Author Topic: ?ekanje na Image... kako je sad raditi za njih?  (Read 3357 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ElainaAislyn

  • Registered
  • *
  • Posts: 98
    • View Profile
Dakle; prije nekih mjesec dana prošla sam 2 interviewa, jedan za NCL, drugi za Image.
Rekla ovima u EP-u da idem di prije zovu...I naravno da je to Image.    :D
Danas saznajem da sljedeći tjedan moram doći u ZG obaviti D1, medical i aplicirati za vizu pa pretpostavljam da bi ukrcaj mogao biti ubrzo, inače (valjda) ne bi vadila vizu...
Ima li još nekoga tko čega na Image ili netko tko je nedavno imao ukrcaj da mi prenese dojmove, kako je sad raditi za njih usporedno sa npr. prije 3,4 godine?
S kojom partner kompanijom je najveća šansa za ukrcaj, po kojem principu uopće odlučuju tko će na koji brod?
Ja bi vrlo rado Celebrity ili Azamara jer čujem sve dobro o njima, al neću se buniti na nešto drugo.  :)
Hvala unaprijed na odgovorima.  :uzdravlje:

Offline chova

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 188
  • If you have target everything is easy...
    • View Profile
Re: ?ekanje na Image... kako je sad raditi za njih?
« Reply #1 on: 18/April/2013 »
Malo precesljaj forum imas mnogi su opisivali kako je raditi za njih......
Ja ti mogu preneti iz licnog iskustva sta sam ja primetio jer sam bio u blizin njih, tacnije moj radno mesto je bilo blizu foto galerije a i druzio sam se sa fotografima koji su radili za IMAGE.....ovako necu da te uplasim ali bolje da ti kazem istinu nego kasnije da bude kasno....
Na prvom ugovoru ne racunaj nikakvu zaradu, uglavnom ces otplacivati opremu koju dobijate, promocije i napredovanje je moguce u toku ugovora pa cak i do foto nivoa 3 (opet to najvise zavisi od menadzera i koliko se trudis)...
Drugo sve zavisi na koji brod upadnes i za koju kompaniju budes radila, jer nije isto raditi za Royal ili za neku drugu Norvegian, tako su mi ovi fotografi rekli jer imaju kolege na drugim brodovima.
Sve u svemu nije vesela situacija ni malo ali dobro sada si vec usla u ovaj proces pa ces videti i sama, i mozda najbolje da cujes  ovakvo nesto pre nego sto odes nego da se iznenadis.
Izvini ako sam te uplasio ali tako je bilo na ovom mom brodu Adventure of the Seas od Royal Caribbean.

Offline ElainaAislyn

  • Registered
  • *
  • Posts: 98
    • View Profile
Re: ?ekanje na Image... kako je sad raditi za njih?
« Reply #2 on: 20/April/2013 »
Eto,baš mi se javio jedan poznanik sa RC independence of the seas,photographer 3 na drugom ugovoru....kaže slično...da je lova loša,nekih 1000 dolara mjesečno,a kad uzmeš 200 dolara koje moraš davat državi za mjesečne doprinose,sve uloženo itd.pa i ne vraćaš se s broda sa nekom zaradom osim ako ama baš na ništa tamo ne trošiš...kaže da je dobro iskustvo,ima dosta slobodnog i da je vidio svijeta šta sigurno ne bi da je ostao u HR,ali sve se svodi na to da ako netko ide na brod kao imageov fotograf samo radi love-razočarat će se... :D
Zeznuli su me u EP-u,ja sam htjela čekat poziv NCL-a pošto sam prošla i taj intervju,ali poziv Image-a je došao prije i sad su me ugurali tu...šta ću,moram.  :smack: :D Hvala na odgovoru,možda se vidimo na kojem brodu,samo da bude šta više Balkanaca.  :)

Offline chova

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 188
  • If you have target everything is easy...
    • View Profile
Re: ?ekanje na Image... kako je sad raditi za njih?
« Reply #3 on: 21/April/2013 »
hmmm ...slobodno vreme?...e to je lepo cuti, ovde kod mene tesko da su fotografi imali slobodno vreme, znaci bas su rintali kao pravi, znaci retko kada sam ih vidjao napolju.....a sto si tice Balkanaca, a joj bilo nas je ovde dosta bas bas, ali veruj mi zasitis se sa ljudima, pa se formiraju grupice i kalnovi i od svih tih balkanaca svede se na broj od svega nekoliko sa kojima si ok, barem takav je bio moj slucaj....brodski zivot je opet dosta razlicit od realnog zivota i vala naslusao sam se svakakvih prica, dogadjaja itd...ali sta da se radi tu smo zbog para  :clapping:

