Author Topic: Pozdrav svima, želim na cruiser, može koji savjet??  (Read 8580 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline lav1000

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
ajmo ljudi čarajte, mantrajte, bacajte magije....

danas interview za sanitation officera na carnival, poslali jučer mail, odma će zvati.

Offline legionnaire007

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 1350
    • View Profile
ajmo ljudi čarajte, mantrajte, bacajte magije....

danas interview za sanitation officera na carnival, poslali jučer mail, odma će zvati.

držim fige  :yeah:
Once a sailor, always a sailor.

Offline Mezzomarinero

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 373
  • Smile is the best drug
    • View Profile
Drzimo fige  :D
A more se ljuljaljo,ljuljalo ......

Offline lav1000

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
evo me, report slijedi

kod nje sam prošao, nije bilo nikakvih uplitanja u struku, nego samo općenito, tipa bračni status, žena/djeca i sl., malo o faksu i poslu trenutnom, od kada sam dostupan...
ona je ukratko ispričala o poslu, uvjetima na brodu, te obvezan trening, koliko sam uspio shvatiti 3 mjeseca

ono što me iživciralo opako je veza, jel to do moje krasne tele2 ili zbog udaljenosti, no kvaliteta katastrofa, stalno prekidi na pola sekunde-sekundu, jedva sam mogao čuti i sl.
uglavnom još će me kontaktirati gosp. Mario Hršak fleet officer


Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Mnogo popularan gospodin Hršak ..  :giggle:



 :rofl: ripoff report

Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline lav1000

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Šefe,ništa čudno.
pa u Jadroliniji je slično, kamoli neće u kompaniji sa 20-30-40 tisuća zaposlenih(zapošljavanje samo uz plavu kuvertu punu $$$$, eura čega već, lokali na brodovima koji drže frekventne linije mafija drži, razno razni lobiji i sl., kapetani sa 15-20g. staža se ne mogu zaposliti, al zato poluretardirani k****n u rodu sa bivšim ministrom Kalmetom odmah upadne i da ne nabrajam....)

Normalno je da će se tu fomirati određeni lobiji koji će gurati svoje ljude i interese, ako je to mafija, onda je kod nas u Hr 95% firmi mafija
Moj sugrađanin(šef hrvatske mafije ;D) je otišao u mirovinu koliko se može po internetu pronaći  -()- -()-


Offline lav1000

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
finalni 15.07. u Zagrebu sa gosp. Hršakom

ajde da i ovo više privedemo kraju..... držite fige

Offline GusKa

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 319
    • View Profile
Sretno!!!!
audaces fortuna iuvat

Offline lav1000

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
jel ima itko da je ikad komunicirao s njim?
kakav je? što voli čuti, što ne?
teško mi je iskopati informacije o tom poslu iz prve ruke, imam manual 300 stranica jel se isplati štrebati po njemu za interview?

Offline lav1000

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
gospodo evo da privedemo ovu priču kraju, napokon malo vremena za napisat par rečenica

dakle intervju sam prošao 15.07. sve po P.S. par pitanjca općenito, par iz struke, te congratulations you have the job.

uglavnom na brod neću ići, razlog su primanja tj. plaća. Ponuđeno mi je 1800 dolara, drugima manje, 1600

sve je to super, po meni odličan, dinamičan posao, praktički svaka 2 tjedna letiš na drugi brod, vjerujem da bi se puno naučilo itd.
no eto nažalost ne mogu prihvatiti, žao mi je ko psu što to neću probati, no eto zakasnio sam.
Idealno bi bilo da sam se za ovo prijavio prije 5 godina, kad sam završio faks, jer sam tad izgubio
skoro 2 godine dok nisam dobio posao u struci, te bi mi tad ovo bilo ispunjenje snova.

Iz moje perspektive, oženjen, imam stalan posao(koji nisam imao kad sam pokrenuo ovu temu),
mojih trenutnih 12 plaća mi je veća godišnja zarada nego ovih u prosjeku 9 plaća od 1800 dolara godišnje.
Vjerujem da bi bio teška iznimka, da odem za manju plaću nego što imam.

U mojem kraju jednostavno se za te novce ne ide raditi na brod, jednostavno to je "smiješan" novac za takvu žrtvu u životu, a i u trenutnim hrvatskim prilikama
to stvarno nije velika zarada, daleko od toga da nije pristojna, no moj stav je bio da mjesečno mora bar ostati 1000-1500 dolara sa strane i meni prihvatiti ovaj posao nema smisla pod tim uvjetima.

