeme. Placa je fiksna tako da ne varira ovisno o tome koliko gosti "ostave", itd.

Ima i losih dana kad ti svi idu na zivce i kad ima previse posla, a ne stignes jer uz to ti stalno netko dolazi i raspituje se za gluposti koje svaki normalan covjek moze sam rijesit.
Posebno je lose to sto te jedino ljudi vide kad si za kompom i radis administraciju treninga ili pripremas za slijedeci. A ljudi ti dodju samo da bi rekli kako je njima tesko a tebi tako lagano. Tad ti dodje da ih posaljes u tri PM jer ne da nije tocno nego je i maliciozno. Realno, lakse je nego asst. waiteru ili galley stewardu, ali.... drugaciji su poslovi potpuno.

No realno, ima vise pozitivnih nego negativnih strana posla. Ako ti govornistvo nije problem onda je ovo odlican posao.

Offline GOAT

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 498
  • Anchors aweigh!!
    • View Profile
  • Company: Oceania/Regent
  • Recruitment Agency: n/a
  • Job Title: Destination Staff
Re: Corporate Trainer informacije
« Reply #5 on: 26/February/2014 »
hvalaaa na pojašnjenju :uzdravlje:
znači sada se zove Human Resources coordinator, za onoga tko voli takvu vrstu posla nije teško, naravno kao i u svakom poslu da ima dobrih i loših trenutaka.  :plovim:

"It always seems impossible until it's done"

Offline hastalavistaa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 208
    • View Profile
Re: Corporate Trainer informacije
« Reply #6 on: 02/March/2014 »
meni je Sinisa spominjao ovu poziciju kad nisam ni znala sta je. Sad gledam ljude koji to rade I tiho patim......ono kad mislis da bi ti to islo a nova sam pa ne bih  na prvom ugovoru da trazim novi posao a svidja mi se skroz.....:(

Offline borut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 79
    • View Profile
Re: Corporate Trainer informacije
« Reply #7 on: 03/March/2014 »
Šteta sto nisi. Nije problem za naučiti posao jer prvih mjesec dana samo ucis.

Offline hastalavistaa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 208
    • View Profile
Re: Corporate Trainer informacije
« Reply #8 on: 03/March/2014 »
Šteta sto nisi. Nije problem za naučiti posao jer prvih mjesec dana samo ucis.

nikad nije kasno, moja parola :-))))'
polaaaako....
volim ja I ovo sto radim (Youth Staff) ali nekako me kopka stalno .........
svako malo kad prodjem pored HR pomislim da svratim da ih pitam sta je potrebno za taj posao, da li treba neko posebno obrazovanje ili sta ti ja znam, cisto da pokazem interesovanjem , a onda samo prodjem jer nekako volim I ovo sto imam, a opet
grrrrr

Offline borut

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 79
    • View Profile
Re: Corporate Trainer informacije
« Reply #9 on: 05/March/2014 »
Samo daj :) bit će im drago reci sve sto te zanima. Prebaciti se nije teško, a ništa ne gubiš time.

Offline hastalavistaa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 208
    • View Profile
Re: Corporate Trainer informacije
« Reply #10 on: 11/March/2014 »
mislis da nije tesko?
daj mi neki savet :D
pliz