Offline Blade91

  • Registered
  • *
  • Posts: 232
    • View Profile
Re: ?ekanje na Image... kako je sad raditi za njih?
« Reply #4 on: 22/April/2013 »
Skoro pa sam 5 mjeseci na brodu i iskreno nikad nebi isao radit kao fotograf...

Prvo, moras kupiti opremu, prvih par mjeseci radis za 300 dolara po kruzu (mada to puno ovisi od broda, moji frendovi su tolko dobivali na Celebrity Eclipsu), od tih 300 mislim da 100 ide za opremu, pa si misli... Imali su slobodno ali ne previse, uvijek su se prvi vracali na brod jer je trebalo ljude slikat.
Ako ides za lovom, to nije dobra pozicija, ako ides nesto vidjet i htjela bi svaki port biti vani, definitivno gift shop, opet puno ovisi o brodu i lokaciji, ali vidjet ces svaku luku, ako ti se ustaje rano mozes otici u 8 ujutro van i vratiti se pola sata pred planirani odlazak.
U shopu znas na cemu si, prodajes, kao fotograf gnjavis ljude, zicas da ih uopce poslikas, a jos nisi uopce nista prodao, mislim da je tu puno muke za premale pare...

No vidjet ces sama, mozda ce ti to bas pasati, bitno je probati, jednom kad se ufuras u ship life vidjet ces sve pozicije pa se mozes kasnije preorijentirat...

Offline Alkibijad

  • Registered
  • *
  • Posts: 40
    • View Profile
Evo da i ja kazem po koju rec.
Stigao sam danas kuci, zavrsio sam 8 meseci ugovor za Image kao Photog 3.
Moj savet ti je da bezis od Image-a sto dalje mozes.
Zarade su bedne a kada das otkaz, neces moci da radis za tu brodsku kompaniju 6 meseci jer te Image uslovljava ugovorom.
Moj savet ti je da odes na Norwegian, jer je tamo malko bolje.
U sustini svi foto departmenti su bedni sa zaradom a Image je najgori od svih jer radis kao crv 10-12 sati dnevno a nezvanicno i mnogo vise ali boze moj to niko ne racuna.
Slusaj me pazljivo i ODBI IH !
Krvarices 8 meseci i vratiti se sa mozda max 2500$ ustedjeno. sto je veoma bedno jer ce uloziti 1800$ da odes tamo.
Kao sto rekoh mislim da taj njihov robovlasnicki pristup je prelomio kod mene....kad sam shvatio da ti zabranjuju da promenis department (sto mislim da je protivzakonito da ti zabrane raditi)........znaci nema veze da li je konkurencija ili ne.....
Odvratni su.......ja sam odradio svoje..........i ne vracam se.
Ako zelis PARE onda konkurisi za kenlera.........radices manje nego fotograf (oko 10.5 sati dnevno) i zaradices ogromne pare.

Offline dubica

  • Cruise Ship Veteran
  • Registered
  • *
  • Posts: 550
  • Screw You Guys I'm Going Home
    • View Profile
  • Company: CCL Costa NCL TUI Heinemann Gmbh..
Amen brate image sucks  :pop1:

Offline ElainaAislyn

  • Registered
  • *
  • Posts: 98
    • View Profile
Evo da i ja kazem po koju rec.
Stigao sam danas kuci, zavrsio sam 8 meseci ugovor za Image kao Photog 3.
Moj savet ti je da bezis od Image-a sto dalje mozes.

Tek sad ovaj post vidim..
Hvala na odgovoru,i žao mi je radi tvog lošeg iskustva,stvarno užas... :pad:
Evo,ipak idem na NCL,dobila datum,čekam ukrcaj,pa-pa image.  :D Hvala ovom forumu šta postoji jer ne bi ni znala kako je loše raditi za Image lol!  :deda:  :)