Nažalost, u našim državama ima previše ljudi kojima je rad na brodu jedini način da išta steknu u životu, svima želim sreću u dobivanju posla i mirno more.
Ako netko kakvih pitanja u vezi intervjua i sl. za vessel sanitation officer, slobodno neka me kontaktira na PM.

pozdrav svima,

Vito




Offline CEO

  • Administrator
  • Registered
  • *
  • Posts: 9941
  • Chief Executive Officer
    • View Profile
  • Country: Croatia
Posao na brodu je sasvim druga priča kad si oženjen.
Na brodu je vjerovatno najbolje kad si mlad, lud i neobrazovan.

 :uzdravlje:
Odavno ne plovim. Sve odgovore pronađite na forumu.
http://youtu.be/gABS8a4wm9o (door=forum, ja Morpheus ti Neo)

Offline lav1000

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Posao na brodu je sasvim druga priča kad si oženjen.
Na brodu je vjerovatno najbolje kad si mlad, lud i neobrazovan.

 :uzdravlje:

a jasno da je puno lakše kad si mlađi, slobodan i sl. sve poslati u 3PM i od..bati sve i pokupiti se na brod
no bar meni  svemu tome je najbitnija financijska računica, a u mom slučaju je nema tj. nije povoljna nikako

kažem žao mi je i razočaran sam zbog toga, no jbg ne mogu ostaviti sve tu čisto da bi vidio svijeta, a da neku ozbiljnu paru ne zarađujem

Offline Traxx

  • Registered
  • *
  • Posts: 184
    • View Profile
uglavnom na brod neću ići, razlog su primanja tj. plaća. Ponuđeno mi je 1800 dolara, drugima manje, 1600

to stvarno nije velika zarada, daleko od toga da nije pristojna, no moj stav je bio da mjesečno mora bar ostati 1000-1500 dolara sa strane i meni prihvatiti ovaj posao nema smisla pod tim uvjetima.


Ovaj dio mi bas nije jasan...sa placom od 1800 dolara na brodu gdje ne placas apsolutno nista(hrana, rezije) ti se brines dali ce ti ostat 1000 dolara od te place?
Posao i život na brodu su super ... ako se izboriš za posao koji voliš i/ili želiš raditi. U suprotnom je mučenje i križanje dana na kalendaru.

Offline lav1000

  • Registered
  • *
  • Posts: 20
    • View Profile
Ovaj dio mi bas nije jasan...sa placom od 1800 dolara na brodu gdje ne placas apsolutno nista(hrana, rezije) ti se brines dali ce ti ostat 1000 dolara od te place?

nisi dobro shvatio, ili se ja nisam dobro izrazio
mislio sam da mi ostane 1000 dolara, znači 10-12 tisuća godišnje kao ušteđevina ili nešto...
režije i kad odem na brod moram platiti, kredit isto... to mi je fiksni trošak 600-700 dolara mjesečno
došao bi doma nakon 6 mjeseci sa cca 6000 dolara, pod uvjetom da na brodu, putu gdje već ne potrošim lipe
2-3 mjeseca dok si doma moraš živjeti, jesti, obući se, malo se opustiti a za sve to treba novac
u najboljem slučaju meni ostaje 2-3 tisuće godišnje od te zarade sa strane, i to na račun ovog što se na brodu hranim mukte
a to je meni iz moje perspektive je premalo za otići na brod, da se radi o mojoj duploj plaći dakle 2500-3000 dolara išao bih bez razmišljanja

CEO je u pravu kad je rekao da jedino traže što jeftiniju radnu snagu, primjer sanitation officer u americi imaju 65-70k godišnje,
on je negdje bacio usporedbu da konobarima daju 3x manju plaće nego u americi, pa sam ja računao da bi trećina moje plaće mogla biti
tako 22-25k godišnje, al nije ni 15k tako da ta priča za mene nikako ne drži vodu

istina da se tamo otvaraju brojne prilike, al niko s ovih prostora osim ako mu baš nije pun k* svega ne ide tamo, a da nema materijalne koristi
ili ide onaj koji nema ama baš ništa, ili sretnici sa plaćama 300-400 eura, ja nasreću trenutno eto mogu odbiti ponudu od 1800 dolara mjesečno while onboard